Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Novvy33`

Dokładność chodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze swoim orientem mako 3. Zegarek robi dziwne odchylki. Po nastawieniu co do sekundy robi jakieś 3-4 sekundy. Przez noc przyspiesza i robi 9-10. Pod koniec dnia 40-50 sekund. Czy można to jakoś wyregulować czy coś jest z mechanizmem i nadaje się to do odeslania? Jak coś mam go na gwarancji z polskiego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwestii na forum napisano kilka tomów, można użyć wyszukiwarki.

 

Wszystko można wyregulować, odkładaj zegarek na noc w róznych pozycjach, może to zniwelować odchylenia które nabiera w ciągu dnia.

 

Nie nadaje się do odesłania.

Zalecam wizytę u zegarmistrza i badanie na wibrografie, kilka pln, a okaże się czy są jakies uszkodzenia, czy tylko potrzebna jest regulacja.

Jaka jest odchylka po 24 godzinach ?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwestii na forum napisano kilka tomów, można użyć wyszukiwarki.

Wszystko można wyregulować, odkładaj zegarek na noc w róznych pozycjach, może to zniwelować odchylenia które nabiera w ciągu dnia.

Nie nadaje się do odesłania.

Zalecam wizytę u zegarmistrza i badanie na wibrografie, kilka pln, a okaże się czy są jakies uszkodzenia, czy tylko potrzebna jest regulacja.Jaka jest odchylka po 24 godzinach ?

 

 

Co do tej wibrografi to jest jakieś poważniejsze badanie zegarka czy ogarnie to każdy zegarmistrz?

 

Nie sprawdzałem dokładnie po 24 godzinach bo ciągle go ustawiam co do sekundy a i tak robi swoje odchylki. Tak jak Pisałem po ustawieniu 3-4 sekundy przez noc jakieś 9-15 nawet a pod koniec dnia robi 40-50 sekund.

Przez jeden dzień odchył o 50 sekund? To już bardzo dużo.

No niestety. Może wystarczy wyregulować u zegarmistrza. Oby nie było to nic poważniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste badanie, kilka minut, i tego się nie "ogarnia" tylko wykonuje :)

 

Robisz żle, by rozmawiać o precyzji chodu musisz znać dobową róznicę, bez ustawicznego regulowania, czym nic dobrego nie osiągniesz....

 

W jaki sposób korygujesz czas, cofasz wskazówki np....?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste badanie, kilka minut, i tego się nie "ogarnia" tylko wykonuje :)

Robisz żle, by rozmawiać o precyzji chodu musisz znać dobową róznicę, bez ustawicznego regulowania, czym nic dobrego nie osiągniesz....

W jaki sposób korygujesz czas, cofasz wskazówki np....?

A

 

Porównuje czas w zegarku do tego na stronie time.is na której czas jest dokladny co do setnych sekundy i widze ile mój zegarek w tym przypadku spieszy. A co do ustawiania to zatrzymuje sobie sekundnik przy godzinie 12 i puszczam w momencie jak na stronie wyskoczy pełna godzina która ustawilem. Czy robie cos zle? Proszę mnie pokierować jesli tak. Jestem trochę laikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiąc w ten sposób uszkodzisz mechanizm...

Teraz po męsku :)

Zostaw do diaska ten zegarek i pozwól mu chodzić!!

 

Nastaw, i zobacz po 24 godzinach jaka jest róznica, po 3 dniach, odkładaj na noc w róznych pozycjach....i zapisuj jakie ma róznice...

I napisz w tym temacie za kilka dni, czy to jasne? ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiąc w ten sposób uszkodzisz mechanizm...

Teraz po męsku :)

Zostaw do diaska ten zegarek i pozwól mu chodzić!!

 

Nastaw, i zobacz po 24 godzinach jaka jest róznica, po 3 dniach, odkładaj na noc w róznych pozycjach....i zapisuj jakie ma róznice...

I napisz w tym temacie za kilka dni, czy to jasne? ;)

A w jakiej pozycji polecasz odkładać zegarek na noc? Z reguły odkładam go na płasko ale jak widać to odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj aplikacje WatchChecker (Android), tam sprawdzisz dobowe odchylenia w różnych pozycjach. Aplikacja jest tak dokładna jak ta którą wymieniłeś "Time.is". Jedyne co jest potrzebne to dostęp do internet, i jedno kliknięcie raz na dobę, nie koniecznie dokładnie o danej godzinie :)

 

Ta aplikacja jest na telefon :)

post-105425-0-00106300-1545075816_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej pozycji polecasz odkładać zegarek na noc? Z reguły odkładam go na płasko ale jak widać to odpada.

Szkiełkiem do dołu, szkielkiem do góry, na boku, koronką do dołu, do góry, mozliwości masz kilka, i obserwuj w której pozycji przyspiesza, a w której może zwalnia....itd.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj aplikacje WatchChecker (Android), tam sprawdzisz dobowe odchylenia w różnych pozycjach. Aplikacja jest tak dokładna jak ta którą wymieniłeś "Time.is". Jedyne co jest potrzebne to dostęp do internet, i jedno kliknięcie raz na dobę, nie koniecznie dokładnie o danej godzinie :)

 

Ta aplikacja jest na telefon :)

 

A można zapytać jak z tego korzystać? :)

Szkiełkiem do dołu, szkielkiem do góry, na boku, koronką do dołu, do góry, mozliwości masz kilka, i obserwuj w której pozycji przyspiesza, a w której może zwalnia....itd.

Tak zrobię. Tak jak pisałeś. Tylko dziś już chyba nie będę go ustawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystanie jest banalnie proste :) choć ciężko to przelać na papier, zobacz pierwszy lepszy film na YouTube a wszystko stanie się jasne. Generalnie ustawiasz czas w aplikacji, który wskaże twój zegarek za mniej niż minutę. Dokładnie w sekundzie gdy go wskazuje (np. ustawione wcześniej 21:11:00)  potwierdzasz to przyciskiem w aplikacji. Następnego dnia postępujesz identycznie, a aplikacja sama wyliczy zarejestrowane odchylenie od wzorca atomowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz tą aplikację,ustaw zgodnie ze wskazującym czasem, jest intuicyjna, dasz radę...

I daj znać za kilka dni, a najlepiej wstaw screen :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można zapytać jak z tego korzystać? :)

 

Tak zrobię. Tak jak pisałeś. Tylko dziś już chyba nie będę go ustawiać?

1. Dodajesz zegarek

2. Klikasz w dodany zegar

3. Klikasz w "+" w dolnym prawym rogu

4. Po środku ustawiasz sobie minute dla ktorej dokonujesz pomiaru

5. Gdy sekunda twojego zegarka jest na 12, klikasz w zielone pole, dokonałeś pierwszego pomiaru, zostaje on zapisany, podajesz pozycje w jakiej zegar był przez ostanie 24h, temp

6. Powtarzasz to w różnych pozycjach które znajdziesz klikając w prawy górny kwadrat, itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dodajesz zegarek

2. Klikasz w dodany zegar

3. Klikasz w "+" w dolnym prawym rogu

4. Po środku ustawiasz sobie minute dla ktorej dokonujesz pomiaru

5. Gdy sekunda twojego zegarka jest na 12, klikasz w zielone pole, dokonałeś pierwszego pomiaru, zostaje on zapisany, podajesz pozycje w jakiej zegar był przez ostanie 24h, temp

6. Powtarzasz to w różnych pozycjach które znajdziesz klikając w prawy górny kwadrat, itd

O co chodzi z tą pozycją? Tzn są różne opcje do wyboru ale nie wiem która zaznaczyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiąc w ten sposób uszkodzisz mechanizm...

 

 W sensie odciągając i dociskając koronkę?

 

O co chodzi z tą pozycją? Tzn są różne opcje do wyboru ale nie wiem która zaznaczyć :P

Tą w której trzymałeś zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie "siłowego" zatrzymania :)

Dobra pierwszy pomiar zrobiony. Przed tym ustawiłem zegarek co do sekundy ze strony time.is. Zobaczymy co będzie kilka pomiarów później. Na noc odłożę go w innej pozycji. Póki co dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie "siłowego" zatrzymania :)

Zastanawiam się czym się różni siłowe zatrzymanie od zwykłego nastawiania zegarka. Miałeś na myśli częstotliwość zatrzymywania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czym się różni siłowe zatrzymanie od zwykłego nastawiania zegarka. Miałeś na myśli częstotliwość zatrzymywania?

Twój model nie posiada chyba hackingu, tzn stop sekundy, i koronką wstrzymywałeś chód......?

http://manufakturaczasu.pl/hacking-co-to-za-funkcja/

 

Sprawdziłem, jednak cal.F6922 posiada stop sekundę, więc możesz zatrzymywać do woli ;)

(wcześniej nie dopatrzyłem)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak btw. co jaki czas robić pomiar zegarka?

Dokładność chodu podaje się w odstępach 24h, czyli następny pomiar dokonujesz po 24h od ostatnio dokonanego :)

Jak nie możesz spać, to poczytaj sobie, dowiesz się wielu rzeczy: https://ch24.pl/encyklopedia/poradnik-co-warto-wiedziec-przed-zakupem-zegarka/certyfikaty-w-zegarmistrzostwie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiąc w ten sposób uszkodzisz mechanizm...

Teraz po męsku :)

Zostaw do diaska ten zegarek i pozwól mu chodzić!!

 

Nastaw, i zobacz po 24 godzinach jaka jest róznica, po 3 dniach, odkładaj na noc w róznych pozycjach....i zapisuj jakie ma róznice...

I napisz w tym temacie za kilka dni, czy to jasne? ;)

No dobra a wiec po sprawdzeniu w aplikacji zrobiłem 2 pomiary które już pokazują że coś jest nie tak albo ja robię coś zle. Jednak mierzyłem co 24 godziny i wynik jest jaki jest. Zegarek przez noc miałem w 2 różnych pozycjach i bez różnicy przez noc przyspiesza kilka sek jednak w dzień chyba przyspiesza najwięcej. Co robić?

post-105146-0-01016000-1545253245_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odwiedzić zegarmistrza, który zweryfikuje problem. Na tym etapie sam już nic nie zdziałasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.