Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Numizmaty, monety, medale, odznaki ....

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, ktoś coś kolekcjonuje? :)

Ja na przykład pasjonuje się monetami z okresu II RP :)

 

Zapraszam do dyskusji...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieram wpinki 1-majowe :)

Nie tylko polskie.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Dwa tysiace kolumbijskich pesos, od Siary;)

post-76898-0-60774300-1545282542_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zbieram ale mam coś takiego, kumpel przywiózł z pierwszej zmiany w Iraku

20181220-175858.jpg

20181220-175907.jpg

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Ptaku, zazdroszcze :)

post-76898-0-51388800-1545350296_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Rolexa by za tego piataka kupił? Az tyle warta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Stary numer aby frajerów łapać. Swego czasu pracowałem chwilę z gościem co handlował m.in. 2 złotowymi monetami. Miał kilka kont na Allegro i na niektórych aukcjach wystawiał bardzo wysokie ceny i z innego konta kupował. Wyglądało to tak że przykładowo moneta warta 50zł była wystawiona za 500zł i była kupiona. Na innej aukcji niby "okazja" za 200zł to zawsze ktoś niezorientowany lub początkujący kupił bo wydawało się tanio biorąc pod uwagę tę drugą aukcję.

 

Potem wniosek o zwrot prowizji bo moneta porysowana, paczka nie doszła itp. aby koszty minimalizować.

 

Temat ciekawy ale trzeba mieć dużą wiedzę.

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolexa by za tego piataka kupił? Az tyle warta?

Tak :P .wszystko zależy od tego w jakim jest stanie, i którego roku . to najrzadsza polska moneta obiegowa z tego okresu.

A ta to już prawdziwa perełka:

https://wcn.pl/archive/69_0514?q=konstytucja

Też nominał 5 zł, nieobiegowa, trafiła w momencie emisji do kolekcjonerów w kwocie 200 zł...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Konstytucja_(moneta)

Tej niestety nie posiadam ^_^

 

Stary numer aby frajerów łapać. Swego czasu pracowałem chwilę z gościem co handlował m.in. 2 złotowymi monetami. Miał kilka kont na Allegro i na niektórych aukcjach wystawiał bardzo wysokie ceny i z innego konta kupował. Wyglądało to tak że przykładowo moneta warta 50zł była wystawiona za 500zł i była kupiona. Na innej aukcji niby "okazja" za 200zł to zawsze ktoś niezorientowany lub początkujący kupił bo wydawało się tanio biorąc pod uwagę tę drugą aukcję.

 

Potem wniosek o zwrot prowizji bo moneta porysowana, paczka nie doszła itp. aby koszty minimalizować.

 

Temat ciekawy ale trzeba mieć dużą wiedzę.

Nieuczciwych jest pełno w każdej branży, zegarki też różne bywają oferowane...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Gdzieś czytałem że już podrabiają złote monety bulionowe które przechodzą test linijką Fischa. Jak wygląda sytuacja z podrabianiem starych monet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szeroki temat....

Odniosę się tylko do II RP, w Chinach klepią do wyboru, do koloru, na portalach aukcyjnych pełno szajsu...

Rodzimi ( ?) fałszerze przerabiają np oryginalne monety, zmieniajac datę emisji, np poszukiwane 2 zł z Piłsudskim z 1936 roku fałszują usuwajac 4 z tej z 1934, i wstawiają 6.....

 

Co do monet starszych, od starożytności po 20 wiek fałszowane są wszystkie cenne egzemplarze, trafiają się nawet na aukcjach renomowanych domów , ale ze zwrotem pieniedzy w przypadku udowodnienia nie ma raczej problemu...

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://blog.gndm.pl/jak-rozpoznac-falszywe-2-zl-1936-pilsudski/&ved=2ahUKEwjz7u_f8rDfAhWHliwKHV0vDoQQFjAAegQIBRAB&usg=AOvVaw29xC0PRZwO5yUsOL-KM9-s


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Polecam ciekawy film "Koneser" Giuseppe Tornatore. Jest tam pokazane jak wyglądają pewne rzeczy w przypadku handlu dziełami sztuki.

 

Tu z kolei inny przykład:

 

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-04-29/muzeum-wystawialo-falsyfikaty-myslac-ze-to-oryginaly-przez-lata-nikt-sie-nie-zorientowal/

 

Potwierdza to tylko że bez naprawdę dużej wiedzy niema co w temat wchodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jak w tytule, ktoś coś kolekcjonuje? :)

Ja na przykład pasjonuje się monetami z okresu II RP :)

 

Ja zbieram srebrne półdolarówki. :) Poniekąd jest to efekt zainteresowania historią Stanów Zjednoczonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zbieram srebrne półdolarówki. :) Poniekąd jest to efekt zainteresowania historią Stanów Zjednoczonych.

Trochę mam, mam też sporo Morganów (1$ w srebrze)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie została kolekcja monet z II RP, dwuzłotówki GN i trochę srebrnych. Kiedyś syn zbierał, ale teraz ma rodzinę, mieszka daleko i ma inne zainteresowania. Nie mam pomysłu co z tym zrobić, bo Allegro czy OLX nie dały rezultatów. Może ktoś z was mógłby coś podszepnąć...

Edytowane przez MarcinEck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie została kolekcja monet z II RP, dwuzłotówki GN i trochę srebrnych. Kiedyś syn zbierał, ale teraz ma rodzinę, mieszka daleko i ma inne zainteresowania. Nie mam pomysłu co z tym zrobić, bo Allegro czy OLX nie dały rezultatów. Może ktoś z was mógłby coś podszepnąć...

A co masz z II RP?, napisz na pw :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, poprawka. Na zbyciu mam tylko monety współczesne, powojenne (czyli ciut PRL i III RP, nie druga.) Sorry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Odyn ma prlòw chyba juz caly worek, kto oglada jego filmiki wie co mowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

51746491011960951754.jpg

 

 

 

Yoda, zajmujesz się numizmatyką ?

 

 

31021263704040698134.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

O popatrz.  Ja IIRP kiedyś kolekcjonowałem. Później przerzuciłem się na Niemcy XVIII, XIX w., głównie talary i Austria wiek XVII.

Polska w ładnym stanie jest za droga. IMO oczywiście.

 

Miałem kiedyś Nike 28 w stanie menniczym, 31 w II/-II i sztandar głeboki, ale trochę sfatygowany, żałuję, że sprzedałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, dobre stany są drogie...

Mam menniczy 10 Marszałka z 1938 i 34 roku, Zaglowiec 2 z Sobieskiego :)

A glęboki Sztandar w drugim stanie widziałem ostatnio za 10 tysięcy.

Nike tez mam, ale to III ki :)

 

Poluję teraz Konstytucję, ale to już Rolex z salonu :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego zbioru z pewnością nie można nazwać kolekcją, tylko póki co - zbieraniną  :) Mam kilkadziesiąt różności, kupowałem jak gdzieś spotkałem przypadkiem i były wg mnie w przystępnej cenie. Kolekcją (niewielką) mogę nazwać zbiór kilkunastu 10-złotówek srebrnych, współczesnych. Mam trochę monet o których zupełnie nic nie wiem. W wolnej chwili może pokażę jakieś... może ktoś coś podpowie.

Edytowane przez biedronsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.