Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

SEIKO Presage SSA808J1

seiko lady open heart presage automatic

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 jaceniunio

jaceniunio
  • Nowy Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 21 grudzień 2018 - 11:32

Witam Państwa uprzejmie

Jakiś czas temu stworzyłem temat o wyborze zegarka damskiego z open heart lub skeleton i przewijały się Orisy, Eposy itp.

Ostatnio jednak małżonce bardzo spodobał się świeżutki zegarek Seiko presage SSA808J1. Zegarek na tą chwilę nie jest dostępny w Polsce ( i z tego co wiem, co raczej nie będzie), więc popatrzyłem gdzie można go kupić za granicą. Znalazłem je głównie w Niemczech i Holandii (mastersintime), ale również w USA. Zegarki te różniły się od siebie np rodzajem szkła - Amerykańce mieli Hardlex, a te z Europy Szafir - nie wiem z czego to wynikało. 

Tak czy inaczej, przechodząc do sedna, dogadałem się z Polski dystrybutorem, że mi sprowadzi taki zegarek - Seiko presage SSA808. Niby to samo, ale jednak spytałem, jaka jest różnica pomiędzy SSA808, a SSA808J1 - otrzymałem odpowiedź, że J1 jest wyprodukowany w Japonii, choć seria presage z reguły jest produkowana w Japonii.

Teraz moje pytania do Państwa - czy macie jakieś doświadczenia odnośnie zegarków Japońskich, które NIE zostały wyprodukowane w Japonii? 

Nie ukrywam, że sam mam Japończyka (Orient Star) i jestem bardzo zadowolony z jakości wykonania, ale obawiam się o jakość wykonania w innym miejscu.

Jak mogę rozpoznać, czy zegarek został wyprodukowany w Japonii?

Czy możliwe, że model SSA808 ma hardlex, a SSA808J1 szafir?

Znacie może jakieś niuanse na które powinienem zwrócić uwagę, gdy będę zegarek odbierał? Tarcza, indeksy, emblematy na mechanizmie...

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: seiko, lady, open heart, presage, automatic

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych