Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Citizen AT4008-51E brak zmiany daty o 12:00 - synchronizacja

Zegarek zmienia datę dopiero o 1:00 A.M. Citizen synchronizacja data

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wookash

Wookash
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 22 grudzień 2018 - 22:47

Witajcie,

Mam zegarek Citizen AT4008-51E i zrobiłem synchronizację zgodnie z przewodnikiem, zmodyfikowałem także położenie zero wskazówek z 12:00 na 1:00 i niby wszytko jest OK. Zegarek synchronizuje się, pokazuje właściwy czas - jedyny problem mam z datą, która zmienia się o 1:00 w nocy a nie o 12:00.

Czy można temu jakoś zaradzić?

• 0

#2 Jogi

Jogi
  • Użytkownik
  • 1237 postów

Napisano 23 grudzień 2018 - 11:12

Witajcie,
Mam zegarek Citizen AT4008-51E i zrobiłem synchronizację zgodnie z przewodnikiem, zmodyfikowałem także położenie zero wskazówek z 12:00 na 1:00 i niby wszytko jest OK. Zegarek synchronizuje się, pokazuje właściwy czas - jedyny problem mam z datą, która zmienia się o 1:00 w nocy a nie o 12:00.
Czy można temu jakoś zaradzić?

W jakim celu zmieniłeś położenie zerowe wskazówek na godzinę pierwszą? One powinny być na 12 ustawione. Ustaw je zgodnie z instrukcją i wszystko powinno wrócić do normy.

Użytkownik Jogi edytował ten post 23 grudzień 2018 - 11:15

• 0

#3 Wookash

Wookash
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 23 grudzień 2018 - 18:51

W jakim celu zmieniłeś położenie zerowe wskazówek na godzinę pierwszą? One powinny być na 12 ustawione. Ustaw je zgodnie z instrukcją i wszystko powinno wrócić do normy.

Niestety nie wróci. Gdy były zgodnie z instrukcją, po synchronizacji zawsze była godzina do tyłu (czas Londyn). Ci co mają ten model wiedzą o co chodzi.

Jedynym sposobem jest ustawienie położenia zerowego na 1:00, wtedy czas pokazuje tak jak należy. Problem jest tylko z datą,która zmienia się "po staremu" czyli dokładnie o godzinie 1:00 naszego czasu (lecz o 12:00 czasu londyńskiego).

Oczywiście można użyć ustawienia AT-M, wtedy można ustawić dowolny czas alternatywny, z przesunięciem do dowolnej strefy czasowej, ale NIE ma wtedy synchronizacji.

• 0

#4 Jogi

Jogi
  • Użytkownik
  • 1237 postów

Napisano 23 grudzień 2018 - 19:39

Mój błąd, moduły mi się pomyliły i nie zauważyłem, że ten nie ma "wszystkich" stref czasowych.
  • 0

#5 Wookash

Wookash
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 24 grudzień 2018 - 14:23

Mój błąd, moduły mi się pomyliły i nie zauważyłem, że ten nie ma "wszystkich" stref czasowych.

Tak, na Europę jest tylko jedna. Słabo. Trzeba kombinować.

Czy np zmienienie ustawienia zerowego datownika - ma być pomiędzy 31 i 1 może pomóc?

Czy jest więc jakiś sposób aby ta data przełączała się prawidłowo?

• 0

#6 kukizek1983

kukizek1983
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 08:34

To jest jedyna możliwość żeby zegarek synchronizował się poprawnie do naszej strefie i wskazywał prawidłowa godzinę, mam ten sam model i nie stanowi to żadnego problemu
To jest jedyna możliwość żeby zegarek synchronizował się poprawnie do naszej strefie i wskazywał prawidłowa godzinę, mam ten sam model i nie stanowi to żadnego problemu
  • 0

#7 Wookash

Wookash
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 16:20

Mógłbyś doprecyzować? Co nie stanowi problemu? I czy znalazłeś sposób by data przełączała się prawidłowo?

• 0

#8 kukizek1983

kukizek1983
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 22:34

Mógłbyś doprecyzować? Co nie stanowi problemu? I czy znalazłeś sposób by data przełączała się prawidłowo?

Nie stanowi problemu zmiana daty o 1 w nocy, przynajmniej dla mnie:)

Nie ma innego sposobu na przełączanie daty w inny sposób w naszej strefie czasowej z racji tego że zegarek nie posiada strefy czasowej PAR- Paryż

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Citizen, synchronizacja, data

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych