Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tom12333

Zegar kwarcowy (płynąca wskazówka) - zżera baterię

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem zegar ścienny w Jysku 08.05.2018. Po włożeniu baterii okazało się że nie działa. Zegar został wymieniony. Po zakupie nowego włożyłem baterię - działa. Tak się złożyło, że do tego czasu przeleżał w szufladzie. Kilka dni temu wyciągnąłem na wszelki wypadek baterię żeby nie wylała, ale nie sprawdziłem czy trzyma czas. Dziś sprawdzam baterię i ma 0,3V. Myślę - co jest? Włożyłem nową do zegarka - działa. Sprawdzam pobór prądu - 1,47 mA - ciągły (wskazówka płynąca). Sprawdzam drugi w domu (przeskakująca wskazówka) - pobór na poziomie 0,2 mA i to tylko kiedy przeskakuje wskazówka. Jak założyłem typową pojemność baterii 1100 mAh to okazuje się, że zegarek z nową baterią popracuje ok 21 dni. Zegarek jest wadliwy? Mam paragon. Jak reklamować? Rękojmia? Czy to jest normalne w tego typu zegarkach? Mało istotne, ale jest tylko wskazówka godzinowa i minutowa. Zegar zasilany jedną baterią 1,5V AA.

 

Nawet jeśli przyjąć pojemność baterii na poziomie 2300 mAh to zegar podziała ok 45 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że płynąca wskazówka, tylko która? Minutowa? Mam zegar ścienny z płynąca sekundą i chodzi na pewno 2 lata jak nie dłużej bez wymiany baterii. Reklamuj jak możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Piszesz że płynąca wskazówka, tylko która? Minutowa? Mam zegar ścienny z płynąca sekundą i chodzi na pewno 2 lata jak nie dłużej bez wymiany baterii. Reklamuj jak możesz.

 

 

Minutowa. Nie ma sekundowej, ale słyszalnie zegarek cały czas "cyka" tak jakby kręciła się zębatka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie mechanizmy zjadają więcej prądu (podobnie jak ich naręczni kuzyni montowani w Bulova), ale nie tyle. Z rok powinien pochodzić.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie mechanizmy zjadają więcej prądu (podobnie jak ich naręczni kuzyni montowani w Bulova), ale nie tyle. Z rok powinien pochodzić.

Czyli reklamacja powinna być uznana za zasadną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.