Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dawidoff

Zegarek kieszonkowy srebrny na kluczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie , nazywam się Dawid Jankowski i chciałbym uczestniczyć w życiu forum .

Bardzo proszę o informacje lub sugestie dotyczące zegarka na poniższych zdjęciach

post-53646-0-10802800-1545832039_thumb.jpg

post-53646-0-00118400-1545832078_thumb.jpg

post-53646-0-34458100-1545832098_thumb.jpg

post-53646-0-47270800-1545832118_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam również...

Jest to zegarek kieszonkowy w srebrnej kopercie z wychwytem cylindrowym i naciągiem kluczykowym. Wyrób szwajcarski, przeznaczony na rynek brytyjski, z mechanizmem prawdopodobnie firmy Buren. 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można datować okres kiedy to mógł powstać ? ustalić producenta ? Jest to pospolita kieszonka ?

pytam ponieważ moją "miłością" jest Omega , wiele mialem na ręku i w rękach żadnej w posiadaniu wiec ten najprawdopodobniej pojdzie do kogoś a moja dotychczasowa wiedza nie pozwala nic o nim napisać.

Gdzie mogę ten zegarek wycenić (mieszkam w małopolsce 40 km od Krk) i czy mozna chodz w przyblizeniu zrobić to mobilnie.

Zegarek jest na chodzie po nakręceniu około 30 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że wygląda na Bürena.  Produkowane były długo, bo nawet do ostatniej dekady XIX wieku... na rynek brytyjski.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tarcza na godzinie 6 sa tak jak by dwa małe stojące lwy , to samo wybite na kopercie . Iwydaje mi sie dziwna.próba srebra 935 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próba 935 jest OK. Zdjąłeś tarczę? Tam powinna być wybita nazwa firmy. To nie są lwy tylko niedźwiedzie, czyli szwajcarskie punce z okresu 1880- 1933, więc datowanie masz... po 1880...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , nawet nie wiem jak to zrobić ...?

Rozumiem , że otwieram przód zegarka i (teraz problem bo trzeba ściągnąć wskazówki tak by ich nie uszkodzić ) , nastepnie tarcza ??? powinna zejść sama ?

Tarcza pewnie uest super hiper delikatna a nie chcial bym uszkodzić bo jest w idealnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zostaw, bo możesz uszkodzić... No ale masz już jakieś wiadomości do opisu...a wartość, rynek zweryfikuje... ;)

Jeszcze o próbie... Na rynku szwajcarskim, od 1880 dozwolone było wykonywanie kopert ze srebra w próbach 800 i 875. Na rynku Brytyjskim minimum to 925, więc wyroby szwajcarskie eksportowane na rynek brytyjski posiadały próbę 935...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez michal_bednarski
      Witam.
       
      Chciałbym odkręcić korone, mostek(nie wiem czy precyzyjnie się wyrażam) w zegarku Tissot t-rece t092.
      Jakiego klucza użyć? Ma ktoś doświadczenie?
       
      W załaczeniu przesyłam o jaką część chodzi, zdjęcie pochodzi z innego zegarka , jednak chodzi o tę właśnie część.
       
      W moim zegarku są dokładnie dwie śruby, ale chodzi o tę część.
       
      Dzięki za odpowiedzi.

    • Przez cupik
      Witam wszystkich,
       
      Niestety mój Parnis Marina Miliatre GMT przestał chodzić. Żaden ze znanych mi zegarmistrzów nie może nawet do niego zajrzeć, bo nikt nie posiada odpowiedniego klucza. Jeden, powiedział mi, że to musi być klucz nasadowy, jakiś specjalny. 
       
      Czy ktoś wie dokładnie co to ma być? Jakiś model, typ?
      Gdzie to dostać?
       
      Może ewentualne alternatywy, inne sposoby na odkręcenie tego zegarka?
       
       
      Może jest ktoś na forum kto serwisuje w/w zegarek, a usługa nie przekracza jego wartości?
       
      Pozdrawiam i liczę na pomoc.
       
       
    • Przez volspaik
      Witam
      Do mojej kolekcji ma trafić zegar kominkowy marki Juba B1 Germany
      Nie wiele o nim wiem , i niewiele o nim jest napisane .
      Wiem tylko że jest to zegar z Schwarzwaldu i że firma już nie istnieje i należała do niemieckiego "Jahresuhrenfabrik".
      Zegar nie posiada klucza do nakręcania , na allegro też nie można było i nie można znaleźć klucza.
      Czy mógł by mi ktoś pomóc ustalić z którego roku mniej więcej jest ten zegar , czy są one rzadkie i poszukiwane na rynku??
      Co oznacza oznaczenie B1??




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.