Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Pierwszy automat – Tissot T063.907.36.068.00? A może Edox?

Pomoc przy wyborze Tissot automat edox wybór zakup

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michu_

Michu_
  • Nowy Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 20:59

Witam wszystkich! Na początek chciałbym zaznaczyć, że jestem użytkownikiem forum od ~10 lat. Niestety ze starego konta rzadko korzystałem, gdyż często czerpałem stąd wiedzę, a rzadko się udzielałem i prawdopodobnie zostało automatycznie usunięte z powodu nielogowania się na nie.

No ale… do rzeczy! Uprzedzę, że tematy o zegarkach do 3 tysięcy i czym kierować się przy zakupie są mi znane.

Moja kolekcja zegarków nie jest… nawet kolekcją. Moje zegarki, to kupione w wieku 13 lat Casio Edifice (byłem wtedy zakochany w Tag Heuerze Carrera Calibre 16 i bardzo chciałem czegoś, co choć trochę by go przypominało) oraz Adriatica, którą noszę na co dzień.

No i właśnie nadszedł ten czas, gdy stwierdziłem, że chcę kupić swój pierwszy automat. Ze względu na dość ograniczony, studencki budżet, wybór padł na klasyka klasyków, polecanego przez wszystkich Orienta Bambino w wersji open heart. Po kilku godzinach szukania i oglądania znalazłem Tissot’a T063.907.36.068.00. Na tyle mi się spodobał, że zdecydowałem się naciągnąć swój budżet.

Wiele przeczytałem na temat marki Tissot i pomimo tego, że jest polecana (choć niektórzy piszą, że jest bardzo popularna, przez co pospolita), to spotkałem się z wątpliwością odnośnie trwałości mechanizmu Powermatic 80. No i tu moje pytanie – czy faktycznie te obawy są uzasadnione? Czy zegarek jest wart swoich pieniędzy (wydatek rzędu 2400-2650 zł, zależnie od sklepu i promocji)?

Wygląd jest kwestią gustu, bardziej chodzi mi tu o jakość wykonania, trwałość, mechanizm oraz stosunek jakość/cena.

W oko wpadł mi również Edox Les Vauberts Open Heart (można go kupić w cenie 2650 zł). Natomiast z opinii wynika, że marka Edox jest trochę zbyt wysoko ceniona z powodu dobrego rozreklamowania przez Apart, a w ostatnim czasie ich zegarki bywają awaryjne i jakość wykonania i spasowania różnych elementów pozostawia wiele do życzenia.

Czy ktoś mógłby się odnieść jak te 2 modele mają się do siebie? Choć po głębszym zastanowieniu Edox wydaje mi się trochę pospolity, natomiast Tissot nie daje mi spokoju  :)

Chętnie też obejrzę Wasze propozycje, jeżeli takowe się pojawią. Może akurat pokażecie coś, co przeoczyłem przy poszukiwaniach.

Wymagania:

-cena do 2700 zł (budżet naciągnięty z 1000 zł, więc wolałbym go już pozostawić :rolleyes: )

-automat,

-szkło szafirowe,

-swiss made (tak, mam świadomość, że łatwiej w tym przedziale cenowym o dobre produkcje japońskie czy niemieckie, ale to moje wewnętrzne, niczym konkretnym nieuzasadnione „chcę”),

-open heart (w końcu pierwszy automat, muszę się nacieszyć!).

Pozdrawiam!

• 0

#2 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 16082 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 21:07

IMO Powermatica 80 nie ma co się obawiać. Mam ten werk w Rado i nie narzekam, a wyraźnie większa rezerwa chodu jednak kusi  :) Gdybym ja jednak myślał o zegarku o podanych przez Ciebie parametrach, to raczej nie brałbym pod uwagę Tissota czy Edoxa. To nie są złe wyboru, jednak IMO w tym budżecie można znaleźć coś ciekawszego, np. taką wariację na temat OH od Hamiltona - ref. H32565735, spokojnie do ściągnięcia "zza wielkiej wody" w założonym budżecie  :)

Załączone miniatury

• H32565735_8.png

• 0

#3 Michu_

Michu_
  • Nowy Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 21:17

Dzięki za opinię! I właśnie tego się obawiałem... pierwsza odpowiedź, a już pojawiają się wątpliwości. Na polskich stronach Hamilton niewiele droższy, a nie ukrywam, że tego typu tarczy jeszcze nie spotkałem. Mały krok dalej niż zwykłe OH, ale do skeletona (którego nie darzę sympatią) daleko. No cóż, będzie nad czym myśleć!

• 0

#4 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 16082 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 21:20

Dzięki za opinię! I właśnie tego się obawiałem... pierwsza odpowiedź, a już pojawiają się wątpliwości. Na polskich stronach Hamilton niewiele droższy, a nie ukrywam, że tego typu tarczy jeszcze nie spotkałem. Mały krok dalej niż zwykłe OH, ale do skeletona (którego nie darzę sympatią) daleko. No cóż, będzie nad czym myśleć!

No właśnie, nie jest to typowa "dziurka", której ja osobiście nie trawię, a i skeleton to jeszcze nie jest. IMO "inny niż inne" i przez to całkiem ciekawy  ;) Jak nie lubię OK i skeletonów, to nad takim sam mógłbym się zastanowić  :)

• 0

#5 Michu_

Michu_
  • Nowy Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 21:30

Przyznam, że na mnie wcześniej "dziurki" też nie robiły wielkiego wrażenia. Natomiast zobaczyłem wspomnianego wyżej Tissot'a, poszedłem spać, wstałem rano i stwierdziłem jednoznacznie "chcę!"   ;)

• 0

#6 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 16082 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 21:32

A czemu nie coś z kraju "kwitnącego wiśnia"? Fajnego OSa OH można w tym budżecie mieć  ;)

• 0

#7 Michu_

Michu_
  • Nowy Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 21:45

Prawda, jednak mam z nimi jakiś problem. Początkowo, tak jak wspominałem, zastanawiałem się nad Bambino, jednak brak szafiru to duży minus przy codziennym użytkowaniu. A OSy są ładne... ale czegoś mi brakuje. Są albo zbyt "zwyczajne", klasyczne, albo mają odrobinę za dużo. W Tissot'cie spodobał mi się klasyczny, ale interesujący wygląd, połączenie koloru różowego złota z ciemną tarczą (aczkolwiek mam świadomość, że nie każdemu musi ono przypaść do gustu), no i zauroczyło mnie czarne wahadło. Kolorystyka trafiona w punkt! 

• 0

#8 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 16082 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 21:47

Cóż, Ty chyba już dokonałeś wyboru ;-)
  • 0

#9 Michu_

Michu_
  • Nowy Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 21:54

Być może potrzebowałem się tylko w nim utwierdzić. Dziękuję jeszcze raz za propozycję Hamiltona. Kilka chwila do zakupu mi zostało, więc będę miał nad czym myśleć. 

Pozdrawiam!

• 0

#10 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 16082 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 21:56

Ciekaw jestem, jaka będzie ostateczna decyzja :-)
  • 0

#11 Marrone

Marrone
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 22:00

Czołem.
Po pierwsze primo dobry Tissot nie jest zły. Jeśli Ci się podoba to bierz i się delektuj. Zaraz zjawi się ktoś kto Ci wytłumaczy dlaczego Powermatic 80 to plastikowe zło i szatan wcielony, ale skoro sam o to pytasz to znaczy że masz własny rozum - sam użytkuje Tissota na Powermaticu i gorąco polecam - 80 godzin rezerwy chodu daje spory komfort. Jeśli to ma być Twój jedyny/główny zegar to nie robi aż takiej różnicy bo i tak ciągle będzie w użyciu, ale jednak co 80 gpdzin to 80. I nie martw się na zapas serwisem i 'plastikowymi' częściami. Mamy XXI wiek i każdy w miarę ogarnięty zegarmistrz zrobi Ci serwis po tych 5-7 latach na oryginalnych service kitach. Nie daj sie zwariować.

Inna sprawa że jak fidelio prawi - za 2700 można mieć inne, co najmniej równie ciekawe opcje. Nie spiesz się, daj się zauroczyć i porwać a zegarek jaki by nie był da Ci mnóstwo satysfakcji.

A, jeszcze jedno. To że nie masz kolekcji nie powoduje że nie jesteś zagrożony zegarkową chorobą. Dokładnie rok temu zamówiłem pierwszego Tissota świadomie wybranego dzięki poradom z tego forum. W zeszłym tygodniu zamówiłem szósty zegarek. You have been warned ;)
  • 0

#12 Michu_

Michu_
  • Nowy Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 22:17

Fidelio, na pewno nie omieszkam pochwalić się ostatecznym wyborem!   ;)

Marrone, dzięki za zabranie głosu. Jak najbardziej mam świadomość, że za tę kwotę może pojawić się wiele ciekawych propozycji, stąd mój post. W końcu gdzie szukać, jeżeli nie tutaj. Jeśli chodzi o trwałość, wiadomo - fajnie by było, gdyby posłużył i 40 lat. Jednak mamy jakieś pojęcie w tej materii, mamy świadomość czasów, w jakich żyjemy, więc cudów nie oczekuję. A martwić się na zapas nie zamierzam, bez sensu odbierać sobie radość.

Co do czasu na przemyślenie - trochę go jest. Docelowo ma to być urodzinowy zakup w marcu, aczkolwiek szanse, że tyle wytrzymam są równe zeru  :huh:

I nie nazwałbym tego zegarka jedynym czy ostatnim. Raczej... pierwszym krokiem?  :)

• 0

#13 CIESLUT

CIESLUT
  • Użytkownik
  • 4668 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 00:16

Zadzwoń do salonzegarkow w gdyni- obecnie maja wyprzedaz
  • 0

#14 Michu_

Michu_
  • Nowy Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 14:27

Faktycznie mają ciekawe ceny. Napisałem do nich i są w stanie sprowadzić go za kilka zł taniej, bo na stanie u nich nie ma. Dzięki za podpowiedź!
  • 0

#15 Passionat

Passionat
  • Użytkownik
  • 313 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 15:34

Wyprzedaż Eposów u Tik Taka:

http://zegarkiclub.p...dacji-kolekcji/

Kiedyś też chciałem mieć Tissota :)

• 0

#16 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 16082 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 15:38

Pewnie, tylko ciekawe, czy w założonym budżecie udałoby się znaleźć coś fajnego od Eposa w ramach wyprzedaży u Pawła?
  • 0

#17 Michu_

Michu_
  • Nowy Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 16:37

Niestety Eposy poza moim budżetem  :(

Też kiedyś? Odnoszę wrażenie, że te Tissoty niby dobre, a jednak każdy kręci nosem. Zbyt pospolite? Nie wiem w czym rzecz  :mellow:

• 0

#18 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 16082 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 16:43

To nie tak, że pospolite. Po prostu w tym budżecie, nawet jeśli szukasz OH, są lepsze opcje. I tyle ;-)
Ja sam mam wielki sentyment do Tissota, choć poza małymi wyjątkami (Le Locle), sympatią darzę w zasadzie tylko linię Heritage :-)
  • 0

#19 TRobert

TRobert
  • Użytkownik
  • 338 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 16:49

Tissoty to dobre zegarki ale jak zawsze można w danym budżecie poszukać czegoś ciekawszego, np. zaproponowany przez fidelio Hamilton świetny - ja bym nosił  ^_^ Co do Edoxa to nie wiem czemu większość kręci na nie nosem, znajomy z pracy ma od kilku lat kwarca od Edoxa i jest z niego bardzo zadowolony.

A tak naprawdę to jeśli zegarek się podoba to brać i nie patrzeć na opinie, że można w danej kwocie kupić bardziej polecaną markę.

Użytkownik TRobert edytował ten post 27 grudzień 2018 - 16:56

• 0

#20 Michu_

Michu_
  • Nowy Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 17:02

Zgadzam się, zapytać, poszukać zawsze warto, dlatego daję sobie czas. Hamiltona też zacząłem brać pod uwagę, ciekawa propozycja, na którą wcześniej bym nie wpadł. Ale nic, chyba trzeba się wybrać w wolnej chwili, przymierzyć i zobaczyć jak leży! Wtedy będzie łatwiej wybrać  :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Tissot, automat, edox, wybór, zakup

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych