Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mario_EL

Ile zegarków? Czy to się kiedyś skończy?

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas miałem kilka zegarków z bardzo niskiej półki cenowej. One powoli się wykruszają. Pora coś dokupić. Na razie kupiłem zegarek sportowy, w którym można pływać. Szukam kostki na co dzień i płaskiego garniturowca. Oglądam wiele zegarków i łapię się na tym, że najlepiej mieć po kilka zegarków na określoną sytuację, okazję... Szaleństwo. Jakby się zastanowić to nawet trzy zegarki (garniturowy, sportowy, codzienny) to za dużo. "W głowie się poprzewracało....".

Jakie są Wasze przemyślenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko kolekcjonerstwo (lub zbieractwo), zegarki zamiast / obok... obrazów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apetyt rośnie w miarę jedzenia... Niestety.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego z czasem posiadanie każdej sztuki ma swoje indywidualne uzasadnienie. Nawet jesli są to takie same modele :)

 

Ja np. mam dwa identyczne zegarki Atlantic Worldmaster. Historia ich jest taka, że jeden to bardzo pamiątkowy prezent, a drugi (identyczny) kupiłem, żeby ten pierwszy sie nie zniszczył od noszenia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja np. mam dwa identyczne zegarki Atlantic Worldmaster. Historia ich jest taka, że jeden to bardzo pamiątkowy prezent, a drugi (identyczny) kupiłem, żeby ten pierwszy sie nie zniszczył od noszenia.

Grubo. Mam nadzieję, że u mnie choroba będzie miała lżejszy przebieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo. Mam nadzieję, że u mnie choroba będzie miała lżejszy przebieg.

Nie licz na to... Jak juz pytasz o takie rzeczy nie wróżę dobrze.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego z czasem posiadanie każdej sztuki ma swoje indywidualne uzasadnienie. Nawet jesli są to takie same modele :)

 

Ja np. mam dwa identyczne zegarki Atlantic Worldmaster. Historia ich jest taka, że jeden to bardzo pamiątkowy prezent, a drugi (identyczny) kupiłem, żeby ten pierwszy sie nie zniszczył od noszenia. :)

 

Mistrz.

A ja się zastanawiałem czy ten sam model zegarka w dwóch wersjach kolorystycznych to nie przesada...:) 

Amator ze mnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sposób na lżejszy przebieg, to opuścić Forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum od września. Do tej pory miałem jeden zegarek. Na chwilę obecną 6 zakupionych , 2 w drodze, 3 do odebrania w marcu (Meccaniche Veneziane) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś śp. prof. Mrugalski stwierdził, że kolekcjonowanie zegarków jest tak samo racjonalne jak zbieranie znaczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden to bardzo pamiątkowy prezent, a drugi (identyczny) kupiłem, żeby ten pierwszy sie nie zniszczył od noszenia. :)

Z punktu widzenia zegarkomaniaka to bardzo rozsądne rozwiązanie

 

@Mario_EL

W miare postępu choroby będzie dochodzic do coraz mniej racjonalnie wytłumaczalnych zakupów (dla zwykłego śmiertelnika zegarowego oczywiście)

Chociażby taki diver - zaczynasz od jednego,a potem przychodzą nastepne - jakiś na lato, inny bardziej sportowy, bardziej elegancki, taki typowo pod pasek, lub taki któremu ładniej na bransolecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie stanęło na bodajże 650 sztukach ;). Jednak nie mam pojęcia na jak długo :)


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

U mnie na razie stanęło na bodajże 650 sztukach ;). Jednak nie mam pojęcia na jak długo :)

Bez zdjęcia się nie liczy :P

Może być zbiorowe we wiaderku B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś śp. prof. Mrugalski stwierdził, że kolekcjonowanie zegarków jest tak samo racjonalne jak zbieranie znaczków.

Dobrze powiedziane. Wiem, bo kiedyś zbierałem tez i znaczki  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane. Wiem, bo kiedyś zbierałem tez i znaczki  :)

Ja mam znaczków 17klaserów :) a zegarków dopiero 5.... na szczęście moja żona jest wyrozumiała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kosztują znaczki ale domyślam się, że podobnie jak z zegarkami i wszystkim, są drogie i tanie i pewnie za niejeden znaczek moznaby kupić fajny zegarek. Za to na pewno zegarki zajmuja wiecej miejsca :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz buty na różne okazje i nie chodzisz dzień w dzień w jednej i tej samej parze to nic dziwnego że chcesz mieć zegarki na różne okazje.

Jeśli masz słabą psychikę ( słabość do znanych marek, wyrzuty sumienia związane z kwotą zakupu) staraj się aby te kilka zegarków było mniej więcej z podobnej półki ;-) W miarę nabierania pewności siebie ( niektórzy nazywają to doświadczeniem ) zdecydujesz kiedy wejść na wyższą półkę i czy kosztem ilości czy wręcz przeciwnie.

Kolekcjonerstwo to zupełnie inna dyscyplina i podlega odrębnym zasadom ( patrz kilkaset atlanticów niektórych kolegów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęcia się nie liczy :P

Może być zbiorowe we wiaderku B)

:) W wiaderku nie ma szans ! Porysuja się i moje serce będzie krwawić :)

Musze kiedyś , może latem , rozłożyć cała kolekcje w ogrodzie i pierdyknac fotę z drabiny;)

 

P.s. Zreszta, ja i tak jestem cieniasem w porównaniu do niektórych kolegów z tego forum . Niektórzy maja zbiory liczone w tysiącach !


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

:) W wiaderku nie ma szans ! Porysuja się i moje serce będzie krwawić :)

Musze kiedyś , może latem , rozłożyć cała kolekcje w ogrodzie i pierdyknac fotę z drabiny;)

P.s. Zreszta, ja i tak jestem cieniasem w porównaniu do niektórych kolegów z tego forum . Niektórzy maja zbiory liczone w tysiącach !

Czekam na fotkę ;) co do tych zegarków w tysiącach to osobiście znam kilku takich świrów :DB)

Slaw, Ty masz jeden taki zegarek który bardzo kiedyś chciałem mieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na fotkę ;) co do tych zegarków w tysiącach to osobiście znam kilku takich świrów :DB)

Slaw, Ty masz jeden taki zegarek który bardzo kiedyś chciałem mieć...

Zbudowali juz taki wielki rotomat ??

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na fotkę ;) co do tych zegarków w tysiącach to osobiście znam kilku takich świrów :DB)

Slaw, Ty masz jeden taki zegarek który bardzo kiedyś chciałem mieć...

Zrobię :).

Który to za tobą tak chodził ?


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbudowali juz taki wielki rotomat ??

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

1200px-Gruszka1_poznan.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.