Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mario_EL

Ile zegarków? Czy to się kiedyś skończy?

Rekomendowane odpowiedzi

Racja, w sumie przez dłuższy czas nie zaglądałem tu nawet, potem z ciekawości tylko na bazarek i tak to poszło.

czyli typowy scenariusz ;-) zapalilem tylko jednego ;-) wypilem tylko jedno piwko ;-) obstawilem tylko jeden wyscig ;-)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawda panowie. To forum jest potężną kopalnią nowych króliczków do łapania


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chyba a na pewno. Ja miałem ponad roczny odpoczynek od forum, myślałem, że z "tego" wyszedłem. I oto jestem znów ;)

 

To tak, jak ze mną. Też myślałem, że "odstawienie" forum wyleczy mnie z choroby. Nic podobnego, to hobby zawsze będzie wracać. Może dlatego, że zegarki mechaniczne to jest tak ekscytująca tematyka. Jak już człowiek raz na dobre wsiąknie, zgłębi wiedzę, trochę dobrych zegarków na żywo zobaczy, coś kupi fajnego, to będzie to tego hobby wracał. I znowu :  co by tu może kupić....


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając poprzedników, oświeciło mnie :)

Nagimnastykowałem się żeby kupić Blue Monster, odbiło mi że go sprzedam (idiota), a potem będę płakał i znowu polował, chyba wszyscy faceci muszą całe życie polować, zmienia się tylko obiekt na który polujemy  :) 

Przynajmniej jeden Monster w domu musi być :)

Zaczynam nowe polowanie, jeszcze dokładnie nie wiem, ale poluje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając poprzedników, oświeciło mnie :)

Nagimnastykowałem się żeby kupić Blue Monster, odbiło mi że go sprzedam (idiota), a potem będę płakał i znowu polował, chyba wszyscy faceci muszą całe życie polować, zmienia się tylko obiekt na który polujemy :)

Przynajmniej jeden Monster w domu musi być :)

Zaczynam nowe polowanie, jeszcze dokładnie nie wiem, ale poluje :P

ja mam monstera w gaciach i nawet ma blue ;-)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam monstera w gaciach i nawet ma blue ;-)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

:wacko: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze wrogiem dobrego. Zawsze znajdzie się coś na co chciałoby się zapolować, posiadać i co się podoba bardziej niż to co już siedzi w skrzyneczce. Tak więc albo podmieniamy sikory na inne/lepsze/droższe, albo kolekcja rozrasta się o kolejne skrzyneczki. Ja na razie skończyłem rozrost i zaczynam podmianki... Choć nigdy nie mówię nigdy, zwłaszcza, że po głowie chodzi ciekawy pomysł do długoterminowej realizacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Na pytanie "Czy się kiedyś skończy?"

 

Mam dla Ciebie dwie wiadomości: dobrą i złą:

 

1. Nigdy się nie skończy.

2. Nigdy się nie skończy.

 

Trafnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DMR

Miałem już 12 szt. obecnie mam 9. Przyjąłem zasadę, że jak już mam to noszę a nie leżakują. Docelowo chciałbym zejść do 7 szt. ale jestem na etapie, że wszystkie mi pasują. W celu blokady niekontrolowanego przyrostu przyjąłem zasadę, że ewentualny nowy musi wyprzeć któregoś z kolekcji, póki co działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 szt. wygląda jak po 1 na każdy dzień tygodnia ale można przecież 30 albo nawet 31 jako każdy na 1 dzień miesiąca :-) Luty jakoś przeżyjesz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zegarków?

Tuzin. Ale część z nich przekazałem innym członkom rodziny (nawet dziewczyny przekonałem, że męskie zegarki na damskim nadgarstku wyglądają cool, jazzy i spoko).

 

Czy to się kiedyś skończy?

Tak: prędzej, czy później. Tylko tym, którym się skończyło, nie chce się o tym pisać na forum.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy 24 sztuki

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


JTW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wreszcie pierwszy głos, że "sie skończy" :)

Znam tu na forum kilku chłopaków (forumowych kolegów) którzy byli zagorzałymi kolekcjonerami ... kilku z nich napisało kiedyś o jednym zegarku że gdyby go mieli to NIGDY by go nie sprzedali i na 100% miał by dożywocie - napisałem wtedy że sprzedadzą no i tak się stało choć byli wręcz rozbawieni moim wpisem.Sprzedali i ten zegarek i resztę swojej kolekcji

Nie zarzekajmy się z niczym bo wszystko się zmienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Ta sama zasada załatwia sprawę miesięcy 30 dniowych, więc 31 jest optymalnie -)

52 - na każdy tydzień w roku. Mało się zużywają.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam tu na forum kilku chłopaków (forumowych kolegów) którzy byli zagorzałymi kolekcjonerami ... kilku z nich napisało kiedyś o jednym zegarku że gdyby go mieli to NIGDY by go nie sprzedali i na 100% miał by dożywocie - napisałem wtedy że sprzedadzą no i tak się stało choć byli wręcz rozbawieni moim wpisem.Sprzedali i ten zegarek i resztę swojej kolekcji

Nie zarzekajmy się z niczym bo wszystko się zmienia 

i ja mam tak samo :) żaden nie jest na sprzedaż :) ale każdy kolejny jest niby ładniejszy ale i tak zostają wszystkie... no z wyjątkiem jednego...

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/170338-renowacja-ml-pontos-s-extreme/

nie mogę na niego patrzeć i pewnie go sprzedam i kupie nowego identycznego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam 5, ale szósty jest już w drodze. Mam pudełko na 6 zegarków i mam nadzieje, że to mnie trochę przystopuje.

Wydaje mi się, że pasja zegarkowa i jej przebieg zależy od pacjenta. Tak jak od pacjenta zależy czy interesują go zegarki, samochody, parowozy czy glebogryzarki. Nie ma jednej uniwersalnej recepty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak :-) zawsze mozesz kupic kolejne pudelko zamiast zegarka albo otrzymac od Gwiazdora :-)

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tytułowego pytania - ja właśnie oświadczyłem żonie że moja kolekcja jest ilościowo kompletna - trzy eleganty do pracy, pilot, chronograf eco drive, casio do biegania i właśnie dostałem nurka. Jestem zabezpieczony na wszystkich frontach. Kupowanie kolejnych będzie już powielaniem i zbytkiem.

Ale na choryzoncie piękny Architekt VC. Obronię się? Ha...

O lepsze walczy tu inna idea - skoro już się nachapałem i zaspokoiłem pierwsze potrzeby zacząłem patrzeć wyżej - Longines Legend Diver? Ball? Tudor? Ale przez rok musiałbym nic nie kupować i oszczėdzać.

Czyli nie, to się chyba nigdy nie kończy

Chyba nie .....

;)

post-33375-0-80422200-1547414742_thumb.jpeg


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie .....

;)

No date -klasa

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No date -klasa

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka

Gracias senior :)

Tez go bardzo lubię


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

 

 

Na razie mam 5, ale szósty jest już w drodze. Mam pudełko na 6 zegarków i mam nadzieje, że to mnie trochę przystopuje.

.

Trochę źle liczysz. 6 zegarków w pudelku a siódmy na ręku. Spokojnie możesz kupić jeszcze jeden.

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.