Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alin

Prośba o potwierdzenie przypuszczeń

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój wujek posiada następujący zegarek jak na zdjęciu

post-107863-0-27320500-1546027657_thumb.jpg

Z tego co się orientowałem to chronographe suisse (proszę o potwierdzenie), jeśli się pomyliłem to proszę o pomoc w namierzeniu producenta.

Jeśli to jest faktycznie chronographe suisse to prosiłbym o namiar na jakiegoś fachowca, który naprawi ten zegarek. Na pewno wiem, że jest uszkodzony jeden tryb w środku ( co jeszcze nie wiem). Wszyscy zegarmistrzowie u których byłem z tym zegarkiem odsyłali mnie z przysłowiowym kwitkiem. Nikt nie chciał go naprawiać, bo nie ma części. Z tego co czytałem na forum zrozumiałem, że nie powinno być problemów z naprawą.

Mam ogromną prośbę do znawców o pomoc w tych dwóch sprawach, o których napisałem wcześniej. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć kompetentnego zegarmistrza.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Werk wyglada na Venus 170.

Czesci do niego sa (np Otto Frei na ofrei.com) ale: trzeba dac ten zegarek komus kto sie zna na sztuce zegarmistrzowskiej.

 

Aby dac namiary trzeba wiedziec skad jestes. Jak napiszesz moze Koledzy coś poleca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk wyglada na Venus 170.

Czesci do niego sa (np Otto Frei na ofrei.com) ale: trzeba dac ten zegarek komus kto sie zna na sztuce zegarmistrzowskiej.

 

Aby dac namiary trzeba wiedziec skad jestes. Jak napiszesz moze Koledzy coś poleca.

 

Ja jestem z Podkarpacia, ale jestem w stanie przemieścić się w dowolne miejsce w Polsce. To nie jest dla mnie większy problem. Proszę tylko o polecenie zegarmistrza, który to ogarnie. 

Pytanie jeszcze jedno. Czy to jest faktycznie chronographe suisse czy coś innego??

Jeśli coś innego to proszę o podanie przypuszczalnego producenta i modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten zegarek, i jak pisał kolega prawdopodobnie Venus 170.

Na początek trzeba zdiagnozować co mu dolega- masz jakieś zdjęcia mechanizmu, co mówili zegarmistrze?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Czy to jest faktycznie chronographe suisse

Te zegarki byly sprzedawane w przedziale lat 40. i 70. XXw. Ponad 500 manufaktur klepalo take czasomierze. Popularne jako pamiatki dla turystów.

Mysle ze marka Chronographe Suisse powinna byc rozpatrywana jako generyk pod którym owe manufaktury robily zegarki. Spora wiekszosc na Landeronach ale venus tez (ba, venus wypuszczalo takze zegarki pod swoim logiem). Ten mechanizm ma 40-godzinna rezerwe chodu.

Jezeli chodzi ci o to czy to oryginal - o podrobach nie slyszalem, najwieksze ryzyko to spartolona przy odnawianiu tarcza albo jakies przekladki tarcz czy wskazowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zatoce pelno czesci do tego werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zegarki byly sprzedawane w przedziale lat 40. i 70. XXw. Ponad 500 manufaktur klepalo take czasomierze. Popularne jako pamiatki dla turystów.

Mysle ze marka Chronographe Suisse powinna byc rozpatrywana jako generyk pod którym owe manufaktury robily zegarki. Spora wiekszosc na Landeronach ale venus tez (ba, venus wypuszczalo takze zegarki pod swoim logiem). Ten mechanizm ma 40-godzinna rezerwe chodu.

Jezeli chodzi ci o to czy to oryginal - o podrobach nie slyszalem, najwieksze ryzyko to spartolona przy odnawianiu tarcza albo jakies przekladki tarcz czy wskazowek.

 

Nie chodzi o to czy to oryginał. Jest to pamiątka rodzinna i dla mojego wujka to jest najważniejsze. Zdjęcia mechanizmu nie mam, lecz mogę podejść do zegarmistrza by otworzył ten zegarek a wówczas zrobię parę fotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Nie chodzi o to czy to oryginał

Wiec o co chodzi? Skoro pytasz czy to 'rzeczywiscie Chronographe Suisse' to oczywiste dla mnie, ze pytanie jest czy mamy do czynienia z oryginalem czy tez podroba/skladakiem/etc. Odpowiedz na to dostales podobnie jak wyjasnienie dot. marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcie mechanizmu

post-107863-0-92414100-1546075339_thumb.jpg

Prosiłbym o potwierdzenie czy to mechanizm, o którym pisał kolega Classified i o namiar na zegarmistrza, który to zrobi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Patrzac po logotypie na polmostku balansu to na 99% Venus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmowi, jak i zegarkowi potrzebny jest kompletny serwis.

Pomijając ewentualne usterki, brakujące części , trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem ( około 1 000 PLN)

 

http://www.glowaccy.com.pl/kontakt.php

https://www.cylex-polska.pl/firmy/zak%C5%82ad-zegarmistrzowski-r--morawski-11016494.html


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelką pomoc. 10 stycznia będę w Lublinie więc zegarek jedzie razem ze mną do Lublina. O dalszych losach na pewno poinformuję na forum. Pytanie do kolegi Master Yoda. Stwierdziłeś, że zegarkowi jak i mechanizmowi potrzebny jest kompletny serwis. Po czym poznałeś na zdjęciu, że serwis jest potrzebny mechanizmowi. Bez urazy nie próbuję podważyć kolegi opinii, chciałbym tylko wiedzieć na co zwracać uwagę przy tego typu zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelką pomoc. 10 stycznia będę w Lublinie więc zegarek jedzie razem ze mną do Lublina. O dalszych losach na pewno poinformuję na forum. Pytanie do kolegi Master Yoda. Stwierdziłeś, że zegarkowi jak i mechanizmowi potrzebny jest kompletny serwis. Po czym poznałeś na zdjęciu, że serwis jest potrzebny mechanizmowi. Bez urazy nie próbuję podważyć kolegi opinii, chciałbym tylko wiedzieć na co zwracać uwagę przy tego typu zegarkach.

Mechanizm jest  suchy i brudny, trzeba go umyć, naoliwić, wyregulować.(pisałeś że jest niesprawny, pewnie od dawna)

Wymienić szkło ( kilkanaście PLN), tarczy niech nie rusza, ewentualnie oczyści i wyprostuje wskazówki.

Kopertę wypolerujesz sam, na bazarku kolega oferuje rewelacyjne ściereczki "Cape Cod", jeśli nie, kupisz na all..o.

Jak go oddasz do serwisu, zegarmistrz zadzwoni do Ciebie za dzień czy dwa i wyjaśni co jest do naprawy, i jaki kosz usługi.

Napisz wtedy w temacie, a najlepiej pw do mnie, jak będę w tym czasie w Lublinie, pomogę.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.