Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

_Raven_

Wybór automatu SER1T002B0, SNZG13K1, FFD0J003B0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego zegarka automatycznego. Od kilku tygodni przeglądam strony związane z tą tematyką. Im więcej czytam, tym większy mam mętlik w głowie. Moją uwagę przykuły trzy zegarki. Nie jest to może górna półka ale na początek wystarczy.

Seiko model:     SNZG13K1
https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-automatic-snzg13k1


Orient model: FFD0J003B0
https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-date-ffd0j003b0


Orient model: SER1T002B0 Classic Automatic
https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-classic-automatic-ser1t002b0

Proszę doradźcie, który wybrać. Ma być to zegarek uniwersalny, czyli na każdą okazję, noszony codziennie. Liczy się niezawodność, dokładność chodu w granicach normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czy zegarek ma być noszony także do bardsorj eleganckiego ubrania (marynarka, koszula, garnitur)? Jak duży nasz mangarstek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech to brałbym Orienta z rezerwą chodu FFD0J003B0. Nie jest to jednak zegarek uniwersalny i popływać w nim nie można WR 30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancie ubrania noszę raczej okazjonalnie, od święta. Rozmiar nadgarstka 19 - 19,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Te Twoje propozycje jednak dość mocno się od siebie różnią. Ja bym wybrał Seiko, bo on IMO najbardziej nadaje się na zegarek w typie EDC. Tylko trzeba pamiętać o tym, ze masz w nim szkło mineralne (hardlex), a w tych Orientach jest szafir. W Seiko masz prosty (bez możliwości dokręcania oraz bez "stop sekundy") werk 7s36, który znany jest jednak z niezawodności. Jakie werki pracują w Orirntach, nie wiem. IMO z uwagi na wielkość nadgarstka, lepsze powinno być Seiko, bo to zegarek o średnicy 42 mm i L2L ok. 49 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech to brałbym Orienta z rezerwą chodu FFD0J003B0. Nie jest to jednak zegarek uniwersalny i popływać w nim nie można WR 30.

FFD0J003B0 ma 50m i można go zanurzyć (gorzej z paskiem). jednak słabo z jego dostępnością i lepiej wybrać nowy model FAF05003B0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbarziej uniwersalny będzie FFD. Nada się i do dżinsów z koszulą i do bardziej formalnego stroju w razie potrzeby.

Mechanizm też nie powinien sprawiać problemów. Szafir przy edc to też duża zaleta, docenisz po pierwszym zderzeniu z futryną ;)

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda z waszego doświadczenia dokładność chodu w SNZG13K1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz SNZG13K1 regularnie robi od +20 do +25s/dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Czarny pasek jest bardzo malo uniwersalny, chyba, że dopuszczasz wymianę paska. Na co dzień bransoleta jest lepszym wyborem, nie gryzie się ani z czarnym ani z brązowym obuwiem i przy trampkach i krotkich spodenkach też da radę.

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedziłem sklep Time Trend w celu obejrzenia na żywo Seiko SNZG13K1. Po wstępnych przymiarkach jestem zachwycony nim. Na ręce leży jak ulał, nie za duży nie za mały. Myślę, że będzie pasować do wszystkiego. Jako pierwszy mój automat chyba dobrego dokonałem wyboru. Teraz pozostaje tylko zakup...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To kibicuję zakupowi tego zegarka, bo IMO to bardzo dobry wybór :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek zamówiony, teraz z pozostaje cierpliwie czekać, aż przyjdzie. Podczas tego oczekiwania nasunęła mi się pewna myśl. Wiadomo, że zegarki mechaniczne mają pewne odchyłki dobowe + - I od czasu do czasu potrzebna jest drobna korekta czasu. Jeżeli zegarek posiada stop sekundę to sprawa jest prosta, a co z zegarkiem, gdzie nie ma stop sekundy. Jeżeli zegarek spóźnia się to nie ma problemu, a co zrobić gdy zegarek spieszy się. W ciągu tygodnia na plusie może być 2-3 minuty. Jak wtedy ustawić czas, czy można cofać wskazówki ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc jeszcze dzieckiem wpojono mi zasadę, że wskazówek zegarka nie można cofać, bo w ten sposób można uszkodzić mechanizm ( mowa tu o zegarkach mechanicznych ). Jedyne logiczne rozwiązanie problemu kiedy musimy dokonać korekty wstecz nie mając stop sekundy. To w zegarku który posiada dzień miesiąca i dzień tygodnia, ustawić godzinę na 6.30 kręcąc wskazówkami do przodu, następnie zmieniamy dzień miesiąca wstecz i dzień tygodnia, następnie ustawiamy ponownie godzinę kręcąc wskazówki do przodu. Trochę na około, ale w ten sposób nie ryzykujemy uszkodzenia mechanizmu. Czy dobrze rozumuję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

 

 

SER1T002B0

Ja wybrałbym ten ze względu na giloszowanie tarczy.

To wszystko podobne zegarki od strony technicznej.

Co do obrotu - zegarki mają ćwiertnik działający jak sprzęgło. Ze względu na jego zdrowie lepiej za dużo nie kręcić w drugą stronę.

Przy quicksetach ale także dla pewności przy innych mechanikach niektórzy sugerują aby nie dotykać wskazówek między 9 wieczorem a 3 rano. 

Są też zegarki w których datę szybko ustawia się kręcąc do tyłu np na pozycję za godzinę 9 i z powrotem do 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem  dla bezpieczeństwa mechanizmu,  chcąc skorygować raz w miesiącu ustawienia gdy spieszy minutę  i nie ma   stop sekundy muszę przestawić zegarek  o 24 godziny do przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nadszedł czas kiedy mój wysłużony 22 letni Casio przeszedł na zasłużoną emeryturę. 

Dzisiaj odebrałem swój pierwszy automat Seiko SNZG13K1. Wyjmuję z opakowania moim oczom ukazała się czarna tarcza. Zamarłem z wrażenia tak samo jak wskazówka sekundnika. Kilka szybkich ruchów zegarkiem i ożył. Wskazówka sekundnika płynnie zaczęła przesuwać się po tarczy, piękny widok. Pierwsza przymiarka na ręku, bransoletka za długa. Dwa ogniwa wyjęte i zegarek idealnie leży na ręce. Z ciekawości zegarek wylądował na wibrografie, pierwsze wskazania - 20s. Od teraz zaczyna się życie...post-106840-0-02121300-1546539033_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to gratki! Z czasem powinieneś uzyskać większą dokładność :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że to był strzał w 10 z tym zegarkiem. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Każdy kolejny dzień o tym mnie przekonuje. Zegarek powoli zaczyna układać się, Z moich obserwacji wynika, że ma tendencję do śpieszenia się, średnio 2-2,4 sekundy na dobę. Co uważam, że jest to bardzo dobry wynik, oby tak dalej. Na razie szukam optymalnej pozycji leżakowania zegarka w nocy, tak aby wyeliminować częste dokonywanie korekt czasu, których nie zamierzam zbyt często robić. W końcu to zegarek duszą...

Jedynym minusem, który zauważyłem, to bransoleta, Podczas noszenia potrafi skrzypieć, mam nadzieję, że z czasem minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fajnie, że zakup cieszy, bo niezależnie od wszystkiego, w całej tej zabawie chodzi o kwestię dość prozaiczną; żeby zegarek podobał się nosicielowi  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.