Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Henry Louisa Belmonta założył firmę Yema w 1948 roku w  Besançon we Francji.

 

Bolmont  z wykształcenia był zegarmistrzem , w 1931 roku ukończył Państwową Szkołę Zegarmistrzowską w Besançon.

 

W drugiej połowie lat 60-tych XX wieku  Yema stała się wiodącym eksporterem francuskich zegarków do ponad  50 krajów przy produkcji ponad 0,5 miliona sztuk .

 

W 1982 r. syn Henry'ego Louisa Belmonta sprzedaje markę, Matrze ( Grupa Lagardere) która we współpracy z Thomsonem przejmuje kontrolę nad Yema . W tym czasie marka produkowała ok 2 miliony zegarków rocznie.

 

Od 1988 roku właścicielem Yema jest  firma Seiko Watch Corporation .

 

W 2004 roku Yema zostaje wykupiona przez Louisa Erica Beckensteinera i ponownie przechodzi pod francuskie panowanie.  

 

Najważniejsze projekty firmy Yema

 

Yema Supermana  300 m – kultowy model z 1963 roku. Zegarek w założeniach stworzony jako typowy nurek .  Superman został wybrany w latach 60-tych przez Francuskie Siły Powietrzne, na zegarek będący wyposażeniem pilotów wojskowych.

 

Yema Yachtingraf – automatyczny chronograf z mechanizmem Valjoux z 200 WR stworzony amatorów żeglarstwa w 1966 roku. Od 1970 roku Yema zostaje oficjalnym partnerem Francuskiej Federacji Żeglarskiej.

 

Yema Rallygraf – zegarek wyposażony w tachometr przeznaczony dla entuzjastów samochodów. Model powstał w 1968 roku. Rallygraf  poświęcony był sportom motorowym i nosił go między innymi  Mario Andretti, kierowca Formuły 1.

 

Yema Spationaute – w latach 80-tych ubiegłego wieku  Yema nawiązała współpracę  z Narodowym Centrum Studiów Kosmicznych (CNES) . Owocem tej współpracy był  udział w lotach kosmicznych zegarków Yema na nadgarstkach Jeana-Loup Chrétiena w 1982 i 1988 roku oraz  Patricka Baudry'ego w 1985 roku.

 

Yema North Pole towarzyszy Nicolasowi Hulot i Hubertowi de Chevigny w wyprawie na Biegun Północny w 1987 roku.

 

Od 2009 roku Yema wchodzi w skład grupy  Montres Ambre z siedzibą w Morteau.

 

W 2011 roku grupa Amber wprowadza na rynek własny mechanizm MBP1000 który znajduje zastosowanie między innymi w zegarkach Yema.

( więcej na temat samego mechanizmu MBP 1000 https://watch-movements.eu/blog/2018/09/02/ambre_mpb_1000-2/ )

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=MC75xw63WAI

 

 

Recenzja modelu Superman z watchtime.com

https://www.watchtime.com/featured/vintage-eye-for-the-modern-guy-yema-superman-heritage/


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem, 70 lat tradycji, Valjoux 7750 ale cena mocno nadmuchana. 

Poza tym mało jest jakoś czytelny. Superman bardziej mi pasuje.

Edytowane przez Pan Tarhei

jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spationaute - jeden z najohydniejszych zegarków wszechczasów


O, coś takiego:

post-106853-0-90464900-1547761638_thumb.jpg

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od ~30 lat jedną Yemę diverka, teraz mi córka zabrała.;>   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość rzadki model

post-33375-0-74088100-1554584473_thumb.jpeg


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kliknąłem brązowego Supermana. Zobaczymy czy na żywo będzie tak dobrze jak na zdjęciach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kliknąłem brązowego Supermana. Zobaczymy czy na żywo będzie tak dobrze jak na zdjęciach :)

 

Super, ciekawy jestem Twojej opnii.

Pochwal się jak przyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, ciekawy jestem Twojej opnii.

Pochwal się jak przyjdzie :)

Jasne, na pewno dam znać.

 

Wziąłem wersję 39, sam jestem ciekawy jak mi podejdzie.

 

No i inhouse w tej cenie to nieczesta sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kliknąłem brązowego Supermana. Zobaczymy czy na żywo będzie tak dobrze jak na zdjęciach :)

No i pięknie :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo dobrze.

Dzięki, super leży i też mi bardzo od razu podszedł. Od prawie trzech miesięcy nic nie kupilem, więc tym bardziej cieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto było czekać :)

 

Fajny  :)

 

Do czego służy ta blaszka przy koronce? Na jednym z wcześniejszych filmów zauważyłem, że jest ruchoma.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny :)

 

Do czego służy ta blaszka przy koronce? Na jednym z wcześniejszych filmów zauważyłem, że jest ruchoma.

Blaszka blokuje ruch bezela. Trzyma ja dokrecona do końca koronka. Ogólnie oryginalny patent :)

Dobry zakup Traczu .

Dzięki, jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Blaszka blokuje ruch bezela. Trzyma ja dokrecona do końca koronka. Ogólnie oryginalny patent :)

Dzięki, jestem bardzo zadowolony.

Merci :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.