Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Podróżnik

Pobieda z czechosłowackiej armii

Rekomendowane odpowiedzi

 

W temacie o nowych nabytkach pojawiły się kiedyś sugestie, aby dla tego zegarka założyć nowy temat. Zgadzam się i chciałbym zaprezentować wam, moim zdaniem, jedną z najciekawszych Pobied, jakie można posiadać.

 

Pobiedę, która w latach 50. była przeznaczona dla czechosłowackiej armii. Charakteryzuje się wybitym na tarczy znakiem krzyżujących się mieczów oraz alfanumerycznym kodzie. Pobiedy te były produkowane w pierwszej moskiewskiej fabryce zegarków i występowały zarówno w wersji z centralną sekundą, jak i w wersji z subsekundą. Nie jest wiadome czy militarne oznaczenie było dorabiane jeszcze w Moskwie, czy już w Czechosłowacji. Nie jest również wiadome czy nabita literka w kodzie zdradza konkretne przeznaczenie zegarka do jakiegoś oddziału (Występują literki A, S oraz Z, a po nich trzycyfrowy numer).

 

Nie wiadomo o tych zegarkach zbyt wiele i zapewne jeszcze przez długi czas nie będzie nic nowego wiadomo. Tak czy inaczej myślę, że to ciekawa pozycja w kolekcjonowaniu radzieckich zegarków, a sam zegarek jest nieczęsto spotykany.

 

 

8d5a83c7c56db767f9b4586fa1a6a646.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie jest wiadome czy militarne oznaczenie było dorabiane jeszcze w Moskwie, czy już w Czechosłowacji

wiadomo! wystarczy przyjrzeć się cyferblatowi :)  'logo' i numer ewidencyjny zostały naniesione inną techniką i burzą kompozycję grafiki tarczy. To zdecydowanie późniejsza ingerencja


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabijane już na miejscu w Czechosłowacji, niemniej jednak sporo takich zegarków w kolekcjach wypłynęło. Ciekawy egzemplarz, choć dla mnie najciekawszy jest brak sygnowania dekla(dotyczy to wszystkich zachowanych egzemplarzy), choć było to standardem przy militarnym przeznaczeniu (ewidencja środków trwałych).


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabijane już na miejscu w Czechosłowacji, niemniej jednak sporo takich zegarków w kolekcjach wypłynęło. Ciekawy egzemplarz, choć dla mnie najciekawszy jest brak sygnowania dekla(dotyczy to wszystkich zachowanych egzemplarzy), choć było to standardem przy militarnym przeznaczeniu (ewidencja środków trwałych).

 

wiadomo! wystarczy przyjrzeć się cyferblatowi :)  'logo' i numer ewidencyjny zostały naniesione inną techniką i burzą kompozycję grafiki tarczy. To zdecydowanie późniejsza ingerencja

 

Dzięki za udzielenie się w temacie. Bardziej sensowne wydawało mi się wybijanie numerów jeszcze w Moskwie, jeśli zegarki te były robione dla Czechosłowacji "na zamówienie".

 

W takim razie największą tajemnicą nadal pozostaje brak sygnowania dekla i znaczenie liter w kodzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na obcojęzycznym forum widziałem dyskusję na ich temat. Na pewno Dashiell brał w niej udział. Ogólna dyskusja i spisywanie numerów. Nie potrafię teraz tego odszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na obcojęzycznym forum widziałem dyskusję na ich temat. Na pewno Dashiell brał w niej udział. Ogólna dyskusja i spisywanie numerów. Nie potrafię teraz tego odszukać.

 

https://forums.watchuseek.com/f10/czechoslovakian-military-pobedas-2904066.html

 

To link do tej dyskusji i aktualne numery, które Dashiell zebrał w jedno miejsce:

 

A 069

A 084

A 142

A 195

A 234

A 593

A 665

/

S 005

S 065

S 093

S 129

S 160

S 248

S 279

S 308

S 597

S 658

S 777

S 949

/

Z 207

Z 249

Z 468

 

 

Widziałem gdzieś sygnowaną również na deklu.

 

Masz może jakieś zdjęcie? Nie widziałem takiej, za to wszystkie które widziałem miały czysty dekiel, ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat. Wydaje mi się, że Slavny Hans ma taką Pobiedę w stanie fabrycznym. Może napisz do niego, może wie coś więcej i z tego co pamiętam to był nowy zegarek z foliami.

Hans ma na pewno taką Pobiedę i mało tego ciekawa historia zakupu się z nią wiąże z tego co pamiętam :)

Tylko od dawna mało Hansa na forum   :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans ma na pewno taką Pobiedę i mało tego ciekawa historia zakupu się z nią wiąże z tego co pamiętam :)

Tylko od dawna mało Hansa na forum   :(

Czyli dobrze mi dzwoni w głowie.

Co jakiś czas namawiam go do powrotu. Niedługo będziemy robić zdjęcia jego nowych zegarków. Myślę, że jeśli się uda to pozamiata.

Nie próżnował przez ten czas - kopara opada.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat. Wydaje mi się, że Slavny Hans ma taką Pobiedę w stanie fabrycznym. Może napisz do niego, może wie coś więcej i z tego co pamiętam to był nowy zegarek z foliami.

 

Hans ma na pewno taką Pobiedę i mało tego ciekawa historia zakupu się z nią wiąże z tego co pamiętam :)

Tylko od dawna mało Hansa na forum   :(

 

Jak będzie taka możliwość to namówcie go na wrzucenie zdjęcia do tematu. To ciekawe zegarki, świetnie byłoby zobaczyć jego egzemplarz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie taka możliwość to namówcie go na wrzucenie zdjęcia do tematu. To ciekawe zegarki, świetnie byłoby zobaczyć jego egzemplarz :)

Ja go "namawiam" na reaktywację strony od kilku lat :)

http://slavnyhans.pl

Ale go "namówię" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że gdzieś to jest :) Nie wklejam zdjęć bo to własność Marcina ale jak ktoś chce sobie obejrzeć to proszę

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/116506-zabawa-w-top10-edycja-ii-2015-r/page-32?do=findComment&comment=1429751

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny! „S” są troche częstsze niż „A”, ale stan przepiękny. A już najrzadsze to są wojskowe Pobiedy z centralną sekundą. Widziałem takie chyba tylko 1-2. Zazwyczaj są takie jak te dwie nasze, z małym sekundnikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że gdzieś to jest :) Nie wklejam zdjęć bo to własność Marcina ale jak ktoś chce sobie obejrzeć to proszę

Roman, zafundowałeś teraz podróż do złotych czasów. Obserwowanie Waszych ustawek na forum było jak oglądanie Premier League.

Ale zegarki pokazywaliście. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, zafundowałeś teraz podróż do złotych czasów. Obserwowanie Waszych ustawek na forum było jak oglądanie Premier League.

Ale zegarki pokazywaliście. 

:D dobrze powiedziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zamieścić fotki dwóch egzemplarzy których nie ma w spisie. Chyba nie jest mi dane posiadać tego zegarka bo w obu aukcjach licytowałem i w obu mnie przebito. Niestety Czesi polują na nie okrutnie i ceny osiągają absurdalne wg mnie

Egzemplarz w stanie jak NOS (jeszcze farba na deklu) :wub:

S482 - osiągnął cenę 3200 koron czyli około 530 zł (co prawda w pakiecie z dwoma Primami)

post-49869-0-48054300-1549834204_thumb.png post-49869-0-67314600-1549834281_thumb.png

post-49869-0-51474300-1549834221_thumb.png post-49869-0-98530900-1549834302_thumb.png

 

S927 - osiągnął cenę 2222 koron czyli około 370 zł

post-49869-0-37713600-1549834441_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przebiles zadnej?

Wiem że przebicie nie oznaczało wygranej ale 370 to moim zdaniem okazja jak chodzi o tak rzadki zegarek.

Niestety nie. Chciałem dać 2000 ale w momencie licytacji to już było za mało a wbijałem w ostatniej chwili.

Tę drugą licytowałem 3000, niestety też poległem, zostałem przebity.

Jeśli kogoś interesuje to linki do zakończonych aukcji:

https://aukro.cz/panske-hodinky-prim-televize-prim-damske-a-pobeda-a168-6942580213

https://aukro.cz/pobeda-vojenske-r-1952-6942345428

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.