Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Montanaaa48

Rolex 16610 lv czy oryginalny ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widać nic podejrzanego. Właściwie, to niczego nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż sądząc po temacie nabieram pewnych wątpliwości


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać nic podejrzanego. Właściwie, to niczego nie widać.

<_<  może o to chodzi wszystko jest ok  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam za brak tresci ale jestem nowy nie wiem jeszcze jak dodac zdjecia.Mam pytanie do specjalistow czy po numerze rolexa mozna okreslic jego autentycznosc ? Rolex prowadzi jakas weidencje ? Lub po numerze mechanizmu ? Mam 16610 lv mechanizm wyglada na oryginalny jest z serii z czyli z 2006 roku jednak nie ma grawerowaniq rehaut niby grawerowanie bylo od 2005 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podroba niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Komus sie chcialo przysposabiac mechanizm...

A i tak wyszla z tego wszystkiego kiszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podroba niestety

Po czym wnosisz?

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porowntwalem z wieloma modelqmi na chrono24 i niedopatrzylem sie zadnych roznic po czym mozna stwierdzic ze nie jest to pryginal ? Bo jesli po wysokosci trojkata to niestety noe jest to wyznavznik ten model mial 6 roznych wersji tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm wygląda na oryginalny albo super podrobke jakiej jeszcze nie widziałem. Najlepsza jaką znam ma inny balans.

3135%201.png

Ale nie bierz mojego głosu jako wyroczni.

 

EDIT: oczywiście różnic w mechanizmach jest więcej, ale m.in. balans jest widoczny z daleka, na pierwszy rzut oka.

Nawet jeśli twój egzemplarz ma oryginalny mechanizm, nie znaczy, że wszystkie elementy (jak np. tarcza, koperta, bransoleta, wkładka bezela itd.) pochodzą z jednego egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A reszta zegarka wydaje wam sie ze moze byc nie oryginalna ?

Może najpierw napisz co przedstawiają zdjęcia. To zegarek który masz kupić? Który kupiłeś? Jak kupiłeś to czy cena była inna od rynkowej.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek kupilem zaplacilem 32 tys zegarek sprawdzalem u zegarmistrza powiedzial ze oryginalny ale zastanawialo mnie po fakcie ze nie ma grawerowania rehauy a zegarek jest z 2006 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większości przypadków zegarmistrze nie mają kompletnie wiedzy nt takich modeli.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moze nie byc on oryginalny ? Wiele godzin spedzilem na chrono24 w poszukiwaniu informacji i nie znalazlem nic podejrzanego procz braku grawerowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Ja sobie zartuje troszke, myslalem ze ktos zalapie. Ale zupelnie na serio - nie spotkalem podroby z werkiem majacym grawery Rolexa. Jak juz to jakis belkot nie tam gdzie trzeba i nie to co trzeba a nie oznaczenia wystepujace na oryginalnym werku.

 

Polecam weryfikacje numerow seryjnych w bazie R. Tak dla siebie samego. Papiery sa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papierow niestety nie ma z tad nizsza cena mam jedynie pudelko ja juz prawoe zawalu dostalem a ty piszesz ze zartujesz co to jest baza r ? Jak mozna sprawdzic w tej bazie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Mialem na mysli baze Rolexa. Natomiast podstawowe sprawdzenie mozna zrobic na roznych stronach np https://est1897.co.uk/serial-numbers-check-year-of-manufacture-online lub https://www.bobswatches.com/rolex-serial-numbers

Mozna tez udac sie do oficjalnego przedstawiciela marki celem weryfikacji.

 

Dodam ze odwazny jestes (i mowie powqznie) kupujac taki zegarek bez papierow bez wczesniejszej weryfikacji i bez dokumentacji oryginalnego zakupu. Moze sie to zawsze skonczyc roznie....niemniej jednak okazje sie zdarzaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek sprawdzalem u zwyklego zegarmistrza kupilem go na chrono24 to w miare wiarygodna strona jednak zastawiqlo mnie grawerowanie a konkretnie jego brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zartuje troszke, myslalem ze ktos zalapie. Ale zupelnie na serio - nie spotkalem podroby z werkiem majacym grawery Rolexa. Jak juz to jakis belkot nie tam gdzie trzeba i nie to co trzeba a nie oznaczenia wystepujace na oryginalnym werku.

 

Polecam weryfikacje numerow seryjnych w bazie R. Tak dla siebie samego. Papiery sa?

To mało widzialeś.

 

596261f7eecb510fcd48ff739e0e6b69.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Wow.

Niezle...no ale jest rynek jest zbyt....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tak drogich zegarków mało ko podejmuje decyzję o zakupie w ciemno, wspomaga się opiniami osób siedzących w temacie a nierzadko i zegarmistrzów więc i poziom podróbek jest odpowiednio wyższy. No nieźle bym powiedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakiem wspomnianego grawerunku bym się w ogóle nie przejmował, sprawdziłem w sieci po dacie produkcji i na razie te z 2006 roku, które znalazłem, wszystkie kilka były bez grawerunku. Więc to nic nie znaczy. Natomiast wyższej jakości kopia modelu 16610, którą również znalazłem, miała grawerunek jak najbardziej. Innymi słowy, brak grawerunku nie świadczy że to fake, jego obecność zaś zupełnie nie świadczy o oryginalności. Zresztą Submariner 16610 z tym grawerunkiem wygląda jak nie on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo wałkowane było na ten temat ostatnio, niektóre tematy edukacyjne z fotkami najwierniejszych podrób nawet pousuwane...

 

Dziwne, że na poprzedniej stronie nie było komentarza wow, jak wkleiłem zdjęcie z tą samą podróbką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.