Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mateusz95

Delbana a rozmiar teleskopów.

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni miłośnicy starych zegarków,

Niedawno odnalazłem po dziadku zegarek, prawdopodobnie pochodzący z lat 50/60. Jest to marka Delbana. Wiem, że nie jest w najlepszy stanie, ale mam zamiar go nosić i dalej eksploatować. Natomiast tutaj napotykam pewien problem. Otóż nie mogę dokładnie określić wielkości teleskopów w tym zegarku. Z jednej strony ucho koperty jest troszeczkę zagięte i po wymierzeniu rozstaw między uszami koperty wynosi 16 mm. Z drugiej strony koperty rozstaw ten wynosi 17 mm. Jednak wyczytałem, że rzadko spotyka się zegarki, które wymagają nieparzystego rozmiaru paska, więc nachodzi mnie kolejna wątpliwość czy wszystko dobrze mierze.

Gdyby ktoś z Was wiedział lub posiadał identyczny model mógłby podzielić się informacją, jaki ma rozmiar paska w tym zegarku? Niby błahostka, ale przez to zegarek leży na biurku i nie mogę go używać.
Zdjęcie czasomierza wrzucam w formie załącznika.

PS. Nie otwierałem jego wnętrza, bo znając moje szczęście, zaraz bym go w jakiś sposób uszkodził.

 

post-108045-0-92319500-1546979353_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele starszych zegarków miało rozstaw 17mm.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 mm , przygięte ucho, pewnie z tego powodu jest 16 mm, ale to da się delikatnie poprawić, zegarmistrz zakładający pasek powinien to zrobić gratis...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Delbanka (bardzo podobna) ma 17 mm.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za cenne uwagi, pasek do zegarka zamówiony. Może później pochwalę się moją Delbaną w odpowiednim temacie :- )

Wątek do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.