Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kamilkop

Wysyłka zegarka za granice w UE.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

Potrzebuję pomocy, w jaki sposób wysłać zegarek  przez kuriera z ubezpieczeniem na równowartość do Szwecji ? 

 

Sprzedaję zegarek poprzez chrono24, gdzie przesyłka musi być ubezpieczona do równowartości, w Polsce żaden kurier nie ubezpiecza biżuterii (zegarków)....

 

Mam nadzieję, że ktoś pomoże rozwiązać mi ten problem.

 

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale jak poczytasz polityki i regulaminy wszystkich najwiekszych firm kurierskich to mają przeważnie wyłączenia dla zegarków powyżej jakiejś kwoty, np, w fedex można ubezpieczyć wysyłkę zegarków do kwoty 1000 USD.

 

Inaczej ma się sytuacja gdy prowadzisz działalność gospodarczą (masz sklep z zegarkami) wtedy jako przedmiot Twojej działalności te limity (chyba) nie obowiązują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat przeglądałeś? Sprawdzałeś opcję Poczty Polskiej?

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/163695-czym-w-jaki-sposób-wysłać-zegarek/

 

Mnie się jeszcze nie zdażyło by coś zginęło i w 9 przypadkach na 10 dochodziło w terminie. Pozostałe 10% zamiast 2 dni szło prawie 10 ale doszło. Niemniej co się nadenerwowałem to moje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzałem pocztę polską. List wartościowy... musisz podać wartość przesyłki ale nie możesz jej ubezpieczyć... Żart. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat (raptem po roku, bywało gorzej ;)). Szukałem tu i ówdzie, ale...

Z regulaminu EMS:

 

1. Zabrania się umieszczania w przesyłkach EMS niżej wymienionych przedmiotów:

  1. 1)  monet, banknotów, waluty lub jakichkolwiek walorów płatnych na okaziciela, czeków podróżnych, platyny, złota lub srebra przetworzonych lub nie, kamieni szlachetnych, biżuterii i innych

    przedmiotów wartościowych,

 

Wygląda na to, że nadal nie możemy w pełni bezpiecznie (tj. z ubezpieczeniem i zgodnie z regulaminem firmy transportowej) wysłać zegarka za granicę. :/

 

A może ktoś już odkrył jakąś firmę, która wywiezie zegarek z PL i weźmie odpowiedzialność za paczkę?

 

 

 


Edit:

W międzyczasie chyba znalazłem odpowiednią usługę w PP - https://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy/przesylki-zagraniczne/listy/list-wartosciowy/ 

Edytowane przez ntcm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były juz takie wątki, jest jedyna opcja,

wysyłka zwykłym kurierem plus wykupione osobne ubezpieczenie na pełną wartość przesyłki w TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DPD - nie maja wyłączeń w regulaminie co do zegarków . Problemem jest to ze jako osoba fizyczna możesz paczkę ubezpieczyć do 5k.

 

Musiałem się zarejestrować jako firma, wówczas bez problemu można wpisać dowolna kwotę ubezpieczenia ( do bodajże 250k).

 

Wysyłka przez brokera także ciężka gdyż maja swoje regulaminy gdzie zastrzegają kwestie wysyłki zegarków (np Sendit)

 

Ostatnio wysyłałem zegarek do Holandii. Sprzedany przez chrono24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z infolinią DPD i pani powiedziała mi, że zegarki są wyłączone z przesyłek :(


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Właśnie rozmawiałem z infolinią DPD i pani powiedziała mi, że zegarki są wyłączone z przesyłek :(

Ja wysyłam z DPD, wchodzę do biura DPD pokazuję zegarek, podaję zagraniczny adres, każę wpisać w zawartości model zegarka, pakuję we wcześniej przygotowany karton, oklejam taśmą plombującą i robię kilka zdjęć.

 

Na infolinii oraz w biurze DPD dowiedziałem się że zegarki można wysyłać. Zegarek to nie biżuteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłam z DPD, wchodzę do biura DPD pokazuję zegarek, podaję zagraniczny adres, każę wpisać w zawartości model zegarka, pakuję we wcześniej przygotowany karton, oklejam taśmą plombującą i robię kilka zdjęć.

 

Na infolinii oraz w biurze DPD dowiedziałem się że zegarki można wysyłać. Zegarek to nie biżuteria.

I ubezpieczają to zgodnie z wartością, którą im podajesz?


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Tak. Kazałem pisać jaki model i producent aby nie było potem problemów gdyby paczka zginęła. W DPD wpisuje się zawartość która jest widoczna na nalepce z adresem.

 

Edit. Najdroższy zegarek był wart 2900 złotych.

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

A jeszcze dopytam: jesteś klientem indywidualnym (jak ja) czy wysyłałeś jako firma?


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Osoba prywatna. Pojawiały się sprzeczne informacje czy można wysyłać zegarki kurierem więc na infolinii DPD powiedzieli że można. Dla większego bezpieczeństwa nadawałem w lokalnym biurze DPD, pokazywałem co mam i gdzie wysłać i na ile ubezpieczyć.

 

Wiem też napewno że DHL umożliwia wysyłkę ubezpieczoną zegarków w UE. Usługa to o ile piętam to DHL Express i kurier przyjeżdża do domu, pokazujemy zegarek, pakujemy przy kurierze, mówimy na ile ma ubezpieczyć (niewiem jakie są limity, ja pytałem do zegarek do wartości 3000 zł) i płacimy. Koszt w zależności gdzie i jaka waga ale tanio nie jest. Tego typu paczki nie można nadać w lokalnym biurze DHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo - jutro idę walczyć do DPD :)


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Aby nie być gołosłownym kilka zdjęć które zawsze robię aby się zabezpieczyć gdyby coś poszło nie tak.

 

post-65162-0-45026700-1584616748_thumb.jpg

 

Pokazuję co mam do wysłania i gdzie. Proszę o dodatkowe ubezpieczenie do pełnej wartości. Nie ma sensu podawać więcej bo i tak trzeba będzie pokazać dokumenty transakcyjne gdyby coś się stało z paczką (tak mi powiedziano na miejscu).

 

post-65162-0-77586200-1584616881_thumb.jpg

 

Pakuję i oklejam taśmą plombującą oraz ważę na swojej wadze.

 

post-65162-0-87895100-1584617255_thumb.jpg

 

Miły Pan z obsługi po wstukaniu danych które podałem, drukuje mi etykietę oraz potwierdzenie nadania i  nakleja w miejscu które wskażę, czyli na łączeniu taśm plombujących aby dodatkowo to zabezpieczyć.

 

Płacę kartą aby był jeszcze ślad kto i za co zapłacił.

 

Paczka idzie w świat a ja czekam aż dojdzie.

 

Innej metody na dzień dzisiejszy nie widzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Cię nienawidzą w tym oddziale DPD... tongue.png


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakieś kwocie zmieściłeś się za wysyłkę? Widzę, że mam zegar podobnej wartości :) Jak patrzyłem samo ubezpieczenie to ok. 50% kwoty wysyłki.

Edytowane przez SEI_pat_KO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokleje się do tematu; jaką firmą kurierską można wysłać zegarek o wartości 60-70k pln? Z pełnym ubezpieczeniem oczywiście.


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma F-PAX z Nowego Sącza, polecam bardzo.

Wysyłałem jako osoba prywatna zegarek +20k. Zero problemów z pełnym ubezpieczeniem (coś koło 150-180 zł płaciłem).

Współpracują z DPD i ten kurier mi to dostarczył. Mega uprzejma pani z biura powiedziała mi, że przewożą bardzo dużo drogich zegarków.

Tip Top wszystko. Działaja chyba na terenie całej Europy bez problemów.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant
W dniu 1.11.2020 o 14:02, SEI_pat_KO napisał:

W jakieś kwocie zmieściłeś się za wysyłkę? Widzę, że mam zegar podobnej wartości :) Jak patrzyłem samo ubezpieczenie to ok. 50% kwoty wysyłki.

Wysyłka do kraków UE to od 69 do 110 zł. Ubezpieczenie do 5000 zł to dodatkowo 1zł. 
 

Najlepiej zrobić sobie symulację na stronie DPD lub zadzwonić na infolinię i pomogą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bazant napisał:

Wysyłka do kraków UE to od 69 do 110 zł. Ubezpieczenie do 5000 zł to dodatkowo 1zł. 
 

Najlepiej zrobić sobie symulację na stronie DPD lub zadzwonić na infolinię i pomogą. 

 

Dzięki, będzie na przyszłość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem koledzy!

 

Podepnę się po temat, bo sprawa niejako w zbliżonym nurcie.

 

Czy są jakieś kraje, które cechują się podwyższonym ryzykiem "tajemniczego" zaginięcia paczki?

 

Konkretniej, mam zainteresowanego z Rosji. Rozmowa się klei, jednak na kilku aukcjach rzucił mi się w oczy dopisek "do not ship to Russia" ..

 

Edit:

Może od razu wrzucę kilka starych postów, na które natknąłem się w sieci:

 

You can ship any items to Russian without any problem as soon as the value is less than 250 euros, or the reciver will have to pay taxes.
I personnally received more than 200 parcels during the last 7 years without any problem, the only thing it's take a f....g long time. 3 weeks to receive your parcel.
the rest is fine.

 

...

 

The nontaxable limit was lifted up to 1000 Euros last year, but still it's better to declare estimated value in the range between $50-200. Registered airmail is the best shipping method, if the package has a tracking number then it can be traced at the site of Russian Post.

 

 

Edytowane przez h5h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
    • Przez peterc89
      Witam Wszystkich Forumowiczów
      Zdecydowałem się z racji zbliżającego się własnego ślubu na kupno nowego zegarka na tą uroczystość. Budżet w ok. 1k. Przeglądając zegarki czy to w sklepach czy w internecie najbardziej podpasywały mi modele firmy Zeppelin. Liczę na pomoc w znalezieniu odpowiedniego zegarka z tej firmy lub podobnego. Z góry dzięki !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.