Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Bazarek chiński- czy powinien wrócić?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pavlitto84

Pavlitto84
  • Miłośnicy zegarów
  • 970 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 14:48

Witam ☺️ Jak pamiętacie założyłem kiedyś temat handlowy w dziale chińskim. Wątek został usunięty, pod zarzutem wystawiania "podróbek oraz zegarków niewiadomego pochodzenia". Osobiście uważam że był to cenny temat, bo można było upolować ciekawe zegarki za śmieszne pieniądze. Co sądzicie aby reaktywować wątek? Zakładając, że grupowicze trzymaliby się pewnych zasad, aby znowu nie zamknięto tematu. Piszcie co o tym sądzicie, pzdr ☺️

Użytkownik Pavlitto84 edytował ten post 11 styczeń 2019 - 14:53

• 0

#2 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 1942 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 15:13

Wszystko można wystawić na ogólnym, więc...

• 0

#3 dopeman

dopeman
  • Zbanowany
  • 2157 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 15:24

Radziecki funkcjonuje. Nie wyobrażam sobie żeby było inaczej, taki temat służy do szybkiej wymiany wśród grona osób których dana nisza najbardziej interesuje.

A jak administracja się wzbrania to przecież grupa fb może takowy zastąpić.
  • 0

#4 Pavlitto84

Pavlitto84
  • Miłośnicy zegarów
  • 970 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 15:51

Niby jest ogólny, ale tam bardzo rzadko pojawia się coś fajnego i taniego. Dominują szwajcary i japończyki powyżej tysiaka. Jak był chiński bazarek to nagle okazało się, że jest podaż i popyt. Kto jeszcze się wypowie?
  • 0

#5 High-Castle

High-Castle
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 15:56

Bazarek "chińczyków" powinien być. A stosowny regulamin mógłby przecież "załatwić" kwestie tego - co można - a czego nie...ale ...

• 0

#6 Znienackowy

Znienackowy
  • Nowy Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 16:10

Szkoda, bo bym miał pewnie znów coś chińskiego do sprzedania

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#7 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 15534 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 16:32

Szkoda, bo bym miał pewnie znów coś chińskiego do sprzedania

Przy 43 postach? Ciekawe...

Ja powiem krótko. Reguły są identyczne wszędzie jak w dziale sprzedam, w każdym razie takie są założenia. Bazarków w innych działach ma kto pilnować. Tutaj nie ma nikogo chętnego, a moderatorzy nie dostali podwyżek od początku istnienia forum ;)

Ale piszcie do Zarządu :)

• 0

#8 Znienackowy

Znienackowy
  • Nowy Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 16:44

No nie muszę się chwalić ciągle nowymi nabytkami :)) Aktywny natomiast bywam niestety na grupach FB (podobnie kiedyś na usenecie, nim musiał zostać zapomniany :>)

• 0

#9 tofiks_th

tofiks_th
  • Użytkownik
  • 442 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 19:28

Bazarek to żelazny punkt programu każdego wejścia na forum :), a że kilka chinoli w skrzyneczce siedzi...

• 0

#10 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 1942 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 19:34

No nie muszę się chwalić ciągle nowymi nabytkami 

Możesz gratkować i regratkować, rekordziści mają po kilkadziesiąt gratek dziennie. ;P 

• 1

#11 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

Prezes Zarządu

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 1642 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 19:40

Moderatorzy nie dostali nigdy ani pensji ani podwyżek :(   Co gorsza w przyszłości też nie dostaną :(   Taki los moderatora  :) pracy dużo, kasy "0" ! 

Klub to organizacja społeczna, która ma szerzyć wiedzę, a nie wspierać wszelkiej maści handel. Wiele osób zapomina o tym. Wiele osób traktuje forum jako bezpłatną płaszczyznę do rozwijania swojej działalności mniej lub bardziej handlowej.  Forum nie może stać się jednym wielkim bazarem bo wtedy idea Klubu polegnie pod ciężarem przeróżnych "straganów".  Nikt nikogo nie namawia i nie zmusza do bycia członkiem naszej zegarkowej społeczności. Na dzień dzisiejszy nie ma nikogo kto mógłby zostać moderatorem i zająć się tym działem. Zresztą z kilku innych jeszcze względów bazarek chiński nie będzie funkcjonował.

cyt:  Pavlitto84  " ... bo można było upolować ciekawe zegarki za śmieszne pieniądze. "     -  stanowisko władz Klubu jest następujące:  forum nie jest i nie będzie miejscem do polowań ani za śmieszne ani za poważne pieniądze. 

• 3

#12 Pavlitto84

Pavlitto84
  • Miłośnicy zegarów
  • 970 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 19:43

Mam takie podejrzenia że bazar poleciał z innych powodów. Zegarki za 50- 200zł, to kuło w oczy zamożnych miłośników drogich szwajcarów,którzy dyktują warunki na forum, oraz odwracało uwagę od głównego bazarku firmowego, gdzie jest wysyp Omeg,Rolexów itp. Jak dla mnie chiński wątek sprzedażowy powinien być natychmiast reaktywowany.
  • 0

#13 Gość_Lukas_op_*

Gość_Lukas_op_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2019 - 19:46

Ja powiem krótko. Reguły są identyczne wszędzie jak w dziale sprzedam, w każdym razie takie są założenia. Bazarków w innych działach ma kto pilnować. Tutaj nie ma nikogo chętnego, a moderatorzy nie dostali podwyżek od początku istnienia forum ;)

Ale piszcie do Zarządu :)

Z jednej strony rozumiem argument dlaczego został zamknięty lecz jak mnie oczy nie mylą, regularnie widzę moderatorów na dziale chińskim, mogli by chyba wspierać ten dział. 

Nie rozumiem Pana Prezesa bo skoro bazarki działają przy innych działach to czemu nie tu? i są miejscem gdzie przetaczają się małe i duże kwoty. Osobiście nie widzę argumentów merytorycznych przeciw chińskiemu bazarkowi lecz pozostaje mi zaakceptować ze smutkiem te wieści. Gdzieś tu musi być drugie dno. 

Myślę, że gdyby reaktywował się bazarek, chiński dział mógłby też się ożywić a to służy całemu forum. Im nas więcej tym lepiej. 

Co do braku pensji.....proponuję umieścić w awatarach taki o to obrazek :D:D:D we Francji pykło :D

Załączone miniatury

• Przechwytywanie.JPG

Użytkownik Lukas_op edytował ten post 11 styczeń 2019 - 19:56

• 2

#14 Pavlitto84

Pavlitto84
  • Miłośnicy zegarów
  • 970 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 19:49

Eugeniusz Szwed - trąci hipokryzją. A co zatem dzieje się na głównym bazarze ? Nawet jest wątek dla "profesjonalnych sprzedawców" ? jakież to "inne względy" masz na myśli?

Użytkownik Pavlitto84 edytował ten post 11 styczeń 2019 - 19:51

• 1

#15 dimmu66

dimmu66
  • Nowy Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 19:52

Niby jest ogólny, ale tam bardzo rzadko pojawia się coś fajnego i taniego. Dominują szwajcary i japończyki powyżej tysiaka. Jak był chiński bazarek to nagle okazało się, że jest podaż i popyt. Kto jeszcze się wypowie?

+1

Taki bazarek na pewno byłby atrakcyjny - nie każdyego stać na drogie zegarki i nie każdego interesują vintage ruski ,.

• 0

#16 Wojak

Wojak
  • Nowy Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 19:53

Popieram pomysł.

Czasami nie warto zachodu żeby kupić i sprowadzić do PL "tani" chiński zegarek, a na bazarku można by taki odkupić od kogoś innego.   

• 0

#17 tarant

tarant

• Moderator
  • 15534 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 19:57

Nawet jest wątek dla "profesjonalnych sprzedawców"

I Ty możesz nim zostać :)

Ja jestem zwolennikiem usunięcia całego działu "sprzedam"...

• 1

#18 Pavlitto84

Pavlitto84
  • Miłośnicy zegarów
  • 970 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 19:59

Chcę np. kupić pilota, w chińskim mogłem to zrobić np za 300zł i cieszyć się porządnie wykonanym zegarkiem. Nie musiałem wydawać np. 2000zł na szwajcara tej samej jakości.
  • 1

#19 tarant

tarant

• Moderator
  • 15534 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 20:01

Za 300? Moja Żona nosi teraz pilota Tao za 200.

• 0

#20 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

Prezes Zarządu

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 1642 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 20:01

Cyt: " ...  Jak dla mnie chiński wątek sprzedażowy powinien być natychmiast reaktywowany. "

Jak dla mnie powinieneś natychmiast wypełnić deklarację, wstąpić do Stowarzyszenia, opłacić składkę, przyjechać w czerwcu na Walne i tam przedstawić z uzasadnieniem swoje propozycje.  A do czerwca mógłbyś, a raczej powinieneś zorganizować coś dla Klubu społecznie  np. wykład, wycieczkę, wystawę czy cokolwiek dla innych. Może np. prezentację czy wykład w ramach warsztatów o zegarkach chińskich ? Ich wzornictwie, mechanizmach, ciekawych lub innowacyjnych  rozwiązaniach technicznych ? Może weź kogoś do pomocy kto mógłby zaprezentować i opowiedzieć o  swojej  chociażby mini kolekcji zegarków chińskich. 

Mówię poważnie, taki temat możemy ruszyć !

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych