Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pablos5

Zegarek lussac

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć coś o firmie i mechanizmie, przybliżony czas produkcji? Zegarek nie działa, warto w ogóle nieść do zegarmistrza?

post-107651-0-22236200-1547248204_thumb.jpg

post-107651-0-14889700-1547248228_thumb.jpg

post-107651-0-11875800-1547248245_thumb.jpg

post-107651-0-01958100-1547248256_thumb.jpg

post-107651-0-93851700-1547248272_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiątka rodzinna to zawsze warto, nie wydaje się aż tak bardzo zmęczony życiem, więc może wystarczyć czyszczenie i regulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizm AS, szwajcarski, popularny, stawiałbym na lata 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację to mój pierwszy Szwajcarski zegarek :P kupiłem go tanio "okazjonalnie" bo mi się podobał, chyba wybiorę się do zegarmistrza.

Mam jeszcze pytanie lakia, zegarek jest dość mały kperta ma 30 mm, czy jest to zegarek męski, w tamtym czasie takie były?

Czy na podstawie zdjęć da się określić czy koperta jest stalowa czy chromowana, wydaj mi się ze jest stalowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny, stalowy i w niezłym stanie. Mechanizm AS 1187 lub z tej rodziny. Znany portal informuje, że Lussac Watch Co. to firma importowa z NY, potwierdza to ten amerykański kod importowy na półmostku balansu. Niestety, gdzieś zasiałem listę tych kodów ... jakby tak któryś z kolegów był łaskaw ...  :) Można wtedy określić kto go wyprodukował, a może mieli swoje przedstawicielstwo.

Ja stawiam nawet na lata 40-te.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i tak, że lata 40., może być i tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.