Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Gold Members

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zegarek i garnitur

Jaki zegarek do garnituru ? elegancki garniturowiec klasyczny automatyczny open heart

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Waheto

Waheto
  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 21 styczeń 2019 - 15:41

Ostatnie pożegnianie, premiera w tearze, wyjście do opery, gala wręczenia nagród, równa rocznica małżeństwa, wesele bliskiej rodziny.

Jest dużo okazji na bardziej elegancki, czarny garnitur.

• 0

#22 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 20100 postów

Napisano 21 styczeń 2019 - 15:44

Podobno, jak czarny garnitur, to tylko po zmroku. Wyjątkiem będzie dla przykładu ostatnie pożegnanie.
  • 0

#23 Sierżant Julian

Sierżant Julian
  • Użytkownik
  • 1248 postów

Napisano 21 styczeń 2019 - 15:56

Ostatnie pożegnianie, premiera w tearze, wyjście do opery, gala wręczenia nagród, równa rocznica małżeństwa, wesele bliskiej rodziny.

Jest dużo okazji na bardziej elegancki, czarny garnitur.

Pogrzeb owszem, premiera w teatrze smoking albo dobry ciemny garnitur, opera smoking albo dobry ciemny garnitur, gala i wręczanie nagród streseman albo normalny dobry garnitur (chyba ze wieczorem, wtedy smoking), rocznica małżeństwa - chyba że wiąże się z pogrzebem, wesele bliskiej rodziny smoking albo normalny dobry garnitur. Mówiłem: praktycznie nie ma okazji do użycia zwykłego czarnego garnituru.

• 0

#24 Waheto

Waheto
  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 21 styczeń 2019 - 16:23

Garnitur ciemny to nie jest czarny? Wielokrotnie byłem np. w operze, nikogo w smokingu nie widziałem, w czarnych garniturach owszem. Na gali wręczenia nagród byli ludzie w smokingach (kadra kierownicza/osoby odbierające nagrody/konferansjerzy), reszta była ubrana w zwykłe czarne garnitury. Na weselu zwykle to tylko Pan Młody nosi smoking, nietaktem jest, by nosić ubrania bardziej lub na równi eleganckie z młodą parą, tak jak kobiety nie powinny iść urbane "na biało".

EOT.

• 0

#25 Sierżant Julian

Sierżant Julian
  • Użytkownik
  • 1248 postów

Napisano 21 styczeń 2019 - 16:54

Wielokrotnie byłem np. w operze, nikogo w smokingu nie widziałem,

Nie czuję się winny w tym aspekcie :-)

Podchodząc od strony teorii, garnitur zwany ciemnym to najczęściej garnitur ciemnoszary, jest to najbardziej formalny typ garnituru. Popularne garnitury granatowe są ładne, ale jednak o pół kroku pod względem formalności za szarymi. Niżej są zestawy kombinowane (i nie mam tu na myśli zakładania marynarki garniturowej do jeansów). Powyżej są garnitury okolicznościowe, jak czarny (zwykle na pogrzeby oraz stosowane w specyficznych zawodach, w których taki strój jest oczekiwany lub wymagany), a także ubiory ściśle już galowe. Dziennym ubiorem tego typu jest żakiet, a w wersji nieco mniej sztywnej streseman, natomiast w wersji wieczorowej jest to frak (obecnie rzadko spotykany) oraz oczywiście smoking (czyli black tie). Oczywiście jest to podejście dosyć rygorystyczne, na własny użytek można zasady nieco luzować. Natomiast ubieranie się w popularne pseudosmokingi (czarny garnitur wyglądający jak smoking, ale zapinany na dwa guziki, smoking plus pasek od spodni itp.) wydaje mi się pozbawione szczególnego sensu.

Użytkownik Sierżant Julian edytował ten post 21 styczeń 2019 - 16:56

• 0

#26 Creativ

Creativ
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 26 styczeń 2019 - 01:11

Dziękuje za odpowiedzi , postaram się obejrzeć te zegarki na żywo i coś wybrać:)

Pozdrawiam :)

• 0

#27 Vonziej

Vonziej
  • Użytkownik
  • 1981 postów

Napisano 26 styczeń 2019 - 01:31

Może zerknij na ofertę Stowy? Świetne zegarki.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: elegancki, garniturowiec, klasyczny, automatyczny, open heart

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych