Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gieeres

Zegarek automatyczny 1500-2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna zegarka na pasku w granicach 1500-2000zł. Jeżeli chodzi o przeznaczenie to chciałbym żeby był w miarę uniwersalny. Do codziennego noszenia do biura jak i od czasu do czasu do garnituru.

 

Gustuję raczej w prostych tarczach. Aktualnie od 3 lat noszę takiego Orienta https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-automatic-er27009b-mens-watch-3434.html

 

W kręgu moich zainteresowań znalazły się na ten moment marki Tissot i Certina ale nie ukrywam, że jestem otwarty na propozycje ponieważ w temacie zegarków jestem raczej laikiem.

 

Przykładowe modele, które wpadły mi w oko, jednak na ten moment trochę poza budżetem:

https://www.zegarek.net/zegarki/certina/zegarek_certina_c029.407.36.081.00.html

https://www.zegarek.net/zegarki/certina/zegarek_certina_c029.807.16.031.60.html

 

Będę wdzięczny za Wasze sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli nie musi być "swiss made", to polecam zapolować na Seiko Sarb033 ew. 035. Ich produkcja jest już zakończona, ale ciągle można je znaleźć. IMO w tym budżecie, gdy chodzi o jakość wykonania koperty, ciężko o coś lepszego :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14118682_IMG_3860.jpg

14118683_IMG_3873.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A w ogole nówka ma być czy używkę też dopuszczasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To w dalszym ciągu raczej polecam Sarba 033/035. Jako alternatywę, też z kraju "kwitnącego wiśnia", Orient Star Standard Date, czyli popularna "boazeria" :-)

Z Tissota to przyjrzałbym się modelowi Visodate. Nawet w ramach polskiej dystrybucji do dostania w budżecie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię tego jakoś mocno argumentować ale nie przekonuje mnie Seiko.

 

Seb71 jaki to dokładnie model? Ładnie wygląda.

 

Co sądzicie o Certinach w kwestii technicznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę zaproponować Glycine Combat 6 GL0102 lub GL0109. Jak się podoba to napisz do mnie PW. Mam te modele mieszczące się w założonym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ferdek Sebastiana spoko, ale IMO nie ma szans na nówkę w tej kasie ;-) A co dotyczy Certiny, to najczęściej modyfikowane Ety, czyli Powermatic 80. Generalnie plastikowe części, obniżona częstotliwość pracy, ale dzięki temu większa rezerwa chodu.

A od Tissota, jeśli nie Visodate (IMO to w tym budżecie super opcja), to może dodatkowo model Le Locle?

A jak Ci się nie spieszy, to Architekt od Vratislavii Conceptum, czyli zegarek, na który aktualnie ruszyły zapisy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W kręgu moich zainteresowań znalazły się na ten moment marki Tissot i Certina ale nie ukrywam, że jestem otwarty na propozycje ponieważ w temacie zegarków jestem raczej laikiem.

 

Tissot Heritage oraz Certina DS Podium doskonale mieszczą się w budżecie, są ich różne modele, pewnie dobierzesz taki, który Ci pasuje.

Ja bym brał "kwadratową" Certinę DS Podium Square.

 

Ostatnio jestem pod wrażeniem zegarka Ingersoll Scovill I05004:

 https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-ingersoll-the-scovill-automatic-automatyczny-i05004?gclid=CjwKCAiA1ZDiBRAXEiwAIWyNC0nKJJhx0yMwO1AWN6G0ykMevWcDPhEv1kCZxLXT2ZojLYYFP6NedhoChEkQAvD_BwE

(Za 100 zł mniej masz z paskiem zamiast bransolety)

To teraz najlepsze połączenie ceny, jakości, estetyki i marki.

 

Udanego polowania :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o markę Tissot to zastanawiałem się właśnie nad modelem Le Locle. Jak ma się porównanie w tym budżecie Tissota do Certiny?

Co do Certiny, jak rozumiem w podobnym budżecie można znaleźć coś lepszego? Wydawało mi się, że jest to rozsądna marka w cenach około 2000?

 

@Krzysiej82 Dziękuję za propozycję ale nie za bardzo mi podeszły te modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierasz między Certiną i Tissotem to kieruj się wyglądem, bo to jedno i to samo. A czy dobry to wybór do 2k PLN? Moim zdaniem tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy są niemal takie same, jakość jest chyba dokładnie taka sama. Różnice są drugorzędne: Certina zapewnia "double security", a Tissot - 80-godziną rezerwę chodu. Wybór jest kwestią gustu. Do mnie bardziej przemawia Certina - jest bardziej wytrzymała i sportowa; nie przejmuję się, gdy mi zegarek stanie; Tissot jest IMHO zbyt rozpowszechniony.

 

Certin też jest sporo. Dlatego właśnie zaproponowałem coś oryginalniejszego - Certinę Square i Ingersolla. A na pewno Glycine. Z tym, że nie wiem, czy wolisz się wyróżniać, czy wolisz się nie wyróżniać :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to znowu ... polecam DS-1  :D

 

Sarb też bardzo dobry wybór  ;)

No ale ta Cytryna = brak lumy :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A co dotyczy lumy, to w Sarbie mamy tak:

 

post-34987-0-98730700-1547989364_thumb.jpg
post-34987-0-58300800-1547989286_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że co post to więcej wątpliwości i nowe modele na horyzoncie. Za wszystkie sugestie bardzo dziękuję. Postaram się jakoś to wszystko zebrać i podsumować. Mam nadzieję, że uda się podjąć jakaś decyzję. W razie czego będę dalej pytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wazne jest czego oczekujesz od takowego zegarka.

 

Ma byc uznana marka? Mikrobrand? Ma sie czyms wyrozniac wizualnie czy byc sprawdzony i niezawodny?

 

Klasyczny wyglad czy raczej cos odrobine bardziej odjechanego?

 

Pytam bo nawet do garnituru, zaleznie od stylu i preferencji, da sie zalozyc ciut inny zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ta Cytryna = brak lumy :(

 

No nie ma ale w tym zegarku to chyba dobrze że tak jest, pasuje mu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot LeLocle zawsze na czasie, bardzo polecam. A może Seiko Presage? Równie fajne i uniwersalne

post-101774-0-80105200-1548002507_thumb.jpg

post-101774-0-58752700-1548002653_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb71 jaki to dokładnie model? Ładnie wygląda.

Masz na zdjęciu dekla - FC-303X6B4/6. Nowy faktycznie powyżej budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Masz na zdjęciu dekla - FC-303X6B4/6. Nowy faktycznie powyżej budżetu.

Zegarek rzeczywiście ładny ale wielki, az 43mm. Jak ktoś nie ma łapy jak drwal to będzie jak patelnia na reku

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Zegarek rzeczywiście ładny ale wielki, az 43mm. Jak ktoś nie ma łapy jak drwal to będzie jak patelnia na reku

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Oba tissoty lelocle i visodate maja 40mm a certina 39. Duza roznica

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak masz 16-17cm nadgarstka to FC może być za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wazne jest czego oczekujesz od takowego zegarka.

 

Ma byc uznana marka? Mikrobrand? Ma sie czyms wyrozniac wizualnie czy byc sprawdzony i niezawodny?

 

Klasyczny wyglad czy raczej cos odrobine bardziej odjechanego?

 

Pytam bo nawet do garnituru, zaleznie od stylu i preferencji, da sie zalozyc ciut inny zegarek :)

 

 

Chciałbym coś uznanej marki. Jeżeli chodzi o wygląd to raczej blisko klasyki chociaż podoba mi się również połączenie czarnej tarczy i złotego koloru (na przykład w Certinie, którą wkleiłem w pierwszym poście).

 

Jak już coś kupuję to zazwyczaj staram się wybrać najlepiej jak to tylko możliwe. Niestety to sprawia, że często zakup odsuwa się w czasie przez konieczność analizy (czasami na wyrost) każdego detalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej idź donsklepu i pzobacz na zywo, przymierz. Często zegarki na żywo tracą lub zyskują względem zdjęć, a rozmiar wyglada inaczej niż wynika z opisu bo bezel, koperta itd.

 

Jak masz wątpliwości miedzy Certina i Tissotem to jak Zeno i inni juz pisali, generalnie podobne zegarki, ja jednak wybrałbym cos z Certiny, lepiej mi podchodzi ich wygląd ale zwróć tez uwagę, ze Certiny maja wyższy WR i system DS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.