Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Renowacja starego Atlantica

Atlantic renowacja naprawa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mkulik

mkulik
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 22:32

Cześć.
Mam takiego oto Atlantica i chciałbym go przywrócić do stanu świetności. Zegarek jest obecnie w stanie średnim - to, co ja chciałbym zrobić to oczywiście pełen przegląd z regulacją (zegarek od 5 lat nie chodził i nie wiem, w jakim stanie jest mechanizm), poza tym chciałbym poddać renowacji tarczę, wskazówki, wymienić szkiełko, ew. wypolerować kopertę i zmienić bransoletę na pasek.

I teraz pytanie do Was - czy możecie polecić w Warszawie zakład, ktory podjąłby się tego zadania? Zegarek ma przede wszystkim wartość sentymentalną, więc domyślam się, że taki remont przewyższy jego obecną wartość, ale to nieistotne. Z drugiej strony chciałbym móc powiedzieć, że cena nie gra roli, ale nie mogę :) Jak myślicie, ile może kosztować taka renowacja?

Załączone miniatury

• 20190128_214559.jpg
  • 20190128_214605.jpg
  • 20190128_214626.jpg

• 0

#2 renqien

renqien
  • Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 22:44

Nie psuj fajnego zegarka.

"Renowacja" tarczy to robienie jej od nowa, a to niszczy wartość sentymentalną i psuje efekt. To już lepiej poszukać takiego egzemplarza zachowanego w nienagannym stanie. Jeśli z kolei chcesz zachować ten, jako pamiątkę, to lepiej moim zdaniem oddać tarczę do lekkiego i umiejętnego czyszczenia i zakonserwowania. Koperta, jeśli stalowa, to w zasadzie nie wymaga obróbki, jeśli chromowana to można spróbować pokryć ją od nowa, zgodnie ze sztuką. W takim wypadku wymieniłbym też koronkę na "dziewicę" i na tym poprzestał. Tak, żeby w efekcie powstał spatynowany zegarek w oryginalnej, ale dobrze zachowanej kopercie, z nowym, oryginalnym szkiełkiem, żeby patynę na tarczy było dobrze widać. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Atlantic renowacja, naprawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych