Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dareczek

Zakupy na chrono24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z Was robił zakupy na chrono24. Znalazłem sobie fajny zegarek tylko tak naprawdę nie wiem jak to wszystko wygląda.

Proszę o podpowiedzi. Czy trzeba mieć konto walutowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Parę razy się zdarzyło, co ciekawe, za każdym razem był to Zelos  :) Nie trzeba mieć konta walutowego, po prostu następuje przewalutowanie zgodnie z opłatami danego banku. IMO warto wybierać takich sprzedawców, przy których jest opcja Trousted Checkout, bo wówczas wpłata najpierw idzie na specjalne konto depozytowe, a nie bezpośrednio do sprzedawcy. Dopiero jak zegarek jest u Ciebie informujesz o tym chrono24, które puszcza kasę do sprzedawcy. Kiedyś w tej opcji kupiłem Sinna 104, na którego czekałem kilka miesięcy i w końcu zrezygnowałem z zakupu. Poinformowałem o tym chrono24, a kasa 2 dni później wróciła na moje konto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę razy się zdarzyło, co ciekawe, za każdym razem był to Zelos  :) Nie trzeba mieć konta walutowego, po prostu następuje przewalutowanie zgodnie z opłatami danego banku. IMO warto wybierać takich sprzedawców, przy których jest opcja Trousted Checkout, bo wówczas wpłata najpierw idzie na specjalne konto depozytowe, a nie bezpośrednio do sprzedawcy. Dopiero jak zegarek jest u Ciebie informujesz o tym chrono24, które puszcza kasę do sprzedawcy. Kiedyś w tej opcji kupiłem Sinna 104, na którego czekałem kilka miesięcy i w końcu zrezygnowałem z zakupu. Poinformowałem o tym chrono24, a kasa 2 dni później wróciła na moje konto. 

Tak z ciekawości - dowiedziałeś się czemu tak długo trwała realizacja tego Sinna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak z ciekawości - dowiedziałeś się czemu tak długo trwała realizacja tego Sinna?

Odpowiedź od sprzedawcy (nie był to zakup bezpośrdnio od Sinna i to pewnie był mój błąd) była zawsze taka sama. Robimy co możemy, ale jest problem z dystrubucją... Szkoda gadać, a ja po prostu w pewnym momencie straciłem cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! pozwolę sobie trochę odświeżyć wątek. A czy ktoś sprzedawał zegar na chrono24?

jestem w trakcie rejestracji oferty sprzedażowej i jestem trochę zaniepokojony tym ze muszę m.in. wysłać zdjęcia moje dowodu osobistego :/ ... trochę się tego obawiam ale bez tego nie pojawi się oferta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo sie godzisz na warunki albo sprzedawaj gdzie indziej.. proste;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo sie godzisz na warunki albo sprzedawaj gdzie indziej.. proste;)

Wiadomo.. tylko się zastanawiałem nad bezpieczeństwem tych danych w internecie! czy zaakceptuje czy nie to poprostu zapalilła się lampa czy oby jest to bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam chrono - według mnie bez zastrzeżeń. 

Polecasz bo kupowałeś czy polecasz po sprzedawałeś?

 

A może tak sobie polecasz...? ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Wygląda na to że w przypadku zakupu od osoby prywatnej nie ma ochrony kupującego:

 

Kiedy obowiązuje ochrona kupujących Chrono24?

Ochrona kupujących na Chrono24 obowiązuje w tych przypadkach, gdy zegarek został kupiony od jednego ze sprzedawców profesjonalnych. Zamówienie musi zostać złożone za pomocą naszego systemu. Zakupy, które zostały dokonane na drodze bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą profesjonalnym (np. osobiście, telefonicznie, za pomocą wiadomości e-mail lub messengera) są wyłączone z ochrony.

Nie podlegają jej także transakcje dokonane z osobami prywatnymi.

https://www.chrono24.pl/info/faqs.htm#chapter-6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystalem i polecam, tak jak pisze Fidelio szukaj opcji z 'trusted checkout' - chrono dziala wtedy jak pay pal i chroni ciebie i twoj zakup. Po wysylce zegarka pieniadze sa zwalniane z ich konta i trafiaja do sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wedle mojej wiedzy (no chyba, że się coś zmieniło), kasa wysyłana jest do Sprzedawcy dopiero jak potwierdzisz odbiór zegarka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mail jaki otrzymalem mowil, ze sprzedawca zostal poinformowany iz platnosc wplynela na konto Chrono24 i ze moze wysylac towar.

Nie jestem do konca pewien, w ktorym momencie sa zwalniane pieniadze ale mozesz miec racje, ze dopiero po potwierdzeniu dostawy zegarka.

 

Tak czy siak proces dziala i jest bezpieczny a Chrono nas chroni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To prawda. Jak miałem przygodę z Sinnem (kilka miesięcy czekania na 104kę) i w końcu zrezygnowałem, na drugi czy trzeci dzień o poinformowaniu chrono24 o rezygnacji z zakupu, całą kasę zwrócili na moje konto :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle mojej wiedzy (no chyba, że się coś zmieniło), kasa wysyłana jest do Sprzedawcy dopiero jak potwierdzisz odbiór zegarka :-)

Hmm

u mnie nic nie potwierdzałem, a zakup był ok 2 miesiące temu. Ciekawe czy stowa otrzymała już pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Wystarczy potwierdzić odbiór paczki kurierowi.

Paczka może być pusta. Też się zdziwiłem że wystarczyło tylko podpis przy odbiorze paczki i pieniądze z automatu idą do sprzedającego. Myślałem że sprawdzę zegarek i potwierdzę w Chrono24 że gra gitara i odblokują pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka może być pusta...

 

kto jest nadawca w 'trusted checkout'? o ile pamietam to chrono24 a nie sprzedawca

niestety nie mam juz opakowania

mieszkam w nl ale mysle ze to nie ma znaczenia

 

tapatalk

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

W moim przypadku nadawcą był sklep z Holandii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem z trusted checkout i nadawcą był oczywiście sprzedawca we Włoszech. Chrono chyba tylko zabezpiecza kasę. Co mnie zdziwiło, to jak wcześniej zostało wspomiane - sam wpis na trackingu, że paczka odebrana wystarczył, żeby pieniądze poszły do sprzedawcy, nie miałem okazji potwierdzania ręcznie dostarczenia. Na szczęście wszystko było w porządku z zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nadawcą był sklep z Holandii. 

 

sprawdzilem w esemesach od kuriera i faktycznie nadawca to sklep a nie chrono24

moze zmylilo mnie ze maile przychodzily od chrono24

zadzwonilem zatem do supportu z ich strony i zapytalem co w wypadku gdy paczka bedzie pusta lub przyjdzie fake

krotka odpowiedz ze po takim zgloszeniu sami rozpoczynaja reklamacje i sposob jej zalatwiania znany jest tylko stronom

 

tapatalk

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.