Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eugeniusz Szwed

Warsztaty Zegarmistrzowskie 3 / 2019

Rekomendowane odpowiedzi

i znów kolejne świetne spotkanie... pod każdym względem. Po pierwsze mnóstwo ciekawych informacji opowiadanych tak przez Pana Doktora S. Bajtlika, że słychać by było w lato latające muchy. Takiego zainteresowania ze strony klubowiczów nie było na żadnym z dotychczasowych spotkań! Po drugie takie było zainteresowanie, że nie było czasu nawet zrobić przerwy na tzw. kawę i ciasteczka :) - oczywiście po nader interesującym wykładzie był czas na towarzyskie rozmowy przy tym i owym. Igor jako gospodarz był jak zwykle uprzejmy, że nas nie wyrzucał :)

Jednym słowem WARTO było być.

Dziękuję dosłownie wszystkim za atmosferę. Władek Twoje uwagi podczas prelekcji Pana Doktora były właściwymi przerywnikami, wtrącenia jak najbardziej wskazane :)

 

A to kilka zdjęć slajdów - tak dla tych co nie byli aby poczuli smaczki ze spotkania:

 

post-5058-0-30970600-1551889905_thumb.jpg

 

post-5058-0-03951200-1551889919_thumb.jpg

 

post-5058-0-25999800-1551889929_thumb.jpg

 


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Prezesie, Szanowni Państwo,

 

chciałbym Państwa bardzo przeprosić za swoją nieobecność, jednakże nie mogłem się stawić w sobotę, a dowiedziałem się o tym w ostatniej chwili. Przepraszam także osobę, której zabrałem miejsce, a chciała wysłuchać wykładu. 

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej

 

 

====================================================================

 

 

Maćku, nie chodziło o nieobecność jako taką, bo to z różnych względów może się zdarzyć. Chodziło o wcześniejszy brak informacji o tym.  Np. wpis na forum, SMS ...  Ale, nie wracamy już do tego. Koniec.

Teraz zachowałeś się jak dżentelmen. Przeprosiłeś i wszystko jest w porządku. Zbanowanie na udział w warsztatach jest już nieaktualne.


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykładowca świetnie przygotowany do spotkania. Podejrzewam ze niektóre elementy wykładu, historia pojęć filozoficznych o czasie , rozwoju mechanizmów zegarowych i dokładności  pomiaru czasu przez nie, były specjalnie przygotowane dla naszego spotkania. Z racji obszerności tematu, limitu czasu spotkania, pojęcie nowej koncepcji czasu na tle teorii względności , została przedstawiona powierzchownie. Kto z obecnych i nieobecnych a zainteresowanych tym tematem, chciałby poszerzyć wiadomości,  polecam niedawno wydaną książkę Carlo Rovelli "Tajemnica czasu" rozprowadzana przez MPiK. Spotkasz się z pojęciem kwantowa grawitacja i takiż czas. Oraz wiele innych,- podane w przystępny i do zrozumienia, sposób przez sławę literatury fizycznej i jednego z największych popularyzatorów nauki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, dziękuję za wskazanie tej książki. Jest rzeczywiście godna polecenia wszystkim  tym co chcą wiedzieć więcej ...  Mam już tę książkę i zaczynam czytać. Co do wykładu i osoby dr Bajtlika,  jeszcze w tym roku się spotkamy. Będzie mniej o czasie, a więcej o przestrzeni z okolic horyzontu zdarzeń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, dziękuję za wskazanie tej książki. Jest rzeczywiście godna polecenia wszystkim  tym co chcą wiedzieć więcej ...  Mam już tę książkę i zaczynam czytać. Co do wykładu i osoby dr Bajtlika,  jeszcze w tym roku się spotkamy. Będzie mniej o czasie, a więcej o przestrzeni z okolic horyzontu zdarzeń. 

 

To się doczekać nie mogę... pisze się już teraz na to spotkanie :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.