Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Undziak

Zegarek do koszuli/garnituru, styl vintage, płaski do hm...2.000 Euro....?

Rekomendowane odpowiedzi

jak to zawsze bywa ochota na fajny zegarek ciągle jest, ale są inne wydatki. Ale chyba nadszedł czas aby pomyśleć nad czymś do garnituru/koszuli. Z racji czynności jakie wykonuję w pracy zegarek będę raczej nosił po pracy, w weekendy i nie często.

Co mnie interesuje:
- minimum 42 mm ale max 44? może 43...(ręka ma 18 cm, szerokość prawie 6 cm)

- mechanik, z trwałym mechanizmem,

- coś w miarę niskiego (do 10-11 mm?), czysty i czytelny cyferblat z datę, koniecznie wskazówka sekundowa, bo zegarek musi "żyć", żadnych ostrych krawędzi, uszy muszą łagodnie odchodzić od koperty,

- wiem, że Bambino v4 jest fajny i tani, szukam jednak coś bardziej wyszukanego. Cena, hm... żeby nie za dużo bo nie będę często nosił... fajnie byłoby ok 1.000 Euro ale jak trzeba to i 2.000 Euro dam, może i więcej...

- przykłady to co mi się podoba: Omega City Edition ale za mała i pewno za droga, Eterna Vaughan też nieco za droga,

- nie da się ukryć, że podoba mi się styl vintage, mógłbym nieco odbić w kierunku nowoczesności ale tylko trochę

- wszystko co ładne jest za drogie. Może uda się coś jednak znaleźć w moim budżecie?

Z tematem mi się nie spieszy ale będę wdzięczny za jakieś sugestie.

 

https://www.omegawatches.com/watch-omega-specialities-city-edition-51113402006002

https://www.chrono24.de/eterna/vaughan-big-date-automatik-revision-leder-42mm-wasserdicht--id9605034.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podobnym wątku proponowałem Vulcain 50s President - był dobry dla Eisenhowera, będzie dobry i dla Ciebie:

 

dbd1b50ba858d3d6c3b0411d7e3281c1.jpg

 

- 42 mm

- mechanik, z trwałym mechanizmem,

- coś w miarę niskiego (8,6 mm), czysty i czytelny cyferblat z datą, wskazówka sekundowa,

- 2.000 Euro, może i więcej...

- styl vintage,

- znajdziesz i za 2000 jurków:

https://www.chrono24.pl/vulcain/50s-presidents-classic-automatic--id5388007.htm

 

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nieufny aby kupić przez internet i to jeszcze poza Niemcami (gdzie mieszkam).

Znam tego Vulcaina ze zdjęć, musiałbym zmierzyć. Brzeg koperty wydaje się nieco mniej delikatny niż to co szukam, ale to bardziej moje czepianie się. Zegarek fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Vulcain to fajny wybór. 42mm to sporo jak na garniturowca, nawet z nadgarstkiem 18/6 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że zły wybór. Bardzo fajny, nietuzinkowy i nie tak popularny (co w moim odczuciu jest in plus). Ale nie kupię z niewiadomego źródła. Za dużo oszustw i nieuczciwości w internecie. Jak dla mnie to musi być sklep w DE z możliwością zwrotu.


Są fajne zegarki, tylko czemu takie małe? :(

przykład: 

https://www.union-glashuette.com/de/noramis/datum-d012-407-16-037-01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomosy dla mnie wyglądają tak jakby ktoś do okrągłej koperty przyspawał prostopadle jakieś uszy... nie ma w tym ogłady, łagodnego przejścia.... nie lubię tak. Mierzyłem kiedyś Nomosa, uszy odstają zbytnio;)

Kiedyś mierzyłem coś takiego, ale jednak za mały i cena ciut za wysoka:

https://www.chrono24.de/zenith/elite-central-second-03202067022c498--id8030292.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś zegarki garniturowe 40mm? Jak tarcza jest pusta i luneta cienka, to 40mm to wcale nie jest mało. Poczytaj Forum, przejdź sie po sklepach i przymierz kilka zegarków.

Edit. Jednak mierzyłeś :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem sporo:) To prawda co piszesz, jak koperta jest wąska, tarcza wtedy jest większa i mniejsze zegarki wyglądają na większe. Ja jednak chciałbym 42mm. 40mm to taki półśrodek, to byłoby kupowanie dla faktu kupowania. Wolę dokonać zakupu przemyślanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szuwi, znam te zegarki. Jeszcze Eterna byłaby ok, ale i tak wersja Vaughan ładniejsza (ale droższa).

Meistersinger odpada, brak życia w nim w postaci sekundnika.

Frederiq - nie ma tego czegoś, nie pasi mi.

Ale dziękuję:)

Ciężko będzie, jestem wybredny;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu 40 mm koperty z pewną taką nieśmiałościa podrzucę tylko Longinesa Conquest Heritage. :) 

 

LonginesConquest_01.jpg?ixlib=rails-1.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith Elite. Do 2000 ojro jest już dość spore pole do popisu szukając pośród używanych czasomierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Master Collection - coś fajnego znajdziesz:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimum 42 do garnituru/koszuli to wg mnie na Twój nadgarstek zdecydowanie za dużo! 

 

40 to max :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dość ciekawy, choć ma kanciaste akcenty:

https://www.chrono24.pl/hamilton/hamilton-mens-h38755781-intra-matic-american-classic-watch--id9580775.htm

 

40 max? Za mały będzie. garnitur to może 2-3 razy w roku ale to koszuli to w prawie każdy weekend oprócz zimy.

W załączeniu mój zegarek 42,5 mm, który jest dość kanciasty i wyższy niż taki garniturowiec.

Mierzyłem Eternę 42 mm i była w sam raz.

A do pracy noszę Seiko 44 mm.

post-37509-0-81044000-1549397824_thumb.jpg

post-37509-0-64237900-1549397965_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam nieco zapytanie.

Dziś mierzyłem kilka zegarków. Widzę, że nie będzie łatwo i trzeba iść na kompromisy.

Z jednej strony nie chcę zbyt dużo wydać bo to będzie zegarek na weekend i okazje ale jeśli zajdzie potrzeba to mogę zwiększyć budżet i kupić coś na lata.

Dziś mierzyłem:

1) Union Glashute Noramis, 40 mm i niski 9,85 mm. Ale kurcze ten cyferblat taki biały, aż sztuczny.... zbyt połyskliwy, zalatywało taniością. Był też inny, metaliczny ale odbijał różem. Zegarek dobrze leżał. Troszkę nie podobało mi się szkiełko, którę nie było proste tylko wypukłe. Cena dobra, 1860 E.

2) Omega - fajnie byłoby mieć coś bardziej prestiżowego ale te rzymskie cyfry do mnie nie przemawiały no i koperta na obwodzie zbyt gruba. Cena ok 3.000 E.

3) Nomos - jak dla mnie super design samego cyferblatu, nowoczesny i deliktany, czytelny. Mimo braku daty i małego sekundnika byłbym skłonny go nabyć gdyby nie zbyt mała średnica 39mm no i co gorsza zbyt odstające uszy, przez co dziwnie leżał. Te uszy nie schodziły w dół tylko odstawały od ręki i tworzyła się szpara. Nie mam małej ręki, więc ci z mniejszą ręką mają większą szparę. Kto to projektuje? Cena ok 3.000 E.

 

Summa summarum: design cyferblatu dla Nomos (czytelny, cienka koperta na obwodzie), design uszu i przyleganie dla Union Glashute.

 

Jeśli zegarek będzie godny uwagi i będzie na lata, to te 3 może 4.000 Euro wyłożę. Warunek minimum 40mm, płaski (max 10 mm), przejrzysty i czytelny cyferblat, niezbyt gruba koperta na obwodzie i jakakolwiek wskazówka sekundnika bo chcę widzieć ruch.

 

post-37509-0-64993600-1552050511_thumb.jpg

post-37509-0-57818900-1552050523_thumb.jpg

post-37509-0-41992800-1552050537_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Schioedtei. Firma mi znana, model również choć nigdy nie mierzyłem. Na pewno zegarek ciekawy choć musiałbym sprawdzić na żywo. Nie spieszno mi z zakupem, więc pewno w wolnej chwili poszukam. 

W tym Eposie też bałbym się tych uszu, wolę jak są krókie, łagodnie przechodzące w kopertę  (zaokrąglone) i zakrzywione w dół. Wtedy zegarek dobrze leży, wygodnie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Nomosów zaproponowałbym Tetra - jakoś przemawia do mnie ten zegarek. Niebanalny.

Rozmiarów kilka, da się coś dobrać - tylko z oglądaniem kłopot.

 

No i jednak dałbym szansę Frederique C - Slimline Automatic czy Slimline moonphase - jako takie bardziej formalne zegarki wypadają jak najbardziej ok.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Niemcy to Stowa. Zobacz linię Antea. Bardzo podobne do Nomosów, ale tańsze.

ChW też super, ma tylko 6 mm grubości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ChW ma bardzo ładny design, ale brakuje w nim sekundnika. Nawet gdyby był mały, to bym rozważył.

Stowa zbytnio "kanciasta".

Jutro pochodzę po sklepach, to coś przymierzę.

Są fajne zegarki ale albo ciut za małe albo za grube. Choćby Omega De Ville, bardzo fajna, 41mm ale gruba 12mm.... bez sensu. Nie rozumiem pewnych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez agremi
      Na sprzedaż pięknie zachowany vintage, lata 70-te. 
      Enicar Sherpa Star.
      Piękna złocona koperta 35 x 36,5 mm. 
      Raczej mały jak na dzisiejsze standardy męskich zegarków. Ale nie celujemy raczej do fanów nowoczesności. 🙂
      Mechanizm automatyczny Enicar AR 1145. Sprawny, na punktualnym chodzie. Przy ustawianiu godziny czuć ostatnio lekki opór, więc myślę że czyszczenie i smarowanie się przyda. Historia serwisowania nieznana. 
      Zdjęcia jak zwykle pokazują to, czego gołym okiem nie widać. Tarcza przepiękna, koperta w bardzo dobrym stanie. Wskazówki, jak widać, troszkę czas już naruszył, ale to tylko dodaje mu charakteru.
      Zważywszy na wiek, stan oceniam na mocne 7. Naprawdę świetnie się prezentuje. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Stan paska widoczny na zdjęciach. 
      Bez pudełka i papierów. 
       
      Cena 1650 zł. 
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
       
      Raczej niełatwo coś takiego znaleźć w takim fajnym stanie. 
      Zachęcam vitydżomaniaków!
       















    • Przez agremi
      Piękna Eterna Eternamatic. 
      Vintage, ok. 1970 r. 
      Mechanizm 1489k - oczywiście, jak wskazuje nazwa, automatyczny, z szybką zmianą daty (przez odciąganie koronki). 
      Rozmiar 36,5 x 42, ze względu na kształt koperty jest, powiedziałbym w sam raz i na większe i na mniejsze nadgarstki, ani za duży, ani za mały. 
      Zegarek mam od stycznia 2021, przyjechał z Niemiec. Bez pudełka i papierów. 
       
      Koperta podobno jest pozłacana…
      Przepiękna brązowa / czekoladowa tarcza. 
      Stan zegarka, moim zdaniem, super. Daję 7 w forumowej skali, z ostrożności, bo vintage. 
      Zegarek jest naprawdę piękny i robi super wrażenie. 
      Stan serwisowania nieznany, ale jest w pełni sprawny, na dobrym chodzie, punktualny, a nie wariat.
      Nigdy nie miałem z nim żadnego kłopotu. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Pasek używany kilka razy, stan bardzo dobry. 
       
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
      Cena 1650 zł. 

      Zdjęcia jak zwykle zrobiłem tak, że każda najmniejsza skaza wydaje się gigantyczna. W rzeczywistości widoczne jest może 5% z tego, a by dostrzec pozostałem 95% potrzebna jest solidna lupa.
       
      Polecam, jak ktoś lubi staruszki, to naprawdę warto!
       
       















    • Przez agat_x1
      Chciałbym skorzystać z szerokiej wiedzy forumowiczów. Otóż chodzi mi o identyfikację mechanizmu oraz lata produkcji zegarka zamieszczonego na tym ogłoszeniu OLX https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-a-mouser-wojskowy-zegarek-kolekcjonerski-CID87-IDUl04M.html?reason=observed_ad . Nie wnikam, czy to jest zegarek wojskowy czy też nie, lecz interesuje mnie tylko rodzaj werku - na moje niedoświadczone oko chyba ETA 390 (788)?. Proszę o uwagi i Wasze przemyślenia. 
    • Przez SLAWEK 01
      Cześć Wszystim!
      Szukałem na naszym Forum, ale nie znalazłem podobnego tematu, jeśli coś przeoczyłem to proszę o usunięcie tego tematu/wątku. 
      Jeśli jednak okazałoby się, że nie ma nic podobnego, to zachęcam Forumowiczów do pokazania czy też pochwalenia się indeksami w Waszych ulubionych czasomierzach i co w nich Was urzekło.
      Na początek mój stary Atlantic Master Mariner z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Uwielbiam vintage, a szczególnie tą markę. W zasadzie od właśnie tej starej, szwajcarskiej manufaktury zaczęła się moja przygoda i pasja z zegarkami. Po wielu latach odkryłem, że właśnie w tych "szalonych" latach siedemdziesatych, projektanci też poddali się temu trendowi i zaczęli iść dalej, szybciej jakoś inaczej niż dotychczas... odchodząc od klasycznych modeli, tym samym prześcigając się w swoich pomysłach. Jednym z elementów są między innymi właśnie indeksy godzinowe, niby nic specjalnego, niektórzy prawie wcale nie zwracają na nie uwagi i tak naprawdę służą im jedynie do odczytu godziny, chociaż też nie zawsze 😉. Jednak dla większości z nas, fascynatów zegarkowych to dość istotny element każdego zegarka, a szczególnie tych z duszą. 
      Tak więc na początek przedstawiam Atlantic'a Master Mariner'a z lat siedemdziesiątych z indeksami 3D w kształcie...no właśnie "małych samochodzików"???😉


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.