Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

DHL ? nigdy w życiu !

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zolw

Zolw
  • Użytkownik
  • 382 postów

Napisano 05 luty 2019 - 11:10

Szanowni Koledzy chciałbym podzielić się z Wami moją „przygodą” z firmą dhl. Na piątek zamówiłem kuriera z dhl po odbiór przesyłki. Zamówienia dokonałem przez brokera. W piątek przesyłka nie została odebrana, dowiedziałem się u konsultanta, że kurier cytuję „zachował się nieładnie i zamknął zlecenie nie odbierając przesyłki”, procedura reklamacji, otworzenie interwencji jak to oni nazywają. Finalnie kurier przyjedzie w poniedziałek. Poniedziałek godzina przed 19 dzwonię do nich gdzie ten kurier, Pani informuje mnie, że kurier zlecenie zamknął, ba zamknięto nawet interwencję. dzisiaj od nowa reklamacja, procedura interwencji i czekam na decyzję łaskawców. Ludzie z dhl mają to wszystko w d...e to jest chyba jakiś standard ich działania bo to, że kurier zamyka zlecenie nie odbierając paczki to jest dla nich coś normalnego.
Po tej sytuacji nigdy w życiu nic nie wyślę dhl. Najgorsze jest to, że ja muszę się tłumaczyć osobie która czeka na przesyłkę. Nawet nie ma skali na poziom obsługi dhl.

Zastanawiam się czy opisać tą sytuację i wysłać do centrali dhl może oni zrobią porządek z miernotami które tam pracują.
  • 0

#2 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 14482 postów

Napisano 05 luty 2019 - 11:15

Ja już jakiś czas temu zrezygnowałem z nadawania paczek konkretną firmą kurierską (z DHLa wyleczyłem się najszybciej). Korzystam z usług EPAKi i jestem mega zadowolony  :) Idę do nich, mówię na czym mi zależy, a oni już dobierają firmę i jeszcze nie zdarzyło się, żeby coś było nie tak  :)

• 0

#3 pawel007

pawel007

takich trzech jak nas dwóch to ani jednego

• Użytkownik
  • 2865 postów

Napisano 05 luty 2019 - 11:26

A ja tylko DHL- miło, przyjemnie, fachowo. Ale to może dlatego że osobiście nadaję w oddziale?

• 0

#4 Krygo

Krygo
  • Użytkownik
  • 3096 postów

Napisano 05 luty 2019 - 11:29

Wszyscy narzekają na pocztę oraz ich kurierów (i słusznie :) ), ale chyba w każdej z firm kurierskich z których korzystałem trafiły się jakieś nieprzyjemne historie. DHL jest u mnie na pewno na szarym końcu. FedEx, DPD, UPS, DHL, Schenker, Inpost (tu jest dopiero "zabawnie" :D )i pewnie jeszcze inne... Z grubsza jedno barachło. Nie ma co, szkoda nerwów, aczkolwiek rozumiem.

Użytkownik Krygo edytował ten post 05 luty 2019 - 11:31

• 0

#5 seb71

seb71
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 6239 postów

Napisano 05 luty 2019 - 11:32

DHL jeszcze rok temu solidne jak skała. Teraz obsługują zalando.pl. Chyba nic nie rzeba dodawać ;).

• 0

#6 Zolw

Zolw
  • Użytkownik
  • 382 postów

Napisano 05 luty 2019 - 11:38

Wiecie najgorsze jest to, że zapłaciłem za usługę, i co mam teraz ich prosić o to żeby odebrali przesyłkę i wywiązali się z umowy? Ze strony dhl brak pomocy, zakładają sobie jakieś śmieszne interwencje z których nic nie wynika. A jeszcze ja muszę się tłumaczyć za nich przed osobą która czeka na paczkę. Na domiar złego mam jeszcze zapalenie płuc i ledeo żyję...
  • 0

#7 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 1867 postów

Napisano 05 luty 2019 - 11:50

Ja mam jak dotąd bardzo dobre doświadczenia z DHL i inPostem, z Pocztą Polską gorzej... myślę, że nie ma między firmami kurierskimi znaczących różnic, ewentualne problemy generują konkretni pracownicy.    

Użytkownik 4palce edytował ten post 05 luty 2019 - 11:53

• 0

#8 seb71

seb71
  • 6239 postów

Napisano 05 luty 2019 - 11:51

Chcesz mieć święty spokój? Nadaj paczkę na przykład dpd. Niby też nic specjalnego, ale nikt łaski nie robi, że wykona usługę.

Pieniądze przelane na konto dhl potraktuj jako zapłatę za naukę. A może uda się je odzyskać?

• 0

#9 Krygo

Krygo
  • Użytkownik
  • 3096 postów

Napisano 05 luty 2019 - 11:57

Chcesz mieć święty spokój? Nadaj paczkę na przykład dpd. Niby też nic specjalnego, ale nikt łaski nie robi, że wykona usługę.

Heheheh, dobre. 2, albo 3x w ogóle nie odebrali ode mnie paczki zamówionej przez sendit + przed weekendem jeszcze jedna sytuacja, kiedy kurier w ogóle nie przyszedł do pracy (podobno) i rozdzielili jego paczki na innych i się nie wyrobili. Musiałem dzwonić na infolinię i ponawiać odbiór dnia następnego.

Użytkownik Krygo edytował ten post 05 luty 2019 - 12:03

• 0

#10 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 2733 postów

Napisano 05 luty 2019 - 12:14

DHL jeszcze rok temu solidne jak skała. Teraz obsługują zalando.pl. Chyba nic nie rzeba dodawać ;).

To jest prawdziwy problem ;)

Trzeba ukrócić kobietom  możliwość kupna ubrań z częstotliwością nabywania chleba, a usługi kurierskie znów będą szybkie, solidne i na czas.

Poważnie, inaczej będzie jeszcze gorzej.

• 0

#11 seb71

seb71
  • 6239 postów

Napisano 05 luty 2019 - 12:16

To jest prawdziwy problem ;)

Trzeba ukrócić kobietom  możliwość kupna ubrań z częstotliwością nabywania chleba, a usługi kurierskie znów będą szybkie, solidne i na czas.

Poważnie, inaczej będzie jeszcze gorzej.

Niech kupują ile wlezie jeśli je na to stać. Problem w tym, że mają darmowy zwrot. Zamawiają 30 par butów, a później - jak już razem z koleżankami, sąsiadkami przymierzą przez weekend - odsyłają za darmochę a DHL wozi ;).

• 0

#12 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 2733 postów

Napisano 05 luty 2019 - 12:18

Niech kupują ile wlezie jeśli je na to stać. Problem w tym, że mają darmowy zwrot. Zamawiają 30 par butów, a później - jak już razem z koleżankami, sąsiadkami przymierzą przez weekend - odsyłają za darmochę a DHL wozi ;).

To miałem na myśli, ale napisałem w skrócie.

• 0

#13 Sol

Sol
  • Użytkownik
  • 5684 postów
  • Lokalizacja:Południe, Wschód i Zachód. Tylko na Północy mnie nie widać

Napisano 05 luty 2019 - 12:29

Wiecie najgorsze jest to, że zapłaciłem za usługę, i co mam teraz ich prosić o to żeby odebrali przesyłkę i wywiązali się z umowy? Ze strony dhl brak pomocy, zakładają sobie jakieś śmieszne interwencje z których nic nie wynika. A jeszcze ja muszę się tłumaczyć za nich przed osobą która czeka na paczkę. Na domiar złego mam jeszcze zapalenie płuc i ledeo żyję...

Składasz skargę do przełożonego tego kuriera i zaraz kogoś przyślą.

U mnie nie ma reguły. Wszystkie firmy kurierskie dają du.py, ale to wina kurierów. Zauważyłem też dużą rotację.

Ciekawe dlaczego?

• 0

#14 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 2733 postów

Napisano 05 luty 2019 - 12:32

Wyżej masz odpowiedz, zbyt mało ludzi, zbyt dużo pracy, niskie płace.

Jaki kurier trzy razy jeżdzi z jednymi majtkami dla jakiejś pani, to musisz czekać na swój zegarek.....

• 0

#15 nicon

nicon
  • Zbanowany
  • 3705 postów

Napisano 05 luty 2019 - 12:32

Ja wysyłam zawsze Pocztexem i nigdy nie ma problemu. BTW to jest jedyna firma która wam ubezpieczy zegarek mechaniczny na większą kwotę przy wysyłce za granicę.

• 0

#16 seb71

seb71
  • 6239 postów

Napisano 05 luty 2019 - 12:33

Składasz skargę do przełożonego tego kuriera i zaraz kogoś przyślą.

U mnie nie ma reguły. Wszystkie firmy kurierskie dają du.py, ale to wina kurierów. Zauważyłem też dużą rotację.

Ciekawe dlaczego?

Fakt. Rotacja jest duża. Kiedyś miałem numery telefonów do kurierów obsługujących dany rewir wszystkich firm. Można było zadzwonić, dogadać godzinę itd. Obecnie za każdym razem podjeżdża ktoś inny.

Ja wysyłam zawsze Pocztexem i nigdy nie ma problemu. BTW to jest jedyna firma która wam ubezpieczy zegarek mechaniczny na większą kwotę przy wysyłce za granicę.

DHL-em w ogóle nie wolno wysyłać zegarków ;).

• 0

#17 pływak_wodnik

pływak_wodnik
  • Użytkownik
  • 1228 postów

Napisano 05 luty 2019 - 12:40

Od roku DHL spada po równi pochyłej i najgorsze, że nikt u nich tego nie widzi.

• 0

#18 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 2733 postów

Napisano 05 luty 2019 - 13:02

Jak prawie wszędzie, chcemy tanio, dużo, szybko to i jakość produktu, usługi jest gorsza.
Chleb za 2 zł sprzedawany przez słabo oplacanego pracownika, zawsze będzie gorszy, ale jest popyt to i jest podaż.
  • 0

#19 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 5905 postów

Napisano 05 luty 2019 - 13:10

Dla kolegów „robiących w hurcie” to pewnie nie jest rozwiązanie ale dla takiego detalisty jak ja najlepsze osobiste spotkanie stron. A i ciekawego człowieka można poznać ;-)
  • 0

#20 Rebrov

Rebrov
  • Nowy Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 05 luty 2019 - 13:26

To wina kurierow nie firmy. Ja uzywam Dpd i nigdy nie miałem z nimi problemu
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych