Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zolw

DHL ? nigdy w życiu !

Rekomendowane odpowiedzi

Kurierzy tak niestety mają. Ja zamawiam przesyłki kurierskie do firmy. Ochrona dostępna 24h, ok godziny 12 magazyn ma codziennie najazd firm kurierskich. Ponad to ponieważ dużo elementów sprowadzamy i wysyłamy firma ma podpisane umowy z firmami przewozowymi. I nadal się zdarza że kurier zostawia mi paczkę w pkt odbiór a ja dostaję informację że adres nie znaleziony lub że pod podanym adresem nie było nikogo. Kiedyś ściągnąłem takiego z UPS który firmowe przesyłki przy mnie dostarczył, zdążył wyjść jak dostałem informację że mnie nie zastał. Wrócił za 1h z moją paczką, oczywiście nie informując mnie o dostarczeniu. Paczkę odebrał magazyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy chcecie od kierowców dhl? To fajne chłopaki, nie zastawiają skrzyżowań, nie wydają paczek na środku skrzyżowania, nie pyskują jak się zwróci uwagę etc. ;)

 

IMG_4425.JPG

IMG_4430.JPG


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, uważam że się mylisz- "zbadałem problem".

W firmie ok, w domu nie ok...

 

Wspomniany wyżej sąsiad mi to wyjaśnił, tzw "dobre rejony", firmy w centrum, blisko siebie, dobry klient, dostaje się w jego oddziale "po znajomości", Ci zamiast o 4 przychodzą do pracy o 7, magazynier wydaje im paczki "poza kolejnością" i obrabiają rejon do 16.....

Inni "dymają po 16 godzin i....mniej zarabiają.

 

A więc, pomijam jednostkowe przypadki, to nie jest wina kuriera, tylko polityka wewnętrzna firmy (oddziału)

Witam. Mogę potwierdzić wpis kolegi.pracowałem 10 miesięcy jako kurier. Praca niemalże niewolnicza,pretensje o wszystko i od wszystkich, począwszy od przełożonych a skończywszy na klientach bo np.dostał co innego niż zamawiał albo faktury mu do paczki nie dołączyli,a najlepsze było jak dzwonili o 21 i zdziwieni,że mnie na rejonie JUŻ nie ma,albo że w święta nie jeździmy. A porównywać pracę kuriera który obsługuje firmy,z pracą takiego który obsługuje prywatnych odbiorców,to tak jakby porównać pracę górnika dołowego z pracownikiem administracji w kopalni,jeden i drugi górnik ale praca całkiem inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od kilku lat mam w miarę nornalną sytuację. Korzystam przeważnie z sendit i DPD. Często dzwonią. Generalnie wiedzą, że zawsze jest ktoś w domu. Wczęsniej bywały problemy. Musiałem dzwonić po kuriera bo nie odebrał nadanej paczki. Zdarzało się, że sam zawoziłem do oddziału jak się nie zjawił a paczka musiała wyjść. Do terminalu mam 10 km więc to wkurzające. Najgorzej wspominam 7mke i schenkera. Kiedyś musiałem dymać 50km do magazynu po odbiór przesyłki bo kurier nikogo nie zastał i nie chciał ponownie dostarczyć :/. Kiedyś pamiętam też jak nakryłem listonosza wrzucającego awizo do skrzynki. Byłem akurat w garażu. Mina bezcenna. Tłumaczył się, że paczka ciężka i istniało prawdopodobieństwo, że nikogo nie zastanie. Paczki nie widział bo to mała ksiązka była... Musiał sie komuś narazić bo już dawno nie pracuje w moim rewirze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakiej firmy, ale do kumpla zadzwonil kiedys kurier i powiedział wschodnim akcentem, że nie przyjedzie do niego bo już mu się nie chce, sam może przyjechać i odebrać sobie paczkę.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z dhl. Do tej pory zawsze ok. Można przy kurierze paczkę otworzyć co chyba nie zawsze jest normą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

InPost, paczka nada wczoraj o 18:09, na miejscu dziś o 11:34

 

Dziękuję :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inpost nigdy mnie jeszcze nie zawiódł :)

No to kolega ma wyjątkowe szczęście.

Raz przez tydzień u mnie nie potrafili odebrać paczki. A wczoraj dopiero odebrałem przesyłkę nadaną do paczkomatu w zeszły poniedziałek, ponieważ mój paczkomat był przepełniony i wysłali ją do POPu oddalonego ode mnie jakieś 5km, kompletnie mi nie po drodze. Musiałem czekać, aż ponowią doręczenie do mojego paczkomatu. Jeszcze w styczniu był POP ulicę obok mnie, ale go zlikwidowali :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolega ma wyjątkowe szczęście.

Raz przez tydzień u mnie nie potrafili odebrać paczki. A wczoraj dopiero odebrałem przesyłkę nadaną do paczkomatu w zeszły poniedziałek, ponieważ mój paczkomat był przepełniony i wysłali ją do POPu oddalonego ode mnie jakieś 5km, kompletnie mi nie po drodze. Musiałem czekać, aż ponowią doręczenie do mojego paczkomatu. Jeszcze w styczniu był POP ulicę obok mnie, ale go zlikwidowali :D

 

Nie ma już tego punktu na Pomorskiej? :wacko:


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już tego punktu na Pomorskiej? :wacko:

No właśnie nie :) Też się zdziwiłem.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczkę DHL można odbierać również na stacjach Shell. Po zakupach na zalando dostałem   maila, że jest taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa i w specjalnych punktach obsługi rowneż. Jeden jedyny raz skorzystałem z tej opcji. Nie mogli znaleźć paczki przez 2 dni w takim autoryzowanym punkcie partnerskim, mimo, że pojawiłem się 5 minut po otrzymaniu SMSa, że paczka jest gotowa do odbioru.

Paczka oczywiście była z zegarkiem, więc wyobraź sobie jakie myśli chodziły mi po głowie.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grona kurierów z którymi nie współpracuję dołącza dpd odwalili to samo co dhl czyli nie odebrali przesyłki. „Zwolniłem” również pośrednika. Jak te dziadowskie firmy kurierskie będą świadczyć usługi na takim poziomie to za jakiś czas będą tylko zelandi obsługiwać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja miał opisać swoje przygody z nieodbieraniem przesyłek to by nie starczyło bajtów na forum. Brak pracowników - szczególnie w rejonach dużych miast oraz korki t główne przyczyny. Najgorsze doświadczenia z inpost którzy potrafili dwa dni pod rząd nie odebrać paczek, dzwonienie po kurierach najczęściej ukraińcach, co chwile inny kurier inaczej ustalający sobie trasę więc warujesz od 9tej do 18tej!!! w domu jak pies! tak do 18tej ponieważ teoretycznie pracują do 16tej ale się nie wyrabiali i po piątym telefonie przyjeżdzali ok 18tej, albo olewali i cały dzień czekania w pizdu. Nie dość, że masz problemy z produkcją zegarków to jeszcze to użeranie się z kurierami.

DPD znowu ostatnio popierdylił coś w swoim systemie i jak wyślę zlecenie np o 11:00 t kurier na rejonie dostaje je dopiero o 14tej!!! a często to już znajduje się w innym rejonie i powrót jest niemożliwy. Dlatego do niektórych kurierów mam numer telefonu i od razu mu dzwonię i mówię, że paczka jest gotowa nie patrząc na systemy.

 

Generalnie z DPD miałem najmniej problemów ale był okres że kompletnie nie dawali sobie rady...trwał ok 2 miesiące po czym podnieśli ceny i teraz już znowu ogarniają w miarę temat.

Za dpd placę 14,6zł , inpost 11zł wiec jest różnica! najdrożej UPS wychodzi nigdy nie korzystałem i nie wiem kto przy ich cenach korzysta.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Jeżeli wysyłam coś ważnego i pilnego to wolę sam nadać paczkę w punkcie pick-up lub podobnym i po problemie. Teraz są większe możliwości a tym bardziej w dużym mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DHL, paczka nadana w Tokio w piątek, odebrana we Wrocławiu w poniedziałek. Wszystko załatwione w ciągu tych 4 dni - w obrębie których był weekend - włącznie ze sprawami celnymi, telefonicznie i online.

Opłaty importowe oczywiście pewne ale jak ma być szybko i sprawnie to ja naprawdę nie mam uwag, szybciej to już się chyba nie da a przesyłka z drugiego końca świata.

Szacun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dhl Express. Przesyłka z Holandii 28.06

W systemie widnieje jako doręczona. Nie wiadomo gdzie i komu do dziś.....

Totalne dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

DHL express z Holandii nadana lekko po 16 i na następny dzień ok 13 do odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wysłałem zegarek i zapomniałem odebrać potwierdzenie od kuriera. Po prostu na środku ulicy wręczyłem mu zaadresowaną paczkę i cześć.

 

Bardzo jestem ciekaw, czy dotrze.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak z zegarkiem za 35 000. Odbiorca po miesiącu zadzwonił zapytać czy wysłałem....... Ciarki mnie przeszły. Okazało się że na recepcji odbiorcy sobie leżał przez miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek za 35 koła, z on zadzwonił po miesiącu? :D Spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek za 35 koła, z on zadzwonił po miesiącu? :D Spoko :)

 

No, tani taki kupował to nie zwrócił uwagi że nie dostał :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 DHL, paczka nadana w Hongkongu w piątek 18.40, odebrana w Warszawie w poniedziałek 11.40 . Ekspresowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.