Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Win Lockwood

Fani motoryzacji - od youngtimerow po klasyki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, może są tu na forum też fani czterech kolek, których samochody typu youngtimer/klasyk pasjonuja tak samo jak zegarki?

Witam serdecznie, może są tu na forum też fani czterech kolek, których samochody typu youngtimer/klasyk pasjonuja tak samo jak zegarki?

Edytowane przez Win Lockwood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, może są tu na forum też fani czterech kolek, których samochody typu youngtimer/klasyk pasjonuja tak samo jak zegarki?

Mialem kiedys BMW e30 325e na silniku Eta.. tak tak BMW tez mialo etę.

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw tytuł...  Nie bardzo rozumiem podział youngtimer/klasyk... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chronologicznie, to od youngtimera po zabytek.

Na pewno ktoś się znajdzie. Np miłośnicy starego opla ;)

 

A Ty Kolego czym się pochwalisz?

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chronologicznie, to od youngtimera po zabytek.

Na pewno ktoś się znajdzie. Np miłośnicy starego opla ;)

 

A Ty Kolego czym się pochwalisz?

Na pewno znaczną ilością bezsensownych postów w ciągu dwóch dni.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, bazarek był celem, więc to usprawiedliwia te działania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już krytyka na starcie, jak widać po bazarku też szukam możliwości zapoznania osób o podobnych zainteresowaniach... Także pozazegarkowych.

 

Aktualnie na tapecie mam projekt renowacji R129 5.0 AMG z 91 roku, więc jeśli ktoś z Warszawy i okolic ma doświadczenie w rewitalizacji takich aut z chęcią porozmawiam na ten temat i wymienię uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię starsze auta, ale bardziej interesuje mnie motoryzacja francuska (mam tak od dawna). Jeszcze nie mam youngtimera, ale Peugeot 405 mojego dziadka zbliża się do tej granicy. Ma bardzo mały przebieg (ok. 38.000 km), ale będzie potrzebował interwencji lakiernika. Fajny, wygodny samochód, już prawie niespotykany na ulicach.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to youngtimer...(MB)  Ale klasyki są także wśród youngtimerów... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię starsze auta, ale bardziej interesuje mnie motoryzacja francuska (mam tak od dawna). Jeszcze nie mam youngtimera, ale Peugeot 405 mojego dziadka zbliża się do tej granicy. Ma bardzo mały przebieg (ok. 38.000 km), ale będzie potrzebował interwencji lakiernika. Fajny, wygodny samochód, już prawie niespotykany na ulicach.

 

Stare francuskie samochody są wspaniałe, chociaż popularne modele z lat 60. i 70. są według naszych obecnych kryteriów strasznie małe. Ale gdybym miał np. Peugeota 404 w dobrym stanie, albo takiego jak poniżej 504, uważałbym się za całkiem nieźle spełnionego.

post-106853-0-67975800-1549543239_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare francuskie samochody są wspaniałe, chociaż popularne modele z lat 60. i 70. są według naszych obecnych kryteriów strasznie małe. Ale gdybym miał np. Peugeota 404 w dobrym stanie, albo takiego jak poniżej 504, uważałbym się za całkiem nieźle spełnionego.

 

504 to moje marzenie (obok Citroena DS)... :wub:

Oba te auta mimo, że mają po kilkadziesiąt lat (choć 404-ka była produkowana gdzieś w Afryce do 2005!) nadają się do codziennej jazdy - nie są "zawalidrogami" a ich utrzymanie nie jest wcale takie kosztowne.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A póki co zmuszam się do jazdy takim pełnoletnim pojazdem. 22 lata mu stuknęły, dość popularny model ale jednak limitowana wersja Holland & Holland.

post-106853-0-96870600-1549548238.jpg

(nie mój egzemplarz, ale dokładnie ta wersja i model).

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A póki co zmuszam się do jazdy takim pełnoletnim pojazdem. 22 lata mu stuknęły, dość popularny model ale jednak limitowana wersja Holland & Holland.

(...)

(nie mój egzemplarz, ale dokładnie ta wersja i model).

 

Fajne, duże auto. Zawsze podobał mi się ten Range.

 

Ja mam takiego gagatka, jak na fotce (jest świetna i nie mogłem się powstrzymać by jej nie wrzucić), tyle, że w kolorze grafitowym.

W rodzinie od nowości (od marca 1997r.). Niby nic specjalnego, ale był robiony na zamówienie (m. in. silnik z modelu 406, elektryczne szyby). W tamtych czasach rzadkość. Kiedyś facet w serwisie powiedział nam, że to "wynalazek" i chętnie go odkupi ;)

Bardzo go lubię i nie mam zamiaru się z nim rozstawać.

post-35535-0-03085200-1549549903_thumb.jpg

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego. Ma obecnie 21 lat i nie ma nawet grama rdzy i wszystko oryginał. Ma oryginalny Red Blok, pięknie włączające się turbo, oczywiście automat, no i bardzo mi się podoba, to jedna z najbogatszych wersji. W ubiegłym roku przejechałem nim 1200 km. Stoi w suchutkim i cieplutkim garażu przykryty białym bawełnianym pokrowcem.  :)

Będzie moją własnością do końca mojego żywota. :)  

 

 

post-28411-0-75113100-1549571067.jpg

 

Pod maską wygląda tak. 

 

post-28411-0-11056300-1549571200.jpg

 

 

Syn aktualnie kończy restaurację czarnego Mercedesa S SEC z 1982 r. z oryginalnym przebiegiem niecałe 100 000, chyba nawet o ile dobrze pamiętam to ma około 80 000 z kawałkiem. 

Prawie rok czekał na materiał do renowacji tapicerki.  :)

Jeżeli jesteś zainteresowany SL-em to znam bardzo dobrze gościa który takie kolekcjonuje. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości przeprowadzał ktoś pełną renowację auta? 

Tak, robiłem dwa MB W115 2.0 benzyna z automatem, oraz W116 2.8 na gaźniku też z automatem. Rozmontowałem do golasa, potem blacha, lakier itd... Teraz tylko remontuję zegary czasowe do klasyków...

Kienzle, Isgus, Jaeger, VDO...  :)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volvo fantastyczne. Już takich nie zrobią ...

 

Miałem starą S90. To była maszyna, rzędowa szóstka 3 litry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volvo 850 to moje marzenie kiedyś dla przyjemności - uwielbiam ten ich charakter i kształty projektowane jak przy użyciu wyłącznie ekierki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.