Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Ailang

Usterka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 pitsar

pitsar
  • Nowy Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 07 luty 2019 - 08:37

Żonie spodabał się zegarek na Ali:

https://pl.aliexpres....754f5c0fe4zPqk.

Friend zegarek przysłał , zegarek działa jak sie go nosi , po całym dniu noszenia , działa jeszcze tylko 6-7 godzin i się zatrzymuje ,jaka może być przyczyna?

Załączone miniatury

• capture_01282019_105650.jpg

• 0

#2 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 4571 postów

Napisano 07 luty 2019 - 08:42

Dziadowskość i bylejakość.

• 0

#3 pitsar

pitsar
  • Nowy Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 07 luty 2019 - 08:51

Zaiste odpowiedź fachowca,to po co ten dział "zegarki chińskie" , po to by wylewać frustracje?

• 0

#4 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 4571 postów

Napisano 07 luty 2019 - 08:57

Nie wylewam frustracji, ale czego można się spodziewać po chińskim "zegarku" za 30 $...

Po prostu szkoda czasu i atłasu...

Użytkownik Walter_87 edytował ten post 07 luty 2019 - 09:16

• 0

#5 pitsar

pitsar
  • Nowy Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 07 luty 2019 - 09:17

Rozumiem że nosisz zegarki tylko za 1000$, nie rozumiem tylko po co nabijasz posty.

Użytkownik pitsar edytował ten post 07 luty 2019 - 09:18

• 0

#6 bofff

bofff
  • Użytkownik
  • 631 postów

Napisano 07 luty 2019 - 09:33

Wada mechanizmu. Pewnie sprężyna naciągu . Albo sklejona i mozna czyścić albo wadliwa i do wymiany. Albo sama albo mechanizm albo caly zegarek
Ew. Możesz spróbować ponosić intensywnie ze 2 tyg i może się rozwinie
Ew. Jeśli jest opcja dokręcania nakręć delikatnie do końca i wtedy sprawdź
  • 0

#7 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 4571 postów

Napisano 07 luty 2019 - 09:34

Nie, noszę nawet za 20-30 zł (np. stare radzieckie) ale to są zegarki, a nie chiński szajs.

Zarzut z nabijaniem postów jest co najmniej śmieszny...

Idź z tym czymś do zegarmistrza. Nie zdziw się tylko, jak nikt nie będzie chciał tego wziąć do ręki.

• 0

#8 Sierżant Julian

Sierżant Julian
  • Użytkownik
  • 1030 postów

Napisano 07 luty 2019 - 09:44

Widocznie trzeba go nosić bez przerwy, może nowy typ mechanizmu, bezsprężynowy. W zegarku za sto złotych tak szczodrze zdobionym gdzieś musiały być oszczędności, no nie?

• 0

#9 StaryWilk

StaryWilk
  • Użytkownik
  • 1735 postów

Napisano 07 luty 2019 - 09:44

Konstrukcja mechanizmu, mało efektywny naciąg, za lekki wahnik, znany problem tanich chińskich mechanizmów, pewnie tego też. Nie wykluczone są oczywiście jakieś usterki.
  • 0

#10 pitsar

pitsar
  • Nowy Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 07 luty 2019 - 09:54

Dzięki za konstruktywne odpowiedzi , byłem u dwóch "zegarmistrzów" , jeden nie potrafił go otworzyć i zrezygnował , drugi go otworzył i stwierdził że chyba wszystko w porządku,ale potem miał problemy z zamknięciem.

• 0

#11 Sierżant Julian

Sierżant Julian
  • Użytkownik
  • 1030 postów

Napisano 07 luty 2019 - 09:56

Wolę tego pierwszego. Zegarmistrz, który twierdzi że wszystko jest w porządku, kiedy zegarek ma jedną czwartą typowej rezerwy chodu, nie jest raczej dobrym zegarmistrzem.

• 0

#12 StaryWilk

StaryWilk
  • Użytkownik
  • 1735 postów

Napisano 07 luty 2019 - 10:45

Reasumując lepiej oddać, jeśli się da i kupić coś innego, że sprawdzonym mechanizmem (seiko nh, miyota, seagull i nie tylko), a takich w budżecie do 70 USD też jest spory wybór.
  • 1

#13 krywoj75

krywoj75
  • Użytkownik
  • 261 postów
  • Gadu-Gadu: 12014825

Napisano 10 luty 2019 - 07:17

To ja jeszcze podkreślę to co powiedział kolega- próbowałeś go dokręcić delikatnie? Czy czuć prace wałka na sprężynie? Powinien być lekki opór na końcu nakręcania. Czy kolega przeglądał uważnie treść aukcji? Obserwując kilku różnych sprzedawców, zauważyłem że u kilku jest zaznaczona w opisie krótka rezerwa chodu samego automatu... Więc może się dokręca jednak?
Mały edit. W kolegi ogłoszeniu jest informacja że należy nosić go ok 8 godzin by rezerwa chodu osiągnęła pełną moc.

Użytkownik krywoj75 edytował ten post 10 luty 2019 - 07:21

• 0

#14 pitsar

pitsar
  • Nowy Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 11 luty 2019 - 12:47

To ja jeszcze podkreślę to co powiedział kolega- próbowałeś go dokręcić delikatnie? Czy czuć prace wałka na sprężynie? Powinien być lekki opór na końcu nakręcania. Czy kolega przeglądał uważnie treść aukcji? Obserwując kilku różnych sprzedawców, zauważyłem że u kilku jest zaznaczona w opisie krótka rezerwa chodu samego automatu... Więc może się dokręca jednak?
Mały edit. W kolegi ogłoszeniu jest informacja że należy nosić go ok 8 godzin by rezerwa chodu osiągnęła pełną moc.

Dokręcałem go , potem nosiłem przez 8 h , najdłużej po odłożeniu chodził ok. 7 godzin i się zatrzymywał.Coś z nim jest nie tak.

• 0

#15 krywoj75

krywoj75
  • Użytkownik
  • 261 postów
  • Gadu-Gadu: 12014825

Napisano 16 luty 2019 - 21:18

To coś faktycznie nie tak. Kolega pokazywał mi ten zegarek kilka dni noszenia po przylocie bez żadnych wahań i problemów. Ciekawa sprawa problem raczej nie w wahniku tylko w sprężynie, skoro ani automat ani dokręcanie nie zmienia stanu rzeczy. Mój majster robi czasem takie zegarki jak tylko to kwestia regulacji czy poprawienia czegoś. W każdym razie nie boi ani nie brzydzi się otworzyć. Spróbuj zgłosić reklamację. Powinni wymienić, czasem nawet nie trzeba im odsyłać uszkodzonego.
  • 0

#16 pitsar

pitsar
  • Nowy Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 17 luty 2019 - 17:24

To coś faktycznie nie tak. Kolega pokazywał mi ten zegarek kilka dni noszenia po przylocie bez żadnych wahań i problemów. Ciekawa sprawa problem raczej nie w wahniku tylko w sprężynie, skoro ani automat ani dokręcanie nie zmienia stanu rzeczy. Mój majster robi czasem takie zegarki jak tylko to kwestia regulacji czy poprawienia czegoś. W każdym razie nie boi ani nie brzydzi się otworzyć. Spróbuj zgłosić reklamację. Powinni wymienić, czasem nawet nie trzeba im odsyłać uszkodzonego.

Wymiana nieopłacalna( koszty przesyłki),co do reklamacji ,friendowi trudno wytłumaczyć o co chodzi , bo zegarek niby działa ,ale nie tak jak powinien,cała korespondencja z nim już mnie znużyła. Niestety nie mam w okolicy prawdziwego zegarmistrza ,wg. mnie to tylko wymieniacze baterii, nawet jak się zaniesie zegarek (nie chiński) , to są tłumaczenia żeby nie przyjąć do naprawy.Na razie wrzucę go do szuflady , niech poczeka na lepsze czasy.

Użytkownik pitsar edytował ten post 17 luty 2019 - 17:25

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych