Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Czysto techniczne pytanie odnośnie zegarków z automatem/sprężyną

Pytanie głównie do muzyków/znających temat

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#61 Ritter

Ritter
  • Użytkownik
  • 1183 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 21:16

Najwidoczniej osoby te miały bardzo konserwatywne podejście jeśli chodzi o grę na instrumentach a może bardziej o samą muzykę.

Logiczny wydaje się fakt, że osoby obracające się w klimatach muzyki klasycznej i kompozytorów nie będą widziały potrzeby wyciągania z tego pięknego instrumentu niczego więcej poza jego naturalnym brzmieniem (które bez wątpienia nie ma sobie równych).

Schody zaczynają się kiedy do tworzenia potrzebne zaczynają być różnego rodzaju hammondy, rhodesy i inne brzmienia a na skompletowanie wszystkich instrumentów nie wystarczyłoby miejsca nie wspominając już o funduszach :)

Tak więc może i znajomi mają rację ale tylko pod pewnym względem-punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)

Raczej to co na końcu ostatniego zdania. Epatowanie fortepianem... :) . Ciekawe czy na to da się wyrwać jakieś laski :D ?

Wiem ile "zachodu" jest z utrzymaniem w dobrym stanie fortepianu. To nie tylko strojenie strun na ramie ale i dbanie o mechanizmy klawiszy by miały taki sam czas zadziałania i odpadnięcia, jeszcze parę innych rzeczy.

W mojej ocenie zaawansowane syntezy nie brzmią źle a powiedział bym, że bardzo dobrze bo jakość przetworników jak i pamięci na sample przez ostatnie dwie dekady gwałtownie wzrosła.

Syntezy i mają jeszcze ten plus, że łatwo je zabrać zarówno na wesele jak do remizy zna koncert muzyki biesiadnej a tym samym mogą się szybciej zamortyzować :) .

Użytkownik Ritter edytował ten post 12 marzec 2019 - 21:18

• 0

#62 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 572 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 15:47

O jakich syntezatorach mówimy? Takich z technologią np. GHS czyli klawisze nie działają zero-jedynkowo a są proporcjonalne?

To już - ustalmy - standard zależny od ceny.

Mój sprzęt to Yamaha Arius 164. Pianino elektryczne, ale może syntetyzować brzmienie klawesynu, organów, organów Hammonda itp...

Wiem ile "zachodu" jest z utrzymaniem w dobrym stanie fortepianu. To nie tylko strojenie strun na ramie ale i dbanie o mechanizmy klawiszy by miały taki sam czas zadziałania i odpadnięcia, jeszcze parę innych rzeczy.

...odpowiednia atmosfera w pomieszczeniu, niemożność przearanżowania wnętrza, koszmarne przeprowadzki.

Przed kolejną pianino oddałem za darmo (za transport i strojenie).

Najwidoczniej osoby te miały bardzo konserwatywne podejście jeśli chodzi o grę na instrumentach a może bardziej o samą muzykę.

[...]

Tak więc może i znajomi mają rację ale tylko pod pewnym względem-punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)

I od kija w pewnej części ciała.

Niestety, niektórzy w sposób bardzo ograniczony rozumieją muzykę. Znajomy wyleciał z Akademii Muzycznej za granie jazzu. Już w XXI wieku :)

• 0

#63 Mariusz75

Mariusz75
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 11 kwiecień 2019 - 10:48

Może troszkę odejdę od tematu gry na instrumentach muzycznych.

Mam Seiko 5, wydaje mi się, że stosunkowo mało ruszam ręką, jadę 2x30min samochodem i zegarek sam się nakręca.

Chyba na tym forum kiedyś czytałem, że Seiko 5 tracą "mało energii" w stosunku do lepszych konstrukcji (dokładniejszych lub z komplikacjami).

Może nie chodzi o grę tylko coś jest żle z Twoim zegarkiem?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych