Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artzyg1

Casio WVQ-620

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

W drodze prezentu otrzymałem model WVQ-620, z którym to poprzedni właściciel nie mógł sobie poradzić. Problemem jest wymuszenie połączenia z nadajnikiem. Jako, że ciężko o poradę w sieci oraz brak instrukcji postanowiłem zapytać o pomoc.

Zegarek na początku podładowałem w dni słoneczne choć sekundnik wskazywał na tryb naładowany. Następnie kilkanaście dni leżał koło okna w stronę nadajnika ,gdzie GW-7900 w pudełku i GW-9400 łapią co noc sygnał, WVQ niestety nic nie złapał. Oglądając ostatnio film Tomasza G. z Oceanusa postanowiłem podobnie wymusić synchronizację ale też nie daje się.

Po wciśnięciu lewego górnego przycisku w trybie tk wskazówka sekundnika przesuwa się na 1 sek po 12 i mogę ustawić ręcznie czas co się jakoś też w końcu udało ale interesuje mnie wymuszenie połączenia. Dzięki z góry za pomoc!

post-80287-0-61099100-1549625966_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artzyg1 Jaki tam siedzi moduł? Rozumiem, że synchronizację ręczną potrafisz wymusić i nie masz wątpliwości, że robisz to prawidłowo?

 

Zerknij jeszcze na ten materiał - powinien pomóc:

 

https://youtu.be/wI4FwQMCN9w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam moduł 4719, właśnie nie mogę wymusić synchronizacji ręcznie bo sekundnik nie wchodzi mi na R, coś na pewno źle robię, filmiki na spokojnie obejrzę bo w trasie jestem.

Ustawiłem czas ręcznie metodą prób, też nie idealnie ale już jest postęp.

Myślę tak, może bym Tobie ostatecznie podesłał ze zwrotną paczką do filmiku, ale jeszcze nie chcę się poddawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to Ci go pomogę ogarnąć i bez podsyłania - musiałbym tylko przeczytać manual, potem się zdzwonimy któregoś wieczora i do poduszki go ustawimy. :)

 

U mnie ostatnio z czasem słabo, więc nie chcę się deklarować, że bym mu skręcił recenzję i ustawienia, bo może się to nie zakończyć powodzeniem.

 

Jak chcesz, żeby Ci go pomóc ustawić, to pisz na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.