Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Master Yoda

Arsenale Ardesia Old PVD

Rekomendowane odpowiedzi

Ok Piotr, ale obiektywna opinia?

 

Porównanie ;)

 

Gdybym zapytał , Piotr, podoba Ci się ta kobieta?

Spodziewając się , znając Twoje gusta, odpowiedzi , "niczego sobie, ale nie w moim guście", a Ty byś odpowiedział "paskudne bydlę" , to bym poczuł podobny dyskomfort jak po Twojej wypowiedzi na temat marki Meccaniche Veneziane..... :(

Nie robię wycieczek na porównania jak zauważyłeś :) 

Uważasz że napisałem coś źle, to proszę napisz coś o MV, kiedy powstała, jaka ma historie, jak wygląda proces produkcyjny, skąd biorą komponent do zegarków. Coś o siedzibie firmy i dystrybucji.

Chętnie nie tylko ja poczytam o MV.

 

Sam wiele razy upominasz innych aby nie wsadzać w usta tego czego nie powiedziało się. Tutaj cytuje: "a Ty byś odpowiedział "paskudne bydlę""

Dla czego wkładasz mi w usta słowa o których nawet nie myślałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robię wycieczek na porównania jak zauważyłeś :)

Uważasz że napisałem coś źle, to proszę napisz coś o MV, kiedy powstała, jaka ma historie, jak wygląda proces produkcyjny, skąd biorą komponent do zegarków. Coś o siedzibie firmy i dystrybucji.

Chętnie nie tylko ja poczytam o MV.

 

Sam wiele razy upominasz innych aby nie wsadzać w usta tego czego nie powiedziało się. Tutaj cytuje: "a Ty byś odpowiedział "paskudne bydlę""

Dla czego wkładasz mi w usta słowa o których nawet nie myślałem?

Zacznę od ostatniego akapitu.

To moje słowa, nie Twoje, przedstawiające hipotetyczną sytuację wymyśloną na potrzebę wyjaśnienia sytuacji, przejaskrawioną, alegoryczną.

Więc nie widzę tutaj żadnej sugestii, i wkładania w Twoje usta słów których nie wypowiedziałeś.

 

 

Pierwszy akapit.

 

Napisałem recenzję JEDNEGO zegarka tej firmy w oparciu O WŁASNE DOŚWIADCZENIA, tyle.

Na tym polega moja "rola".

 

I teraz po męsku ;)

 

A Ty mi wyjeżdzasz z pytaniami jak prokurator na komisji sejmowej , adres, gdzie produkcja, jaka historia, gdzie siedziba!

A skąd ja mam to niby wiedzieć?, czy ja jestem właścicielem, udziałowcem tej firmy?, i co mnie to interesuje?

Chcesz wiedzieć, napisałem w recenzji że odpowiadają na wszelkie pytania drogą elektroniczną w kilka, kilkanaście godzin, podałem adres, napisz, a z pewnością Ci odpowiedzą.

 

Uff ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he, uff, uff, napisałeś opinie o zegarku :) Ja napisałem jak to widzę z boku i TYLE!!!

Bierzesz to jako personalny atak, dla czego miałbym to do diabła robić? Chyba dalej się kumplujemy :D?

 

Jest jak jest faktów nie zmienimy, robimy misia i jest OK :P :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest ok, to tylko zegarki :)  ^_^


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest ok, to tylko zegarki :)  ^_^

Ale racja po mojej stronie :P:D Przypomniał mi się Kargul jak jechał do sądu  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie. ;)

Co to granaty w kieszeni potrafią zrobić :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie sie o co kłócić.....

E tam, już dawno zapomnieliśmy  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto by o nich słyszał gdyby nie Kolega promujący je na forum? Składak podszywający się pod szwajcara, łechtający oko :)

Zero własnej historii, nie można doszukać się daty powstania firmy, ani informacji gdzie powstają podzespoły.

Większość z nas wie gdzie, ale dobry marketing i iluzja że kupuje się coś wyjątkowego robi swoje.

 

Zastanawiałem się na zakupem jednego z MV, ale po przeanalizowaniu jego historii, a raczej jej brak to doszedłem do wniosku, że oprócz chwytliwego, wpadającego w ucho nazewnictwa nie robi większego wrażenia po dokładnym przyjrzeniu się całości.

Jest to jeden z wielu brandów wymyślonych do robienia kasy, ładnie zrobiony, opakowany, podparty nie swoją historią składak :(

Ubolewam trochę nad moją opinią bo podoba mi się wykończenie mechanizmu, i szkoda że nie ma nic własnego oprócz jak to Marku napisałeś; "projektuje zegarki od strony "dizajnerskiej""

 

Zapewniam, że znacznie więcej osób słyszało w różnych krajach o MV niż o forum. ;) "Podszywający się"? Nie - spełnia wymagania dotyczące używania emblematu "Swiss made", ma na to certyfikaty, a marka jest z Włoch i nigdzie tego nie ukrywa. "Zero własnej historii" - właśnie zaczyna ją tworzyć. Jeżeli ktoś oczekuje stuletniej historii od maleńkiej firemki, która powstała całkiem niedawno, to... <mentalhospitalcalling> ;) "Gdzie powstają podzespoły" to pewnie z kolei jedna z najpopularniejszych zakładek na stronach www wszystkich mikrobrandów i nie tylko, c'nie? ;)

 

Na koniec powiem, że wybór nr 1 był trudny. Obstawiałem najpierw zarzut dotyczący tego, że poza... stworzeniem swoich własnych modeli, firma w sumie nic nie wnosi. To mocne jest. ;) Ale jednak ostatecznie zdecydowałem się przyznać PALMĘ ;) pierwszeństwa głosowi oburzenia w kwestii zarabiania kasy. Jest moc.  :lol:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zostawić temat o MV w tym miejscu :) Zapoznałem się ze wszystkimi informacjami jakie są dostępne i wyciągnąłem wnioski które zatrzymam dla siebie  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek użytkuję od 3 tygodni, nic mu nie mam do zarzucenia, a jakąś wiedzę w tym temacie posiadam, to dobrze wykonana robota.

Proponuje też by skupić się na tym co napisałem bo trochę mnie to kosztowało, i nie zrobiłem tego by wywoływać niesnaski.

Dzięki :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, skupmy się na tym co jest ważne w życiu, nie wywołujmy wilka z lasu, niech tam czeka na Małgosie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za recenzję :) Gdyby Arsenale miało mniejszą kopertę to chętnie bym ją wypróbował w zwykłej, szczotkowanej wersji - coś w sobie ma.

 

Marek, a jesteś w stanie cos więcej napisać o lumie, to jest o intensywności oraz długości świecenia? Jak wypada w porównaniu np. z tą, jaką spotykamy w modelach od Seiko?

Z tego co pamiętam luma to BWG9 ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję :) Gdyby Arsenale miało mniejszą kopertę to chętnie bym ją wypróbował w zwykłej, szczotkowanej wersji - coś w sobie ma.

 

Z tego co pamiętam luma to BWG9

Dziękuję.

Moim zdaniem pasuje na minimum 18,5 cm nadgarstek

Luma C1

I jest naprawdę solidnie wykonany, to typ zegarka do wyprawy w góry, do lasu itp.

Kawał mocnej stali ze świetną precyzją chodu.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Moim zdaniem pasuje na minimum 18,5 cm nadgarstek

Dokładnie, szkoda że nie zrobili wersji 40mm na mniejsze nadgarstki.

 

Luma C1

 

Gdzieś wyczytałem, że Arsenale ma niebieskią BWG9, Nereide na pewno używa C1 :)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzeczać się nie będę, producent taką deklaruje, świeci tak (zdjęci "live" ;) )


post-107633-0-89302300-1549924811_thumb.jpg

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sprzeczać się nie będę, producent taką deklaruje, świeci tak (zdjęci "live" ;) )

 

Dobrze daje, więcej nie potrzeba (oprócz błękitnego nieba i muzyki jak "live") :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzieś wyczytałem, że Arsenale ma niebieską BWG9, Nereide na pewno używa C1 :)

Pisałem do producenta, masz rację :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do producenta, masz rację :)

 

Czyli jednak! Dzięki za sprostowanie :)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak! Dzięki za sprostowanie :)

Tylko prawda nas wyzwoli ;)

 

Pomyliłem, to mój obowiązek by sprawdzić i sprostować ^_^


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom homarowości designu wydaje się autorowi akceptowalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek w dalszym ciągu utrzymuje dobry chód.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MV to jeden z ciekawszych mikrobrandów na rynku ... a może już producentów niezależnych? :)

Jest tu wszystko co chciałbym znaleźć: odwołanie do historii, design, jakość wykonania i wizja rozwoju.

Warto jest o nich pisać.

Dzięki Marku za recenzję i miłych doświadczeń.


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.