Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zegarek do ~ 10 000

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#21 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 17311 postów

Napisano 09 luty 2019 - 20:08

Coś ze starszych referencji Eterny Moon albo Nomos.
Ale i tak Omega Speedmaster Moon rządzi- zegarek na wszystkie okazje procz basenu

I jak znalazł na lot w kosmos ;-)
  • 0

#22 PatLove

PatLove
  • Użytkownik
  • 267 postów

Napisano 09 luty 2019 - 20:41

W tym zestawieniu Moon jest bezkonkurencyjny i ciężko z tym dyskutować...
  • 0

#23 fanfar19

fanfar19
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 09 luty 2019 - 20:56

Nie chcę oczywiście deprecjonować Moon'a ale kolega preferował jasną tarczę. Przynajmniej na początku.

Gaspar21 , czy powody, dla których chciałeś jasną tarczę zniknęły? Bo jeśli nie, to kupisz Moon'a, a potem i tak będziesz się rozglądać za czymś z jasną tarczą.

Pamiętaj, że to Ty będziesz nosił ten zegarek :)

Swoją drogą jestem ciekawy Twoich wyborów, ponieważ sam się nad tą Carrerą (pierwsza wskazana wersja z jasną tarczą) zastanawiam. Nawet mi taką do obejrzenia ściągają. Tyle, że ja chcę zdecydowanie jasną tarczę.

• 0

#24 Gaspar21

Gaspar21
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 09 luty 2019 - 21:16

Nie chcę oczywiście deprecjonować Moon'a ale kolega preferował jasną tarczę. Przynajmniej na początku.

Gaspar21 , czy powody, dla których chciałeś jasną tarczę zniknęły? Bo jeśli nie, to kupisz Moon'a, a potem i tak będziesz się rozglądać za czymś z jasną tarczą.

Pamiętaj, że to Ty będziesz nosił ten zegarek :)

Swoją drogą jestem ciekawy Twoich wyborów, ponieważ sam się nad tą Carrerą (pierwsza wskazana wersja z jasną tarczą) zastanawiam. Nawet mi taką do obejrzenia ściągają. Tyle, że ja chcę zdecydowanie jasną tarczę.

Powiem Ci szczerze, że na prawdę ten zegarek w wersji z białą tarczą jest super i robi świetne wrażanie, także na pewno będziesz pozytywnie zaskoczony jak go obejrzysz na żywo bo na zdjęciach wgl nie oddaje uroku, mam 2 zegarki z czarną tarczą jednego diver a drugiego z chronografem i pewnie dlatego bardzo spodobał mi się ten tag heuer i jak napisałem miałem go już kupować tylko biorąc pod uwagę budżet 10k cały czas mam z tyłu głowy, że mechanizm w tym zegarku jest bardzo pospolity i montowany w znacznie tańszych zegarkach, oczywiście ma to swoje plusy i wykonanie taga jest super i pasek również dobrze się prezentuje, ale mimo wszystko wydając tyle na zegarek chciałbym czuć, że jest on wyjątkowy w 100%, gdyby nie ten fakt już miałbym go na ręce, także jestem w kropce..

Użytkownik Gaspar21 edytował ten post 09 luty 2019 - 21:33

• 0

#25 PatLove

PatLove
  • Użytkownik
  • 267 postów

Napisano 09 luty 2019 - 21:35

Gaspar21 z całym szacunkiem ale jakość wykonania tego Tag’a w stosunku do jego ceny, to jest raczej nieporozumienie...
Podobną jeżeli nie wyższą jakość wykonania prezentuje Seiko SARX kosztujący 1/2 ceny Carrery, a może i nawet SARB kosztujący 1/4...
Ok, bransoleta jest rzeczywiście dobra i lepsza niż w Seiko ale koperta, tarcza, detale wykonania to na prawdę nic nadzwyczajnego przy takiej cenie.
  • 0

#26 fanfar19

fanfar19
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 09 luty 2019 - 21:38

Dyskusji nad tym czy warto się zastanawiać na mechanizmem, który jest w zegarku było już na tym forum całkiem sporo.

Zdania, jak zwykle, były podzielone.

Niemniej, zwróć uwagę, że w tym zakresie cenowym i SWISS MADE, w 90% będzie mechanizm ETA (100% grupa SG), Sellita i Soprod (TAG też wykorzystuje Soprody).

Popatrz na Frederique Constant - to chyba jedna z nielicznych marek, w której jest szansa na znalezienie manufakturowego mechanizmu w cenie poniżej 10 tys.

• 0

#27 Gaspar21

Gaspar21
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 09 luty 2019 - 21:41

Gaspar21 z całym szacunkiem ale jakość wykonania tego Tag’a w stosunku do jego ceny, to jest raczej nieporozumienie...
Podobną jeżeli nie wyższą jakość wykonania prezentuje Seiko SARX kosztujący 1/2 ceny Carrery, a może i nawet SARB kosztujący 1/4...
Ok, bransoleta jest rzeczywiście dobra i lepsza niż w Seiko ale koperta, tarcza, detale wykonania to na prawdę nic nadzwyczajnego przy takiej cenie.

Możliwe, że to kwestia braku porównania, bo mój ostatni zegarek to znacznie tańszy longines hydroconquest, więc w rzeczywistości zrobił na mnie na prawdę pozytywne wrażenie

Dyskusji nad tym czy warto się zastanawiać na mechanizmem, który jest w zegarku było już na tym forum całkiem sporo.

Zdania, jak zwykle, były podzielone.

Niemniej, zwróć uwagę, że w tym zakresie cenowym i SWISS MADE, w 90% będzie mechanizm ETA (100% grupa SG), Sellita i Soprod (TAG też wykorzystuje Soprody).

Popatrz na Frederique Constant - to chyba jedna z nielicznych marek, w której jest szansa na znalezienie manufakturowego mechanizmu w cenie poniżej 10 tys.

Masz absolutną rację, nawet calibre 8 która ma certyfikat chronometru jest na Eta tylko wyższym modelu, frederique constant to faktycznie wyjątek jeżeli chodzi o mechanizmy a i tak w tańszych zegarkach też wykorzystuje Ete, zdania są podzielone i właśnie dlatego mam duży dylemat co zrobić i właśnie pojawia się pytanie czy po prostu powstrzymać się chwilę, odłożyć i kupić coś z manufakturowym mechanizmem

Użytkownik Gaspar21 edytował ten post 09 luty 2019 - 21:43

• 0

#28 PatLove

PatLove
  • Użytkownik
  • 267 postów

Napisano 09 luty 2019 - 22:00

Wykorzystywanie mechanizmów nie jest niczym złym, sam mam pierwszy wypust „nowożytnego” Seamastera, którego werk bazuje na modyfikacji ETY z certyfikatem COSC i nie mogę powiedzieć złego słowa. Z tego co wiem SW200 w Tag’ach potrafi robić +/- 3sek na mies ale tu dużo zależy również od egzemplarza. Swojej Carrery nie nosiłem bo po wnikliwych oględzinach rozczarował mnie właśnie stosunek jakość-cena, a nie sam mechanizm. W Omedze ten problem nie występuje ale tak, jak napisałem-można się wkurzyć, ze w kilkukrotnie tańszym Seiko również. Ok, jakość wykonania w przypadku tych modeli Seiko, które podałem jest na prawdę na bardzo wysokim poziomie ale sam problem leży w jakości Tag’a, od którego za tą cenę zwyczajnie można byłoby oczekiwać znacznie więcej.
  • 0

#29 Gaspar21

Gaspar21
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 09 luty 2019 - 22:09

Wykorzystywanie mechanizmów nie jest niczym złym, sam mam pierwszy wypust „nowożytnego” Seamastera, którego werk bazuje na modyfikacji ETY z certyfikatem COSC i nie mogę powiedzieć złego słowa. Z tego co wiem SW200 w Tag’ach potrafi robić +/- 3sek na mies ale tu dużo zależy również od egzemplarza. Swojej Carrery nie nosiłem bo po wnikliwych oględzinach rozczarował mnie właśnie stosunek jakość-cena, a nie sam mechanizm. W Omedze ten problem nie występuje ale tak, jak napisałem-można się wkurzyć, ze w kilkukrotnie tańszym Seiko również. Ok, jakość wykonania w przypadku tych modeli Seiko, które podałem jest na prawdę na bardzo wysokim poziomie ale sam problem leży w jakości Tag’a, od którego za tą cenę zwyczajnie można byłoby oczekiwać znacznie więcej.

No i właśnie o to chodzi bo opinie o tym mechanizmie są raczej dobre, denerwuje po prostu fakt, że to to samo co tak jak powiedziałeś w znacznie tańszych zegarkach, Tag po prostu to marka która jest mi bliska, między innymi z powodu powiązań z motorsportem, ale nie chcę kupować zegarku tylko dla marki...Omega jest droższa, ale tu wchodzimy już na zupełnie inną półkę, kosmos i te sprawy  :D

A jak wygląda sprawa z mechanizmem który jest obecnie montowany w moon'ie, to jest caliber 1861, on nie ma żadnego COSC, jak w jego wypadku wygląda punktualność?

• 0

#30 PatLove

PatLove
  • Użytkownik
  • 267 postów

Napisano 09 luty 2019 - 22:22

Akurat w przypadku Seiko to jest jeszcze ciekawiej bo tam we wspomnianych modelach jest „in-house” ale tak, denerwujące jest to ze płacąc za zegarek np 10k pln kupujesz go z werkiem, który możesz kupić również w zegarkach za 1500pln. To jednak nie jest najgorsze bo z tego, co czytałem np Tag trochę „majstruje” przy takiej SW200, chociaż nie podają nigdzie co konkretnie, najgorsza jest właśnie wspomniana jakość wykonania, która w zegarku za 10k pln powinna być kilkukrotnie wyższa, a w przypadku Tag’a niestety tak nie jest...

Odnośnie Omegi i jej obecnego mechanizmu również chetnie posłucham bo sam przymierzam się do zakupu Moon’a

Użytkownik PatLove edytował ten post 09 luty 2019 - 22:23

• 0

#31 fanfar19

fanfar19
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 09 luty 2019 - 22:25

Z takich super punktualnych to polecam Longines VHP - producent twierdzi, że maksymalna odchyłka nie przekracza 5s na rok.

Ale to kwarc :)

A tak na poważnie, czemu ta dokładność ma dla Ciebie takie znaczenie? Będzie robił powiedzmy -+5s/d, to jest jakiś problem?

To jest zegarek mechaniczny, gdzie pomiar czasu odbywa się za pomocą mechanicznego wahadełka, który jakoś musi się wpasować w sekundę z liczbą drgań rzędu 6-12 (dla porównania kwarc drga 32k razy na sekundę). To jest właśnie piękno tego podejścia.

• 0

#32 Gaspar21

Gaspar21
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 09 luty 2019 - 22:28

To dobrze, że przynajmniej coś dłubie w tych mechanizmach, wiesz co, muszę się lepiej przyjrzeć u jubilera tagowi i odpowiednikom, fanfar19 wiesz co, czysta ciekawość nie oczekuje dokładności od mechanika żeby był idealnie punktualny, ale ciekawią mnie różnice w poszczególnych markach i mechanizmach z punktu widzenia użytkowników, a nie broszur :-)

Użytkownik Gaspar21 edytował ten post 09 luty 2019 - 22:29

• 0

#33 PatLove

PatLove
  • Użytkownik
  • 267 postów

Napisano 09 luty 2019 - 22:50

...muszę się lepiej przyjrzeć u jubilera tagowi i odpowiednikom...

Wiem, ze u jubilera o to trudno ale porównaj sobie tak na szybko Carrera Calibre 5 i Aqua Terra 150m. Nie trzeba dużo czasu żeby żeby zauważyć znaczne różnice w jakości wykonania...
  • 0

#34 Gaspar21

Gaspar21
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 09 luty 2019 - 22:54

Jak będzie taka możliwość to się przyjrzę, ale w sumie za Aqua Terra trzeba dać dwa razy tyle co za Taga

• 0

#35 PatLove

PatLove
  • Użytkownik
  • 267 postów

Napisano 09 luty 2019 - 23:00

Rzeczywiście, aczkolwiek po dobrym rabacie można kupić Omegę AT za ok 13tys pln

Użytkownik PatLove edytował ten post 09 luty 2019 - 23:14

• 0

#36 Gaspar21

Gaspar21
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 09 luty 2019 - 23:16

Wtedy różnica robi się 5 tysięcy, na pewno się temu przyjrzę zanim się zdecyduje ;-)
A gdzie taki solidny rabat dają? :o

Użytkownik Gaspar21 edytował ten post 09 luty 2019 - 23:17

• 0

#37 ArtiGarnek

ArtiGarnek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 10 luty 2019 - 00:54

Gdzieś Ty widział AT za 13 k??! Jakieś bajki...
  • 0

#38 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 17311 postów

Napisano 10 luty 2019 - 07:25

No i właśnie o to chodzi bo opinie o tym mechanizmie są raczej dobre, denerwuje po prostu fakt, że to to samo co tak jak powiedziałeś w znacznie tańszych zegarkach, Tag po prostu to marka która jest mi bliska, między innymi z powodu powiązań z motorsportem, ale nie chcę kupować zegarku tylko dla marki...Omega jest droższa, ale tu wchodzimy już na zupełnie inną półkę, kosmos i te sprawy  :DA jak wygląda sprawa z mechanizmem który jest obecnie montowany w moon'ie, to jest caliber 1861, on nie ma żadnego COSC, jak w jego wypadku wygląda punktualność?

1861 w Moonie faktycznie jest bez COSC. Z informacji, do których udało mi się dotrzeć (zagraniczne fora) wynika, że w przypadku 1861 powinno być między -1 a +11 s/24 h. U mnie jest ok. +4-5 s/24 h. I nie narzekam :-)
  • 0

#39 StaryWilk

StaryWilk
  • Użytkownik
  • 1499 postów

Napisano 10 luty 2019 - 07:51

Gdzieś Ty widział AT za 13 k??! Jakieś bajki...

Swego czasu w nawet w kruku były po 14500-14900
http://zegarkiclub.p...-źródeł/page-71

W tej chwili jest zdaje się - 20% na walentynki.

Myślę że powyższe to nie najniższe mozliwe ceny.

Z tego co wiem SW200 w Tag’ach potrafi robić +/- 3sek na mies ale tu dużo zależy również od egzemplarza.

Taka dokładność w przypadku sw200 to tylko dzieło przypadku i kombinowania z pozycjami odkladania

To jednak nie jest najgorsze bo z tego, co czytałem np Tag trochę „majstruje” przy takiej SW200, chociaż nie podają nigdzie co konkretnie

Co tu bylo majstrowane?

TAG-Heuer-Aquaracer-Sellita-SW200-Moveme

Użytkownik StaryWilk edytował ten post 10 luty 2019 - 07:51

• 0

#40 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 17311 postów

Napisano 10 luty 2019 - 07:59

Przecież widać, rotor przyozdobili :-)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0