Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zegarek do ~ 10 000

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#41 PatLove

PatLove
  • Użytkownik
  • 267 postów

Napisano 10 luty 2019 - 09:00

Gdzieś Ty widział AT za 13 k??! Jakieś bajki...

13k pln mozna /można było uzyskac w PL po odpowiednim rabacie, a można jeszcze taniej-za ok 12k pln można kupić AT np w Hiszpanii, Niemczech, czy GB, natomiast za najniższa cena, którą do tej pory widziałem to 10,5k pln u AD na Giblartarze. Mało tego, u tego samego AD można było kupić kwarcowe pozostałości tego modelu za ok 7000pln...

Moona z hesalitem można kupić poniżej 13k pln, w USA, trzeba trafić na odpowiednią promocję i mieć go jak przetransportować do PL ale można? Można? Znajomy w zeszłym roku przywiózł sobie wersje na pasku płacąc za nią finalnie 12100pln.

Użytkownik PatLove edytował ten post 10 luty 2019 - 09:04

• 0

#42 ArtiGarnek

ArtiGarnek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 10 luty 2019 - 09:18

13k pln mozna /można było uzyskac w PL po odpowiednim rabacie, a można jeszcze taniej-za ok 12k pln można kupić AT np w Hiszpanii, Niemczech, czy GB, natomiast za najniższa cena, którą do tej pory widziałem to 10,5k pln u AD na Giblartarze. Mało tego, u tego samego AD można było kupić kwarcowe pozostałości tego modelu za ok 7000pln...

Moona z hesalitem można kupić poniżej 13k pln, w USA, trzeba trafić na odpowiednią promocję i mieć go jak przetransportować do PL ale można? Można? Znajomy w zeszłym roku przywiózł sobie wersje na pasku płacąc za nią finalnie 12100pln.

Wciąż mnie fascynuje że pomimo dużo niższej siły nabywczej wszystko u nas jest droższe.... Od zegarków, przez telefony, samochody po bilety lotnicze.

Przecież widać, rotor przyozdobili :-)

W moim przypadku to zdjęcie było jednym z powodów dlaczego zamiast Aquaracer wybrałem Omegę SMP :)
  • 0

#43 Dorian06

Dorian06

Prezes KSF

• Użytkownik
  • 10632 postów

Napisano 10 luty 2019 - 09:27

Nie słuchaj Ich. To Ty będziesz nosił.

...
mam 2 zegarki z czarną tarczą jednego diver a drugiego z chronografem i pewnie dlatego bardzo spodobał mi się ten tag heuer i jak napisałem miałem go już kupować tylko biorąc pod uwagę budżet 10k cały czas mam z tyłu głowy, że mechanizm w tym zegarku jest bardzo pospolity i montowany w znacznie tańszych zegarkach, oczywiście ma to swoje plusy i wykonanie taga jest super i pasek również dobrze się prezentuje, ale mimo wszystko wydając tyle na zegarek chciałbym czuć, że jest on wyjątkowy w 100%, gdyby nie ten fakt już miałbym go na ręce, także jestem w kropce..

Jeśli podoba Ci się Carrera to ja bym ją kupił. Jeśli posłuchasz Innych i kupisz zegarek który Ci nie do końca odpowiada to nie będziesz to nosił z pełnym zadowoleniem i nadal będziesz szukał tego jedynego. A wówczas to wyjdzie jeszcze drożej. :(
Co do mechanizmu. To jest to jego wada jak i zaleta. Większość majstów go w razie czego naprawi.
  • 0

#44 PatLove

PatLove
  • Użytkownik
  • 267 postów

Napisano 10 luty 2019 - 09:46

Poniekąd sam odpowiedziałeś sobie na pytanie-„...po mimo dużo niższej siły nabywczej...”
Niestety polska „technika handlu” jest, jaka jest i nikt nie zwraca uwagi na to, ze u nas taki AD Omegi sprzedaje 4-6(?) zegarkow miesięcznie, a AD na zachodzie 10-15(?)
Prawda jest taka, ze w PL wszystko jest niestety niewspółmiernie drogie do zarobków...
  • 0

#45 DonDiego

DonDiego
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 10 luty 2019 - 23:13

Ja bym jednak wrócił do propozycji, które już tu padły - Nomos i Ball, doskonałe propozycje w tym budżecie i piękne modele z jasną tarczą. 

A tak na marginesie, wybaczcie, ale muszę, bo to plaga w internetach, a w tym wątku także widzę spore natężenie, od czego oczy krwawią. Proszę pisać "naprawdę", a nie "na prawdę".

Dziękuję. :)

• 0

#46 PatLove

PatLove
  • Użytkownik
  • 267 postów

Napisano 11 luty 2019 - 09:06

Nomos to zupełnie inna stylistyka, minimalistyczna, ascetyczna, bauhausowa i chyba autorowi wątku nie chodziło o taki zegarek, natomiast Ball jak najbardziej. Jest kilka modeli, które byłyby odpowiednie.
  • 0

#47 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 17311 postów

Napisano 11 luty 2019 - 09:09

Jak wynika z pierwszego postu, szukany jest zegarek pasujący zarówno do garnituru, jak i do stylizacji bardziej casualowych. IMO wśród modeli Nomosa można takie znaleźć  :)

• 0

#48 PatLove

PatLove
  • Użytkownik
  • 267 postów

Napisano 11 luty 2019 - 09:21

Zgadza się, do tych wytycznych podchodzi zarówno Carrera, Nomos, Moon, jak i wiele innych modeli ale jednak Tag i Nomos to stylistycznie dwa różne bieguny...
  • 0

#49 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 17311 postów

Napisano 11 luty 2019 - 09:22

jednak Tag i Nomos to stylistycznie dwa różne bieguny...

Tu pełna zgoda, stylistycznie to zupełnie inne "bajki"  :)

• 0

#50 Dorian06

Dorian06

Prezes KSF

• Użytkownik
  • 10632 postów

Napisano 11 luty 2019 - 10:12

Styl Nomosa trzeba lubić. Nie każdemu to odpowiada to co dostaje w zamian za wydane pieniądze.

• 0

#51 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 17311 postów

Napisano 11 luty 2019 - 10:14

Z tym też trudno dyskutować ;-)
  • 0

#52 fanfar19

fanfar19
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 11 luty 2019 - 12:47

fanfar19 wiesz co, czysta ciekawość nie oczekuje dokładności od mechanika żeby był idealnie punktualny, ale ciekawią mnie różnice w poszczególnych markach i mechanizmach z punktu widzenia użytkowników, a nie broszur :-)

to tak wygląda z punktu widzenia użytkownika Calibre 7 w Formula1:

thf1-watcheck_2.jpg

dla mnie może być :)

• 0

#53 Gaspar21

Gaspar21
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 11 luty 2019 - 16:10

Nie słuchaj Ich. To Ty będziesz nosił.
Jeśli podoba Ci się Carrera to ja bym ją kupił. Jeśli posłuchasz Innych i kupisz zegarek który Ci nie do końca odpowiada to nie będziesz to nosił z pełnym zadowoleniem i nadal będziesz szukał tego jedynego. A wówczas to wyjdzie jeszcze drożej. :(
Co do mechanizmu. To jest to jego wada jak i zaleta. Większość majstów go w razie czego naprawi.

Też o to popytałem i jeżeli chodzi o serwis omegi nie jest już tak prosty jak chociażby tego tag heuera i z tego co mi powiedzieli u jubilera trzeba za taki zapłacić koło 2000 złotych w przypadku omegi oczywiście, jeżeli zdecyduje się na nowy to i tak gwarancji ma 5 lat i pierwszy serwis w cenie więc jest to odległy czas, ale jednak...
Będę niedługo w Warszawie i pewnie będę miał chwilę to przejdę się po jubilerach i obejrzę tam wszystkie modele które mnie interesują, a u siebie nie widziałem i przy okazji parę nowych na żywo :-) Mam nadzieję że to rozwieje moje wątpliwości i podejmę w końcu decyzje  :blink:

Ja bym jednak wrócił do propozycji, które już tu padły - Nomos i Ball, doskonałe propozycje w tym budżecie i piękne modele z jasną tarczą. 

A tak na marginesie, wybaczcie, ale muszę, bo to plaga w internetach, a w tym wątku także widzę spore natężenie, od czego oczy krwawią. Proszę pisać "naprawdę", a nie "na prawdę".

Dziękuję. :)

Przyglądałem się im obydwu i muszę jeszcze obejrzeć Ball'a na żywo natomiast Nomos zupełnie nie w moim stylu

to tak wygląda z punktu widzenia użytkownika Calibre 7 w Formula1:

attachicon.gifthf1-watcheck_2.jpg

dla mnie może być :)

Jak dla mnie też, lepszej punktualności nie potrzebuje, ciekawe jak się ma punktualność calibre 7 do calibre 5

Użytkownik Gaspar21 edytował ten post 11 luty 2019 - 16:14

• 0

#54 qln

qln
  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 11 luty 2019 - 20:22

Co za bullshit z tym serwisem, wszystko zależy co za mechanizm. Omega posiada modyfikowane ETY i VJ a TH może mieć i sellity i vj a także inhouse.
Koszt serwisu mechnizmów podobnej klasy jest podobny.
Omega ma jedna przewagę, w tym budżecie najmniejsza utrata wartości.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#55 Dorian06

Dorian06

Prezes KSF

• Użytkownik
  • 10632 postów

Napisano 11 luty 2019 - 20:59

Zegarki które chcę kupić zainteresowany są ściśle określone. To po co pisać o inhouse TH❓
  • 0

#56 Gaspar21

Gaspar21
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 11 luty 2019 - 21:08

Powiem szczerze, ten Tag mi się podoba jeżeli chodzi o design, moje preferencje, jego przeznaczenie i związki z motorsportem, mam z nim jak już pisałem wcześniej tylko jeden problem, martwi mnie fakt, że jest tam nawet niemodyfikowany mechanizm ETA 2824 a właściwie to Sellita SW 200, o którym opinie są podzielone, zegarki to bardzo drogie hobby, ale mimo wszystko uważam że 10 000 to nie mało i chciałbym za tą cenę kupić zegarek który mi się podoba i posłuży długie lata, ale jeżeli ten zegarek który obecnie mi się podoba i jestem nim zainteresowany, ma nie spełnić moich oczekiwań co do trwałości jego mechanizmu to wolę poczekać i dołożyć do czegoś bardziej pewnego, tak wiem są zegarmistrzowie, którzy mogą zawsze taki prosty mechanizm jak ten naprawić za niewielkie pieniądze ale zawsze...nie oczekuję w tej cenie super skomplikowanego inhouse tylko porządny, nieawaryjny mechanizm, co o tym sądzicie? 

Użytkownik Gaspar21 edytował ten post 11 luty 2019 - 21:22

• 0

#57 PatLove

PatLove
  • Użytkownik
  • 267 postów

Napisano 11 luty 2019 - 23:49

Myśle, ze zarówno Sellita, ETA, jak i VJ są porządnymi mechanizmami i każdy z nich spełni Twoje oczekiwania co do bezawaryjnej pracy i trwałości. Tu chyba bardziej chodzi o fakt, ze kupując zegarek za te 10k pln będziesz miał w środku mechanizm, który można mieć w zegarkach za mniejsze kwoty...
Mi osobiście modyfikowana ETA w Omedze nie przeszkadza w żadnym stopniu. Pytanie, na które musisz odpowiedzieć sobie sam jest takie czy Tobie będzie to przeszkadzać?
  • 0

#58 Pav

Pav
  • Użytkownik
  • 341 postów

Napisano 12 luty 2019 - 00:43

Tu chyba bardziej chodzi o fakt, ze kupując zegarek za te 10k pln będziesz miał w środku mechanizm, który można mieć w zegarkach za mniejsze kwoty...

A jakie to tak naprawde ma znaczenie? Na reku nasisz caly zegarek a nie sam mechanizm, cena mechanizmu jest tylko ulamkiem ceny zegarka.

cytaty z innej dyskusji na forum::

…z punktu widzenia wysiłku włożonego przez firmę X w wynalezienie, udoskonalenie i spopularyzowanie pewnych rozwiązań (szynka, mydło, tourbillion, operacja laparoskopową, leki itd ). Te firmy poniosły szereg nakładów żeby dostrczyć produkt wysokiej jakości, efektywności, bezpieczeństwa itd. Jeśli cały czas określoną część swoich przychodów przeznaczają na dalszy rozwój ( udoskonalanie produktu, wprowadzenie nowych ) a nie na rosnące zarobki prezesów to ja chce dawać szansę takiej firmie bo mam do niej zaufanie. Jeśli przychodzi ktoś kto nie wyłożył do tej pory ani centa i oferuje produkt podobny ale o niższej jakości za dumpingową cenę po to by przejąć rynek to ja mówię NIE.

W przypadku TAGa ja nie ma takich dylematów bo jest to firma która od lat inwestuje i skoro jest w stanie w uczciwej konkurencji ( ponosząc koszty rozwoju ) zaproponować coś dobrego taniej - to jestem za . W przypadku „no name” który przyszedł na gotowe i nie oferuje nic na przyszłość poza zaniżaniem standardu - jestem na nie.

• 0

#59 PatLove

PatLove
  • Użytkownik
  • 267 postów

Napisano 12 luty 2019 - 08:30

Pisalem już-dla mnie nie ma to znacznienia, w przypadku Tag’a natomiast znaczenie ma trochę za niska jakość wykonania, którą otrzymuje się w zamian za wydane pieniądze.
Pytanie czy dla autora wątku ma to znaczenie...

Użytkownik PatLove edytował ten post 12 luty 2019 - 08:38

• 0

#60 fanfar19

fanfar19
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 12 luty 2019 - 11:37

Gaspar21, widziałeś wyniki mojego Calibre 7, nie ma się kompletnie czego czepić. To co mi za różnica czy to Sellita, ETA czy in-house? A w tej cenie o in-house nowy będzie trudno (no może FC).

W sumie jeśli tam jest zwykła Sellita i się zepsuje to za 1000 zł masz cały nowy mechanizm z wymianą. I szanse, że ktoś lokalny to zrobi. Zepsuje się in-house z FC, to samo ściąganie części zajmie miesiące w realiach polskich.

PatLove, ciągle mnie nurtuje ta niska jakość Carrery, o której piszesz. Carrery nie mam ale się przymierzam więc już parę razy oglądałem. I przyznam, że nie zwróciłem uwagi aby coś było nie tak. Polerowane powierzchnie równe, kanty gładziutkie, wskazówki równo obrobione.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych