Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zegarek do ~ 10 000

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gaspar21

Gaspar21
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 12 luty 2019 - 11:43

Mi ten mechanizm nie przeszkadza jeżeli jest trwały i działa jak powinien co mi udowodniłeś chociażby wynikami Calibre 7, więc coraz bardziej się skłaniam w stronę Carrery. Co do jakości wykonania, nie jestem specjalistą, ale według mnie nie wyglądało to tak źle przynajmniej w tej wersji którą oglądałem, w porównaniu do zegarka z którym przyszedłem na ręce czyli Longines Hydroconquest miałem pozytywne odczucia względem Carrery, po prostu ładnie wyglądała i na moje oko była lepiej wykonana, jak przystało na zegarek dwa razy droższy

Użytkownik Gaspar21 edytował ten post 12 luty 2019 - 11:45

• 0

#62 fanfar19

fanfar19
  • Użytkownik
  • 351 postów

Napisano 12 luty 2019 - 11:50

W czwartek ma przyjechać Carrera DayDate ze srebrną tarczą dla mnie do obejrzenia. Wezmę lupkę, choć nigdy nie brałem :)

• 0

#63 Gaspar21

Gaspar21
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 12 luty 2019 - 11:52

W czwartek ma przyjechać Carrera DayDate ze srebrną tarczą dla mnie do obejrzenia. Wezmę lupkę, choć nigdy nie brałem :)

To z niecierpliwością czekam na opinię :-)

• 0

#64 PatLove

PatLove
  • Użytkownik
  • 267 postów

Napisano 12 luty 2019 - 16:09

Być może mam po prostu inne oczekiwania co do zegarka za wyjściową cenę 10k pln...

Miałem Carrere Calibre 5 WAR211A.BA0782 i nie było się w niej do czego przyczepić, co więcej ten zegarek mi się podobał i podoba ale jakość jego wykonania jest wg mnie taka, jak połowę tańszego Seiko SARX. 

Gdyby ten Tag kosztował ok 6000-7000pln to ok, byłby moim zdaniem wart swojej ceny po mimo tego, że nadal podobnie wykonane Seiko byłoby tańsze, to jednak różnica nie byłaby już tak wielka, do tego dochodzi marka itd. 

• 0

#65 fanfar19

fanfar19
  • Użytkownik
  • 351 postów

Napisano 14 luty 2019 - 17:06

No to jestem po oglądaniu Carrery. Tak jak pisałem wcześniej wziąłem lupkę x5.

Tarcza nie jest jednolita, tylko w takie jakby kręgi, gołym okiem dość trudno to zauważyć, niemniej pod lupką widać bardzo wyraźnie. Indeksy są nakładane, nie zauważyłem żadnych niedociągnięć ani w samych indeksach ani w nałożeniu. Same indeksy są polerowane, w środku wypełnione jakimś materiałem. Obejrzałem je i nie zauważyłem żadnych niedociągnięć na granicy łączenia materiałów, wszystko równiutko położone.

Napisy na tarczy chyba malowane i tutaj pojawia się drobiazg, w nazwie CARRERA dwie środkowe literki R są jakby niedokończone od góry. Wygląda jakby wpadały w krąg i domalowania nie bardzo widać. Oczywiście widać to tylko pod lupką.

Logo TH nakładane ale pod lupką łapie głębię, której bez lupki nie widziałem. Nie jest płaskie co bardzo fajnie wygląda. Szkoda, że żeby to zobaczyć potrzebuję lupki

Wskazówki są polerowane zaś środek jest wypełniony jakimś białym materiałem, podobnie jak indeksy. Również tutaj trudno znaleźć jakieś niedociągnięcia na granicy łączenia materiałów. Ale miałem wrażenie jakby samo polerowanie wskazówek miało niedociągnięcia. W dwóch czy trzech miejscach jakby były ryski w polerce. Próbowałem różnych ustawień i do końca nie wiem czy to nie gra świateł. Oczywiście znowu widać tylko pod lupką, bez lupki niczego takiego dopatrzyć się nie da.

Okienko DayDate również jest otoczone za pomocą nakładanych „pałeczek”, analogicznie jak indeksy. Tutaj wszystko ok. Same napisy dnia i daty są jednak jakby trochę nierówno pomalowane. Krawędzie nie są w punkt i pod lupką widać lekkie „poszarpanie” krawędzi napisów. Ponownie, tylko pod lupką.

Co do koperty, polerowanie jest moim zdaniem wykonane na bardzo wysokim poziomie. Krawędzie nie są ostre a też spolerowane ale równiutko. Rzadko oglądam zegarki przy pomocy lupki więc nie mam porównania do innych, niemniej problemów nie widzę. Pytanie czy taka w całości polerowana koperta nie będzie łapać rys, to tylko do weryfikacji bojem.

Oglądałem wersję na pasku i powiem, że świetnie ten pasek jest zrobiony. Sam pasek dość miękki i układa się ładnie. Zapięcie super, po pierwsze końcówka jest chowana pod pasek i jej nie widać jak w typowej klamerce, bardzo fajny pomysł. Po drugie istnieje możliwość regulacji bezdziurkowej, czyli ustawiamy w sposób niezwykle prosty taką długość jaka nam pasuje, idealnie co do mm.

Bransoletę też oglądałem na innej Carrerze. Brzegi szczotkowane, środek polerowany. Stawiam na szybkie łapanie rys na częściach polerowanych. Regulacja za pomocą ogniw i półogniw, trochę mało. Sposobowi łączenia ogniw się nie przyglądałem. Samo zapięcie wygląda fajnie i solidnie.

Z tego wszystkiego zapomniałem koronką pokręcić

Dekielek przeszklony ale pod dekielkiem nie ma za bardzo się czym chwalić. Po prostu coś zwykłego, mogli choć wahnik jakoś ładniej przyozdobić. Bo sam napis Tag Heuer to trochę mało.

Ogólne wrażenia bardzo pozytywne. Zegar zrobił na mnie duże wrażenie.

Nie wiem co prawda czy to jest ta jakość adekwatna do kwoty. Ale porównując do wspomnianych wcześniej Seiko, oglądałem kiedyś taką wersję Presage SPB059J1 (albo poprzednika - nie wiem czy to SARB, SARX czy coś innego) i moim zdaniem różnica pomiędzy tarczą Carrery, a tarczą tego Seiko jest jednak dość spora na niekorzyść Seiko. Do tego Seiko oglądałem bez lupki, myślę, że przy lupce byłoby jeszcze gorzej.

Uff.

Użytkownik fanfar19 edytował ten post 14 luty 2019 - 17:09

• 0

#66 Gaspar21

Gaspar21
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 14 luty 2019 - 17:26

Dzięki za tak rozległą opinie fanfar19, upewniłeś mnie co do wyboru zegarka, więc nie pozostaje mi nic tylko go zamówić :) Dobrze wiedzieć, że nie tylko na mnie ten Tag zrobił tak pozytywne wrażenie  ;)
(Nie oglądałeś go może w jubitomie? Bo przyszedłem wczoraj jeszcze raz mu się przyjrzeć i powiedziano mi że został wysłany do obejrzenia...haha)

Użytkownik Gaspar21 edytował ten post 14 luty 2019 - 17:27

• 0

#67 PatLove

PatLove
  • Użytkownik
  • 267 postów

Napisano 14 luty 2019 - 17:40

Najważniejsze żeby zegarek podobał się właścicielowi bo to on go nosi i patrzy na niego. Jeżeli podoba się Wam ten Tag i wszystko w nim Wam odpowiada to super. Ja miałem trochę inne wrażenie ale dotyczyło ono głównie przelozenia na cenę i dlatego się go pozbyłem. Gdybym trafił nówkę za ok 6000pln, to w tym momencie chetnie znów widziałbym go w swojej kolekcji...

P.S.
fanfar19 Seiko, które oglądałeś to ani SARB, ani SARX. Oglądając SARXa gwarantuje Ci ze byłbyś w dużym szoku jakości jego wykonania, oczywiście pozytywnym.

Użytkownik PatLove edytował ten post 14 luty 2019 - 19:58

• 0

#68 Gaspar21

Gaspar21
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 14 luty 2019 - 17:51

Dziękuje wam za pomoc panowie, pewnie jeszcze nieraz z niej skorzystam ;) Pochwalę się jak będzie już w moich rękach

Użytkownik Gaspar21 edytował ten post 14 luty 2019 - 17:52

• 0

#69 fanfar19

fanfar19
  • Użytkownik
  • 351 postów

Napisano 14 luty 2019 - 17:55

PatLove ja się czasami zastanawiam jaki wpływ na to co widzimy ma to co chcemy widzieć.

To jest oczywiście abstrakcja ale chciałbym się znaleźć w sytuacji, w której mam tą swoją lupkę i do wyboru jeden z pięciu zegarków Tissot, Epos, Tag Heuer, Omega i Rolex. Podobnych w stylu.

I brak jakiejkolwiek wiedzy na temat zegarków, cen, piramidy prestiżu itd.

Ciekawe co bym wybrał :)

Gaspar21, tak oglądałem go w Jubitomie. Ale nie kupiłem więc możesz iść do sklepu i powiedzieć, że czeka na Ciebie w Jubitomie w Gdańsku i żeby ściągnęli.

Gwoli wyjaśnienia zamówiłem wersję na bransolecie :) Choć przyznam, że ta wersja na pasku zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie i byłem bardzo bliski zakupu. Powstrzymało mnie tylko to, że cały czas myślałem o bransolecie więc niech tak już zostanie. Ale stawiam, że akurat ten zegar wyląduje na pasku kiedyś :)

Użytkownik fanfar19 edytował ten post 14 luty 2019 - 17:55

• 0

#70 Gaspar21

Gaspar21
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 14 luty 2019 - 17:59

W takim razie gratuluję wyboru  :)

• 0

#71 Dorian06

Dorian06

Prezes KSF

• Użytkownik
  • 10604 postów

Napisano 15 luty 2019 - 09:08

...

Gwoli wyjaśnienia zamówiłem wersję na bransolecie :) Choć przyznam, że ta wersja na pasku zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie i byłem bardzo bliski zakupu. Powstrzymało mnie tylko to, że cały czas myślałem o bransolecie więc niech tak już zostanie. Ale stawiam, że akurat ten zegar wyląduje na pasku kiedyś :)

Bardzo dobrze zrobiłeś.

Pasek kupisz za kilkanaście dych, a bransoletę jakbyś chciał kiedyś dokupić to koszt około 1500 pln.

• 0

#72 rafio77

rafio77
  • Użytkownik
  • 1077 postów

Napisano 16 luty 2019 - 21:53

Akurat w przypadku Seiko to jest jeszcze ciekawiej bo tam we wspomnianych modelach jest „in-house” ale tak, denerwujące jest to ze płacąc za zegarek np 10k pln kupujesz go z werkiem, który możesz kupić również w zegarkach za 1500pln. To jednak nie jest najgorsze bo z tego, co czytałem np Tag trochę „majstruje” przy takiej SW200, chociaż nie podają nigdzie co konkretnie, najgorsza jest właśnie wspomniana jakość wykonania, która w zegarku za 10k pln powinna być kilkukrotnie wyższa, a w przypadku Tag’a niestety tak nie jest...
Odnośnie Omegi i jej obecnego mechanizmu również chetnie posłucham bo sam przymierzam się do zakupu Moon’a

A co niby ma być innego w zegarkach seiko, skoro seiko wkłada swoje werki do wszystkich modeli :)
  • 0

#73 PatLove

PatLove
  • Użytkownik
  • 267 postów

Napisano 17 luty 2019 - 22:08

No właśnie to, ze Seiko wkłada swoje werki do wszytskich modeli, a swiss made ze swoim werkiem w budżecie ok 10tys, to chyba jedynie FC można trafić i to tez nie po cenie z metki.
Moim zdaniem nie ma nic złego w „unifikacji” mechanizmów i korzystania z nich przez poszczególnych producentów ale kupując zegarek za wspomniane 10tys zł człowiek oczekiwałby czegos więcej niż mechanizmu, który siedzi w zegarku za 1500pln
  • 0

#74 rafio77

rafio77
  • Użytkownik
  • 1077 postów

Napisano 18 luty 2019 - 08:46

No właśnie to, ze Seiko wkłada swoje werki do wszytskich modeli, a swiss made ze swoim werkiem w budżecie ok 10tys, to chyba jedynie FC można trafić i to tez nie po cenie z metki.
Moim zdaniem nie ma nic złego w „unifikacji” mechanizmów i korzystania z nich przez poszczególnych producentów ale kupując zegarek za wspomniane 10tys zł człowiek oczekiwałby czegos więcej niż mechanizmu, który siedzi w zegarku za 1500pln

marzenie ;)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych