Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pawelb29

NITE WATCHES

Rekomendowane odpowiedzi

Firma założona przez Rogera Greena w 2003 roku w Christchurch w Wielkiej Brytanii.

Nite specjalizuje się w dostarczaniu na rynek zegarków  wykorzystujących technologię  podświetlenia GTLS opartą na

zastosowaniu trytu

 

Tryt, nazywany także super ciężkim wodorem, odkryty został przez  Ernesta Rutherforda, ML Oliphanta i Paula Harteckina w 1934 roku. Rozwiązanie wykorzystywane przez Nite opiera się na technologii firmy MB-Microtec .Firma ta wykorzystuje małe szklane rurki pokryte luminoforem ( świecąca masą ) , wypełnione gazowym trytem. Emitowane z gazu trytowego elektrony aktywują luminofor powodując jego świecenie.  MB-Microtec powstała w 1968 roku jest   prekursorem i  liderem tej technologii na rynku. Nite Watches, oferuje podświetlenie w kilku wersjach kolorystycznych , zielonym, pomarańczowym, niebieskim i białym.

 

GTLS pomimo wielu obaw potencjalnych użytkowników jest bezpieczną i niezawodną formą oświetlenia - elektron emitowany przez tryt ma tak niską energię, że nie jest w stanie przeniknąć przez ludzką skórę. Rating T odnosi się do całkowitej zawartości promieniowania , mierzonej w tysiącach lat. Firma ma w swojej ofercie zegarki z  T 25 i T 100 GTLS.

 

 

https://www.nitewatches.com/gb/

 

 

Recenzja modelu Icon Automatic na watchreport.com

https://www.watchreport.com/nite-watches-icon-automatic-hands-review/


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

chciałem zasięgnąć języka, czy ktoś posiada zegarek tej firmy.

już byłem zdecydowany na Deep Blue Tritdiver T100, ale ze wzgl. na wagę i wymiary zastanawiam się nad zamianą na Nite Alpha.

cena z deka zaporowa (ok 2k pln) jak na mało znaną (jak dla mnie) firmę.

a034e45bd308dd1aac7c0f324c6be12a.jpg

Edytowane przez Veru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO cena jest adekwatna do jego jakości. 325 funtów (po rabacie) to nie jest źle jak za tryt i WR30.

Sam sie przymierzałem do Alpha'y.

Co oczywiście nie znaczy że w tym budżecie nie znajdziesz nic równie interesującego.

Jeśli kupisz opisz wrażenia.


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam ze w tym budżecie będzie to dobry zakup.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

link.gif

 

 

link.gif

Rzecz sprowadza się do tego że mechanizm to tylko jeden ze składników ceny ( vide drogie mechaniki z ETAmi czy Sellitami na pokładzie ) a kwarcowe GS nie różnią się jakością od swoich mechanicznych braci.

Obecnie stosowany kwarcowy mechanizm 9F też jest na tyle zaawansowany technologicznie że nie może być tani.

 

Oprócz linków od Yody polecam też to:

https://timelessluxwatches.com/reviews/not-just-quartz-grand-seiko-9f-movement/

 

A najlepiej poszukać informacji o kwarcowych modelach Grand Seiko samemu, chociażby na stronie producenta.

 

Są i Patki kwarcowe, i nie jest taniocha ;)

 

 

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to prawie wszystko kwarciaki

Ma to też swoje zalety.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to też swoje zalety.

Dokładnie tak, dla mnie kwarc to zaleta.

PS sikor zamówiony. Dam znać co i jak żeby dla przyszłych pokoleń było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, dla mnie kwarc to zaleta.

PS sikor zamówiony. Dam znać co i jak żeby dla przyszłych pokoleń było :)

W takim razie czekam na recenzję.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na recenzję.

Tylko od czego by tu zacząć...

A więc zegarek w świetle dziennym wygląda bardzo poprawnie. Ładny design, jakość wykonania jak dla mnie ok (jestem laikiem w tych sprawach). Od razu rzuca się w oczy dobrej jakości szkiełko z antyrefleksem. Fajnie podkreśla to głębię koperty.

Pasek gumowy jest miękki, wygodny z ciekawą fakturą. Bezel bardzo chwytny (nie wiem jak to opisać - po prostu dobrze się nim kręci). Może to dlatego, że jego krawędzie są dosyć ostre.

Niebieska tarcza pięknie mieni się w słońcu.

I wisienka na torcie - tryt t100.

W pierwszej chwili doznałem szoku i byłem mocno rozczarowany mocą świecenia (a raczej jej brakiem). Wiem, że było jasno, ale po naświetleniu luma (nawet ta nie w diverach) potrafi lepiej zaświecić. Szczerze pewiem, iż myślałem, że tryt t100 będzie świecił "mocno i agresywnie" i będzie to taka zegarkowa, trytowa latarka. Niestety /stety nie jest to sikor, którym w słoneczny dzień po wejściu do półmroku będziecie mogli poszpanować "świecidełkiem" (jak to się ma w przypadku lumy).

Niemniej jednak z czasem jest już tylko lepiej: wieczór i noc, to jego czas. Nie ma żadnego problemu aby odczytać godzinę w ciemnościach. Co więcej, wydaje mi się, że gdyby tryt dawał mocnej, to zegarek w nocy mógłby razić po oczach.

 

Tak więc ostatecznie jestem bardzo zadowolony.

 

 

Długo zastanawiałem się nad Deep Blue tritdiver, ale ze względu na wagę i wymiary zdecydowałem się na Nite. Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru, ponieważ obecność zegarka na nadgarstku jest prawie niezauważalna. W niczym nie przeszkadza i nie ciąży. Nawet szkoda, że bezel nie jest większy tak aby być na równi z kopertą, bo wydaje mi się, że to go optycznie pomniejsza.

 

Kilka fotek aby to wszystko zobrazować.

392bcde21f6d97639714635664916982.jpg60ac45b07ea6728665094adbf67f81fe.jpg47aab9dae02e6ed467a719f702e31d47.jpg860fadb3ad5788613fff147a7b72cfd8.jpg0c58b077eaf44ef4f0cec1b53b0ed645.jpg

Edytowane przez Veru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam MX 20 3 gen i jest H3, MB Microtec, mam go  ponad 10 lat i w 2019 wymieniłem baterię-była oryginalna swiss-zegarmistrz twierdził że podróba.. no ale to taki zegarmistrz u mnie w Pyrzycach za sklepem biedronkowym, najszybciej walnął oryginalny pasek, po  5 latach, bateria po 10,  H3 świeci jeszcze oki, widzę zegarek codziennie więc cięzko stwierdzić czy przygasa czy nie, chodzi idealnie raz ustawiony nie gubi nic, w sumie taki odnośnik - cokolwiek mam innego smartfon czy inny czasomierz chcąc sprawdzić czas zerkam na mego Niciora, a kupiłem go jak Nite Watches wygaszał całą serię ich, mieszkałem wtedy w UK i nówkę sztukę kupiłem z opakowaniem i gwarancją za 100 funi, oprócz tego kupiłem też MX 40 też za 100 funi i sprzedałem za 700 pln chyba na olx po kilku latach, mój mx 20 i chyba 99% innych były/są składane w Singapurze, języka zasięgnąłem u samego źródła czyli Nite Watches, jedyna wada jak dla mnie to waga ale to może wina paska, mam  gerlach parciany- sztywny jak diabli, hirch nie pamiętam nazwy gruby skórzany ale to też nie to.. pozdro dla wszystkich 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.