Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mateusz123831

Prośba o pomoc -Vedette

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz drugi Vedette trafił do regulacji.

Niestety po drugiej regulacji u zegarmistrza dźwięk chodu jest całkiem inny - moim zdaniem niepoprawny.

Prosiłbym o pomoc gdzie leży przyczyna.

Dodam że dźwięk wydobywa się z luźnie pracującego wychyłu wahadła zaznaczonego na zdjęciu.

Czy w tym elemencie ma być luz?

 

Film :

 

https://www.youtube.com/watch?v=CUAimPA3k64

 

Luz pomiędzy tym elementem:

 

4eabf571a3e18.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To częsta przypadłość. Ma być minimalny luz, tarcie pogorszy pracę wychwytu. Możesz minimalnie zgiąć widełki drążka kotwicy. Można też dać w to miejsce odrobinę jakiegoś gęstszego smaru, np. teflonowego.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem w ten sposób że wyciągałem ten dolny wychwyt i ściskałem odrobinę ten element aby był mniejszy luz.

 

Czyli wyciągałem element 1 a ściskałem delikatnie element 2. 

db27f9f56c5ef.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym pisałem. Element 1 to górna część dzielonego wahadła, 2 - rzeczone widełki drążka kotwicy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smar , może być towot maszynowy , jak pisze Piotr, zdecydowanie poprawi jakość chodu. 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam jeszcze jeden problem z wahadłem w Vedette.

Mianowicie pracuje ono przekrzywione w prawą stronę.

Wychwyt wydaje się prosty ale po zamocowaniu wahadła- ucho wahadła wydaje się proste-wahadło pracuje trochę bokiem w stosunku do werka i mechanizmu z cyferblatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niepotrzebnie tworzysz nowe tematy , skoro temat i problem , dotyczy cały czas jednego mechanizmu.

 

Jeśli zegar pracuje dobrze i w niczym to nie przeszkadza , to może tak zostać .

 

Ale jeśli chcesz to poprawić , to zalecam obserwację pracy wahadła , by dojrzeć przyczynę i wówczas wykonać małą poprawkę - podgięcie , skręcenie .

 Ps.

no właśnie ... przed chwilą pisałem , to co powyżej , a tamten temat znikł !!!

  Adnin . naprawił temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zegar pracuje już poprawnie.Poobserwuję wahadło może jest przekrzywione.

 

Zapytam jeszcze o jedno bo Vedette m również problem z wybijaniem kwadransowego gongu.Po 2-3 dniach gong nie ma siły bić.Zegarmistrz twierdzi że nie naciągam sprężyny do końca.Ale czy co 2-3 dni trzeba nakręcać?Według mnie nie.

Gong ma metalowa sprężynkę która jak jest trochę poluzowana to jeszcze gong na siłę bić.

Czy ta sprężya -blaszką dociskająca młoteczki ma być trochę popuszczona na śróbach czy ma być dokręcona.

Jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy , że przydało by się czyszczenie . Albo co trzy dni podkręcać ( ja nigdy , na max , nie podkręcam ... oszczędzam sprężynę )

Po drugie , to w sumie , czasem ta sprężynka jest za mocna . Może lekko ją odgiąć , by później z minimalną siłą dociskała . Popróbuj !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie i wymiana sprężyn. Bo jak rozumiem "druga regulacja u zegarmistrza" takowych czynności nie zawierała w sobie...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zegarmistrz upiera się że to nie sprężyna.Sadze że dla niego to problem rozebrać mechanizm aby wyjąć sprężynę.Obecnie mam poluzowana troszkę sprężynę dociskową gongi i działa.Ale zmienię zegarmistrza na innego bo tak być nie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.