Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kwiryncjusz

Moser - co jeszcze można o nim powiedzieć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam zegarek, którego zdjęcia załączam. Zegarek łożyskowany na 15 kamieniach firmy H. Moser & Cie. Chciałbym uzyskać bliższe informacje, w szczególności dotyczące modelu zegarka, lat, z jakich może pochodzić, danych co do mechanizmu, materiału, z którego wykonana jest koperta itp. Proszę o pomoc i pozdrawiam.

 

post-107415-0-64172800-1550153972_thumb.jpg

post-107415-0-78772500-1550153990_thumb.jpg

post-107415-0-74194500-1550154609_thumb.jpg

post-107415-0-40662100-1550154626_thumb.jpg

post-107415-0-99672700-1550154644_thumb.jpg

post-107415-0-78668200-1550154665_thumb.jpg

post-107415-0-83631400-1550154756_thumb.jpg

post-107415-0-98290900-1550154773_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez vJu
      Cześć,
       
      Szukam nowego damskiego zegarka (za bazarek dziękuję). Powinien być:
       
      - automatyczny (najważniejsze, żeby był cichy);
      - okrągła tarcza, im mniejszy tym lepiej, ale większe też rozważę;
      - dyskretny, tzn bez kryształków czy 3 dodatkowych "ekranów" - sama tarcza, niewielkie oznaczenia godzin (kropeczki lub maleńkie cyfry arabskie, jakoś nie podchodzą mi grubsze kreski ani cyfry rzymskie), ewentualnie małe okienko z datownikiem, jak najbardziej minimalistyczny (chyba że jakieś dyskretne nawiązania "astronomiczne"), przeszklenie do mechanizmu - bardzo chętnie, ale raczej z tyłu;
      - ze skórzanym / materiałowym, gładkim paskiem, na pewno nie jakikolwiek metal / marmur / cokolwiek twardego (tzn. przeczytałam zakazany przewodnik i nie rozumiem, czemu mam zawsze kupować na bransolecie, ale ok, jeśli da się potem zamienić na pasek to niech będzie)
      - kolory neutralne (srebro, czerń, biel, beż), ale nie złoto.
       
      Moje preferencje: idealny jest Moser Vantablack i Marloe Derwent Sundial (ale chyba jest już nie do dostania).
       
      Wiem, że to dość dużo, ale może ktoś kojarzy coś co by pasowało?
       
      PS. zegarek nie ma nikomu imponować, znam zegarki Orient / Seiko / Certinę / Atlantic. Większość była na zasadzie: no dobra, okej, ale wolałabym coś innego. Akceptuję, że za tę kwotę kupię "woła roboczego" Zeppeliny są urocze, ale chyba szukałabym czegoś odrobinę bardziej... nowoczesnego. Nic z poradnika "Wybór nowego automatu do 2000 zł" mi nie podeszło.
       
      PS2. Mam 28 lat, nie maluję się, nie chodzę w szpilkach ani garsonkach, więc proszę bez propozycji typu "dla starszej, eleganckiej pani"
       
      PS3. Przejrzałam wszystkie damskie automaty ze sklepów zegarownia.pl, zegarek.net, otozegarki.pl, fabrykazegarkow.pl, zegarkicentrum.pl, luxtime.pl i swiss.com.pl i tylko Junghansy form A i max bill były takie, że jakkolwiek bym się nimi zainteresowała.
       
      Pomocy, proszę.
    • Przez elizawgwldz
      Witam,proszę o identyfikację jeśli jest to możliwe.








    • Przez csysio
      Dzień dobry!
       
      Mamy w rodzinie dwie odziedziczone kieszonki firmy H. Moser. Analizując numery seryjne i porównując z numerami Moserów na chrono24, ustaliłem, że obydwa są z lat pomiędzy 1915 a 1930.
       
      Zegarki różnią się wielkością (średnica koperty w pierwszym zegarku ok. 49,5 mm, w drugim 47,5 mm). Inne są też werki i sekundnik. Obydwa zegarki chodzą.
       
      Chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej o tych zegarkach. Jeśli to możliwe, chciałbym ustalić dokładniej datę i miejsce produkcji. Możecie powiedzieć też coś o tych mechanizmach?
       
      Czas na zdjęcia. Zegarek pierwszy:




       
      I zegarek drugi:
       




    • Przez Jan M. Krawczyk
      Koledzy
       
      Potrzebuję pomocy w identyfikacji zegarka mojego przyjaciela, dla którego to bardzo ważna rodzinna pamiątka. Przeszukałem forum, ale nie udało mi się znaleźć podobnych tematów. Jedynie jeden wątek z 2011 i drugi z 2013. Niemniej, niewiele to pomogło, a chciałbym dowiedzieć się na jego temat jak najwięcej.
       
      Ale, do rzeczy. Kieszonka jest mocno zniszczona i ma skandalicznie upaćkane wskazówki. Mechanizm nie jest na chodzi i na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest niekompletny (na zdjęciach widać szczegóły). Interesuje mnie wszystko co da się o nim powiedzieć, czyli lata produkcji, jaki to mechanizm, czy ma oryginalne części, a nie jest składakiem itp.
       
      Druga kwestia to naprawa. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie i do kogo się z nim udać? Jestem z Krakowa, ale nie obawiam się wysyłki w inne rejony Polski.
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.
       
      Pozdrawiam
       
      Janek
       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez dariusz chlastawa
      Tak - nie pomyliłem się SWISS MAD !
       

       
      Moser zaskakuje zegarkiem z kopertą wykonaną z sera szwajcarskiego, zmianą strategii reklamy oraz swiss mad  
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.