Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Berbatov

Stary Timex

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

posiadam starego Timex'a T45671 którego kupiłem jakieś 10 lat temu na allegro i od tego czasu nosiłem go niemal bez przerwy przez kolejne lata. Ponieważ nigdy specjalnie nie interesowałem się zegarkami bo służyły mi tylko i wyłącznie do wskazywania bieżącego czasu, a jako prezent dostałem Festinę, zegarek trochę leżał w szufladzie. Natknąłem się na niego kilka dni temu i wygląda na to, że nie jest w najlepszym stanie.

 

Zatem moje pytanie brzmi. Czy z tym zegarkiem można coś jeszcze zrobić? Ma dla mnie wartość raczej sentymentalną i zauważyłem też, że chyba nie da się go kupić nigdzie jako nowego, a muszę przyznać, że po prosu mi się podoba.

 

Dziękuję za ewentualną pomoc i wskazówki.

post-104022-0-77768600-1550231340.jpg

post-104022-0-45407700-1550231351.jpg

post-104022-0-29134900-1550231363.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Przeżył już nie jedną ekspedycję :) . Nie był przewidziany specjalnie na nic więcej. Jak nie działa wymień baterię, zdaje się ogniwo CR2016?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że on wciąż chodzi. Nie wiem jak precyzyjnie. No i nie ma podświetlenia.

 

Czy można by go jakoś wyszlifować, naprawić indiglo, założyć pasek i nadal użytkować od czasu do czasu? Czy po prostu to gra nie warta świeczki i może lepiej dać mu w spokoju dożyć swych dni w spokoju? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Podświetlenie w tych zegarkach było oparte o świecącą folię polimerową a nie diody LED. Standardowo rozsypywało się po pewnym czasie, to norma dla nich.

Niczego nie wyszlifujesz bo to raczej kompozyt. Po usunięciu wżerów doskrobiesz się właściwego materiału koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Skoro to stal to poleruj :), na własną odpowiedzialność. W tych zegarkach stan "glanc" jest bardzo źle widziany. Maks na co wolno się zdecydować to szczotkowana stal.

Rozbierałem tego typu mechanizm by naprawić owe "Indiglo". Sam mechanizm, ciekawostka jest plastikowy i aby było jeszcze trudniej :) scalany ultradźwiękowo. To znaczy jego kołki ustalające. Dlatego po prostu wiem, że elektronika posiada przetwornicę podwyższającą napięcie z 3V ogniwa zasilającego do kilkudziesięciu koniecznych do pobudzenia foli do świecenia.

Tem samym poleruj i szczotkuj ile wlezie, a na końcu pochwal się wynikami. Nawet jak będą takie sobie to weź to na klatę a nie jak mięczak schowaj się ze swym niepowodzeniem. Arkę Noego zbudowali zapalczywi ignoranci a Titanica fachowcy... :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to stal to poleruj :), na własną odpowiedzialność. W tych zegarkach stan "glanc" jest bardzo źle widziany. Maks na co wolno się zdecydować to szczotkowana stal.

Rozbierałem tego typu mechanizm by naprawić owe "Indiglo". Sam mechanizm, ciekawostka jest plastikowy i aby było jeszcze trudniej :) scalany ultradźwiękowo. To znaczy jego kołki ustalające. Dlatego po prostu wiem, że elektronika posiada przetwornicę podwyższającą napięcie z 3V ogniwa zasilającego do kilkudziesięciu koniecznych do pobudzenia foli do świecenia.

Tem samym poleruj i szczotkuj ile wlezie, a na końcu pochwal się wynikami. Nawet jak będą takie sobie to weź to na klatę a nie jak mięczak schowaj się ze swym niepowodzeniem. Arkę Noego zbudowali zapalczywi ignoranci a Titanica fachowcy... :) .

 

Z tego technicznego opisu nie zrozumiałem nic ale ogólny sens posta łapię :) Dzięki :) za tydzień - dwa wrzucam foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napis na deklu "Stainless steel case back" oznacza, że stalowy jest tylko dekiel. Może obecne wersje są całe stalowe, ale ta z pewnością nie.

Żeby nie było że nikt nie ostrzegał.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Ale co my możemy wiedzieć skoro nie mamy namacalnej styczności z przedmiotem? Skoro się upiera, że to stal nierdzewna choć wżery od spodniej strony świadczą, że zdecydowanie nie. No chyba, że właścicielem przez pewien czas był ksenomorf :D ?!

Niech glancuje :) ! Zobaczymy co z tego wyjdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.