Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jaras1966

Pomoc w wyborze zegarka do 700 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem Seiko Automatic SNKL45K1 , nie wiem czy to dobry wybór, jak jest z dokładnością wskazywania czasu, ile sekund na miesiąc do przodu albo do tyłu. Myślałem też nad casio EFS-S510D-1AVUEF, Pulsar PZ5061X1,Seiko Automatic SNZG15K1,Festina F16585-4 proszę o opinie i pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko to zawsze dobry wybór, w tym zestawieniu Pulsar też jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli zależy Ci na bardzo dokładnym wskazaniu czasu, to raczej szukałbym zegarka kwarcowego. Czyli np. jakiś model na Eco Drive od Citizena. Ewentualnie coś od Casio. Wskazane przez Ciebie zegarki mocno różnią się stylistycznie. Podaj jakieś kryteria (czy bardziej elegancki czy raczej do noszenia na co dzień), a także obwód nadgarstka, to pewnie łatwiej będzie wskazać coś konkretnie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko, ale z nowszym mechanizmem tzn. 4R35 lub 4R36 i z bransoletą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na bardzo dokładnym wskazaniu czasu, to raczej szukałbym zegarka kwarcowego. Czyli np. jakiś model na Eco Drive od Citizena. Ewentualnie coś od Casio. Wskazane przez Ciebie zegarki mocno różnią się stylistycznie. Podaj jakieś kryteria (czy bardziej elegancki czy raczej do noszenia na co dzień), a także obwód nadgarstka, to pewnie łatwiej będzie wskazać coś konkretnie  :)

 

Myślałem o czymś na co dzień, obwód nadgarstka to 18 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tych wskazanych przez Ciebie, IMO jako EDC w automacie bardzo dobrze sprawdzi się Seiko z linii SNZG. Ale faktycznie, jeśli chodzi o Seiko, lepiej poszukać czegoś na werku 4R35/4R36. Poważnie jednak rozważyłbym Citizeny na Eco Drive. Poszukaj czegoś na www.zegarownia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych wskazanych przez Ciebie, IMO jako EDC w automacie bardzo dobrze sprawdzi się Seiko z linii SNZG. Ale faktycznie, jeśli chodzi o Seiko, lepiej poszukać czegoś na werku 4R35/4R36. Poważnie jednak rozważyłbym Citizeny na Eco Drive. Poszukaj czegoś na www.zegarownia.pl

 

np. te Zegarek męski Citizen Eco-Drive AW1577-11H  Citizen BM8241-01EE  Eco-Drive AW5005-39H   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem Seiko Automatic SNKL45K1 , nie wiem czy to dobry wybór, jak jest z dokładnością wskazywania czasu, ile sekund na miesiąc do przodu albo do tyłu. Myślałem też nad casio EFS-S510D-1AVUEF, Pulsar PZ5061X1,Seiko Automatic SNZG15K1,Festina F16585-4 proszę o opinie i pomoc w wyborze.

Jeżeli masz budżet 700 złotych, to pytanie o dokładność typu, ile sekund na miesiąc, ma tylko sens w stosunku do kwarców. Przy tej kwocie to warto poszukać eco-drive Citizena. Jak nie masz oporów warto poszukać w sklepach azjatyckich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

np. te Zegarek męski Citizen Eco-Drive AW1577-11H  Citizen BM8241-01EE  Eco-Drive AW5005-39H   [/size][/size][/size]

Jak dla mnie, Citizen na Eco Drive to po prostu dobry wybór. Jak któryś się spodoba, to się decyduj. I pamiętaj, że wybierasz zegarek dla siebie, a nie dla forumowej braci ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. te Zegarek męski Citizen Eco-Drive AW1577-11H  Citizen BM8241-01EE  Eco-Drive AW5005-39H   

Polecam Ci model 

Citizen Eco-Drive Titanium AW1244-56E 

https://www.creationwatches.com/products/citizen-titanium-219/citizen-eco-drive-titanium-aw1244-56e-mens-watch-5531.html . Mieści się akurat w limicie. Eco-drive, szafirowe szkiełko, tytanowa koperta i bransoleta. Prosty, ale elegancki wygląd. Nadaje się praktycznie do wszystkich okazji, 100 m water resistance. Nie wiem, czy wiesz, ale tytan jest o około połowę lżejszy od stali, a więc dodatkowy komfort w noszeniu.

Ponieważ zdjęcia w tym sklepie nie oddają rzeczywistego fajnego wyglądu, polecam film na You Tube: 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wedle mojej wiedzy oba sklepy są spoko :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kolega szuka chyba czegoś bardziej w typie EDC. Jakby było inaczej, sam jako pierwszy zaproponowałbym Bambino, drżąc z niecierpliwości na myśl o komentarzu ze strony Kolegi @Zeno ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Casio Edifice EFS-S510D-1AVUEF to zły wybór? Sam się zastanawiam czy go brać za ok. 650zł. Citizeny są lepsze czy to ta sama półka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO dobry wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Powinien dać radę, choć jak zwykle ewentualna przymiarka rozwiałaby wątpliwości  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edifice choć tu z szafirem i solarem, są strasznie oklepane. Ja bym brał jednak Ecodrive od Citizen, mniej spotykane na ręku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w tej cenie Casio bardziej mi się podobają, dokładać już bym nie chciał bo pierwotnie miał to być zwykły kwarc do 400zł ale postanowiłem wybrać coś trwałego i dołożyłbym do szafiru i solaru, atutem też jest 6 letnia gwarancja. Jest też nieco mniejszy i tańszy EFS-S530D-1AVUEF ale EFS-S510D-1AVUEF jakoś bardziej do mnie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Casio to dobry wybór. I najważniejsze, to będzie Twój zegarek i dlatego to Tobie ma się podobać. Jeśli więc to Casio spełnia Twoje oczekiwania, to kupuj ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S510D-7AVUEF

Za 540 zł jest taki edifice z solarem i szafirem, świetna cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi on nieco ponad 100zł taniej od wersji czarnej. Nie widziałem ich na żywo ale wydaje mi się że nie będzie tak efektowny jak ciemne wersje, za to różnica w cenie spora, muszę to jeszcze przemyśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez memox
      Witam proszę o pomoc w wyborze zegarka takiego jak w tytule lub ewentualnie jakiś inny do kwoty 20 tysięcy. Zegarek będę zakładał sporadycznie. Po jakimś czasie będe chciał go sprzedać i też nie chciał bym na nim dużo stracić. Proszę o propozycję, dziękuję
    • Przez jakubw02
      Witam, planuje zakup swojego pierwszego zegarka. Mam 18 lat i zegarek miałby mi służyć na co dzień do zwykłego ubioru. Chyba wolałbym zegarek na bransolecie. Wolałbym, żeby tarcza zegarka nie była zbyt przesadzona, nie miała za dużo ,,dodatków,,. Nie ukrywam, że głównie zwracam uwagę na wygląd, zegarek będzie mi służył jako element biżuterii, ale nie chciałbym też kupić jakiegoś badziewia. Budżet ok. 500zl. Proszę o pomoc, gdyż kompletnie nie znam się na zegarkach. 
    • Przez ArtPro
      Witam, poszukuję powyższego mechanizmu kwarcowego. Może być stary, ale na chodzie. Proszę o pomoc.
      Gdzie można ów mechanizm nabyć?
    • Przez orekt
      prosze o pomoc w identyfikacji zegara , jaki producent , rocznik
      zdjecia elementów wewnatrz z oznaczeniem jak widac ale nie mam zielonego pojecia co to za zegar
       







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.