Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Aztorin czy naprawde taki zły?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#61 goral_

goral_
  • Użytkownik
  • 1142 postów

Napisano 27 październik 2019 - 15:29

o Aztorinie nawet w Apart nie wiele wiedzą :) zapytaj sprzedawców gdzie są produkowane to jak byś zapytał, gdzie jest Atlantyda :) z resztą nawet tu na forum, pojawiły się sprzeczne maile z Apart, na temat tych zegarków

Marka widmo, podejrzewam, że produkowane są tam kto da najlepszą cenę za projekt. Zegarki, jak porządne chińskie, jakoś to wygląda i działa ale Aztorin jest drogi i chyba stąd ten cały hejt na te zegarki. 

Spytaj w Aparcie gdzie produkowany jest Orient, też nie wiedzą.

• 0

#62 Lukas84

Lukas84
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 27 październik 2019 - 17:33

Spytaj w Aparcie gdzie produkowany jest Orient, też nie wiedzą.

Apart chyba nie sprzedaje Orienta, to tym bardziej ta wiedza jest im zbędna. Nie bardzo zrozumiałe dla mnie jest to porównanie. 

Inną sprawą jest to, Orient nie ukrywa, gdzie produkuje. A Aztorin, próbuje nadać swoim zegarkom szwajcarskiego wymiaru. A kolejną sprawą jest porównywanie Orienta do Aztorina, też dla mnie nie zrozumiałe. Aztorina można porównywać np do Parnisa. Tak samo funkcjonują, jeżeli już. 

• 0

#63 papax

papax
  • Użytkownik
  • 663 postów

Napisano 28 październik 2019 - 11:32

Co do "klonowania" to się zgadzę - Chińczycy ewidentnie to robią nie tylko z  Venusa 175 ale też z innymi mechanizmami np Unitas 6497 czy popularna ETA-2824 i wiele innych też występują w chińskiej "odmianie", ale rozmawialiśmy o zdobieniach a nie o klonowaniu ;)

O ile dobrze mi wiadomo, to ST19 był wytwarzany na podstawie licencji zakupionej od Rosjan na Striełe 3017, a licencja na nią była zakupiona od Venusa. I ciężko w tym momencie mówić o "klonowaniu". To już bardziej szwajcarskie wynalazki jak Sellita czy dalekowschodnie klony korzystają z wygasłego prawa patentowego na werk ety ;).

• 0

#64 goral_

goral_
  • Użytkownik
  • 1142 postów

Napisano 28 październik 2019 - 14:37

Apart chyba nie sprzedaje Orienta, to tym bardziej ta wiedza jest im zbędna. Nie bardzo zrozumiałe dla mnie jest to porównanie. 

Inną sprawą jest to, Orient nie ukrywa, gdzie produkuje. A Aztorin, próbuje nadać swoim zegarkom szwajcarskiego wymiaru. A kolejną sprawą jest porównywanie Orienta do Aztorina, też dla mnie nie zrozumiałe. Aztorina można porównywać np do Parnisa. Tak samo funkcjonują, jeżeli już. 

Na tarczy Parnisa nie ma "swiss made", choć ten napis dziś niewiele znaczy. Ceny i jakość są w sumie podobne.

• 0

#65 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 790 postów

Napisano 28 październik 2019 - 19:54

To fascynujące!

Dla wszystkich jest oczywiste, że napis "Swiss Made" oznacza tylko skomplikowane manewry księgowe, a zegarki z tym napisem produkowane są w Chinach.

A jednocześnie wszyscy uważają, że napis "Made in Japan" oznacza, iż zegarki naprawdę powstają w jakiejś tokijskiej fabryce. 

:D 

• 3

#66 StaryWilk

StaryWilk
  • Użytkownik
  • 1808 postów

Napisano 30 październik 2019 - 20:39

Zdobienia nie są niczym złym - ale, moim zdaniem, mogą być uznane jedynie jako estetyczna wartość dodana, a nie "sztuka zegarmistrzowska". Zgodzę się jednak że jeśłi grawer polepsza parametrów pracy mechanizmu - to można takowy uznać jako wkład w sztukę zegarmistrzowską. Niemniej jak pisałem w moich postach prezentuję jedynie moje zdanie, które wyrobiłem sobie na bazie własnych obserwacji - i daleki jestem od kreowania się na jakiś, nawet najmniejszy autorytet ;)

Daito, a tego typu AP i jego zdobienia, ręczne wykonanie wielu elementów to sztuka zegarmistrzowska, czy inna?

https://youtu.be/6oyjJymQvtc
  • 0

#67 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6146 postów

Napisano 30 październik 2019 - 21:59

A jednocześnie wszyscy uważają, że napis "Made in Japan" oznacza, iż zegarki naprawdę powstają w jakiejś tokijskiej fabryce. 

Kto tak uważa? Bo ja nie, więc to już nie "wszyscy" :P

Chodzi o to że w niektórych przypadkach wystarczy "swiss made" na tarczy i od razu +1000% do ceny i "mitologia" o tradycji, niezawodności oraz perfekcyjnym wykonaniu wchodzi na "tapetę" a w rzeczywistości podobnej, albo wyższej klasy, jeśłi chodzi o jakość wykonania, zegarek wykonany w tej samej azjatyckiej fabryce bez tego napisu można kupić taniej.

Daito, a tego typu AP i jego zdobienia, ręczne wykonanie wielu elementów to sztuka zegarmistrzowska, czy inna?

Dlaczego mnie o to pytasz?

Pisałem że nie uważam się za autorytet w tematach zegarkowych, a w postach prezentuję tylko swoje prywatne zdanie... Co prawda znam historię manufaktury Audemars Piguet i wiem że pierwszy "szkieletowy" zegarek był produktem właśnie tej manufaktury, ale mnie osobiście tego typu zegarki nie podchodzą niezależnie czy ktoś je uznaje za "sztukę zegarmistrzowską" czy też za inną - w związku z tym tym bardziej nie rozumiem dlaczego powyższe pytanie jest skierowane do mnie.

Obstawiam że dla kogoś jest to sztuka zegarmistrzowska pełną gębą, a dla kogoś innego fanaberia i twór który powstając zabrał twórcy czas który mógłby poświecić na inne, bardziej pożyteczne zajęcia - np na lepienie pierogów w celu nakarmienia głodnych mieszkańców Etiopii, albo ratowanie ginących gatunków płazów lądowych... tak że na swoje pytanie sam sobie musisz odpowiedzieć... ;) :D

Użytkownik Daito edytował ten post 30 październik 2019 - 22:02

• 0

#68 albiNOS 01

albiNOS 01
  • Użytkownik
  • 903 postów

Napisano 03 listopad 2019 - 22:29

Cechą wielu zegarków jest właśnie ich dużo wyższa cena niż ich realna wartość.
  • 0

#69 goral_

goral_
  • Użytkownik
  • 1142 postów

Napisano 07 listopad 2019 - 07:56

Cechą wielu zegarków jest właśnie ich dużo wyższa cena niż ich realna wartość.

Co znaczy wartość?  Jeśli masz na myśli cenę to zgoda.Żaden markowy zegarek nie ma wartości użytkowej równej cenie. A i tak je kupujemy i z zadowoleniem nosimy..

• 0

#70 rink

rink
  • Użytkownik
  • 906 postów

Napisano 07 listopad 2019 - 20:22

Natrzepane już cztery strony to ja się też wypowiem :). Ani zły,ani super, po prostu kwarc jakich wiele, a za te pieniądze można nabyć sporo fajniejszych zegarków. Ale jak się komu podoba to czemu nie,wolność wyboru w końcu jest?
  • 0

#71 Crimson79

Crimson79
  • Użytkownik
  • 373 postów

Napisano 09 listopad 2019 - 10:13

W kontekście zegarków, próba oceny tych przedmiotów sztuki użytkowej przez pryzmat ich funkcjonalności czy wykonania zawsze będzie trochę niesprawiedliwa. Przecież kupując praktycznie każde dobro luksusowe (zegarek, samochód czy markowy nóż) płacimy głównie za rzeczy ulotne i nieuchwytne - głównie nasze wyobrażenie o marce i jej odbiór przez otoczenie. Moje postrzeganie marki Casio czy Orient jest inne niż Aztorina. I niestety, dla tego ostatniego, wolę nawet dopłacić (choć może to być irracjonalne) i nabyć zegarek japońskiej marki i bez znaczenia dla mnie będzie, że mogą być składane w tej samej chińskiej fabryce  :D

Kupujemy głównie otoczkę - mechanizmy, szkiełka, stal i paski to tylko dodatki  :rolleyes:

Użytkownik Crimson79 edytował ten post 09 listopad 2019 - 10:21

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych