Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Szycie pierwszego paska

Pytanie dotyczące skóry na pierwszy własnoręcznie wykonany pasek skóra vintage handmade pasek szycie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcin.grabowski

marcin.grabowski
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 23 luty 2019 - 18:22

Witam Forumowiczów,

W najbliższym czasie chcę uszyć własny pasek do zegarka Vintage, aby był unikatowy. Mam pytania do osób bardziej doświadczonych w szyciu, jakiej skóry użyć (świńska/ bydlęca), czy grubość 1- 1,2 mm wystarczy? Proszę o pomoc osoby, które szyją :)
Pozdrawiam

• 0

#2 zodiak7

zodiak7
  • Użytkownik
  • 587 postów

Napisano 23 luty 2019 - 21:48

Hej.

Teoretycznie z każdej z wymienionych da się zrobić pasek więc wybór należy do ciebie , jeśli chodzi o skórę bydlęcą będzie  dostępna w większej kolorystyce.

Co się tyczy grubości , nie wiem jaką techniką chcesz robić pasek , ale jeśli ma to być pasek zrobiony z 1 kawałka skóry złożonej na pół to wspomniana grubość (1 mm / 1,2 mm) da ci kolejno 2 mm / 2,4 mm

Nie wiem do jakiego zegarka chcesz zrobić taki pasek , ale jeśli koperta jest dość masywna , to  może być  ciut  za cienki , chyba  że wspomniana grubość skóry ma być tylko na wierzch paska , a na wypełnienie i podszewkę użyjesz innej skóry , to wtedy nie ma znaczenia , grubość paska  regulujesz na żądaną grubość ilością wypełnienia i podszewki.

Pozdrawiam.

Użytkownik zodiak7 edytował ten post 23 luty 2019 - 21:51

• 0

#3 Triptical

Triptical
  • Użytkownik
  • 727 postów

Napisano 25 luty 2019 - 09:24

Temat jest baaaardzo szeroki. Technik robienia pasków jest wiele, także różne grubości skór się stosuje do różnych technik.

Tak czy inaczej próbuj. Kilka pasków wyląduje w koszu, ale to jest ciągle fajna zabawa.

Powodzenia

• 0

#4 MichalWPR

MichalWPR
  • Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 25 luty 2019 - 17:26

Ja także stawiam pierwsze kroki w temacie. Prze wszystkim, polecam kupić ścinki skóry na wagę, żeby można było na czymś sprawdzać różne techniki. W kilogramie, który kupiłem, jest trochę materiału nadającego się na paski do zegarków - to dobry sposób, żeby, samodzielnie, ustalić co się sprawdza, a co nie.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: skóra, vintage, handmade, pasek, szycie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych