Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gpr

Seiko SNZG problem z koronką.

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega od niedawna posiada tego Seiko i ostatnio chciał cofnąć wskazówkę, ale po wyciągnięciu koronki ta nie rusza się. W przód i owszem, ale do tyłu już nie. Tzn. przez chwilę jakby łapie a później już kręci "na sucho". Tak kręcił, że wykręcił koronkę. Można ją wkręcić spowrotem, ale nic to nie zmienia. Dalej nie da się cofnąć wskazówek.

Datownik działa bez problemu. Mechanizm to 7s36.

Co to mogło się stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nic - koronka odkręciła się z gwintu - w stronę, gdzie ją dokręcasz, działa, w drugą się odkręca. Zegarmistrz zrobi w 5 minut - trzeba otworzyć zegarek, wyjąć wałek, dokręcić porządnie koronkę i włożyć wałek z powrotem.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, ale jak on mógł odkręcić tę koronkę? Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie - koronka jest przykręcona do wałka. Jeśli jest za słabo dokręcona, może sie odkręcić. Wcale nie tak rzadkie...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega poszedł do zegarmistrza a ten stwierdził, że wałek jest za krótki... Że musieli się w fabryce pomylić i pewnie cała partia mechanizmów ma tę wadę. Dał jakiegoś kleju i trochę dokręcił, ale stwierdził, że pewnie znowu się odkręci po jakimś czasie i będzie trzeba wymienić wałek. Za wymianę chce 50 zł. Kolega nie wie czy od razu wymienić, czy czekać aż się znowu odkręci? Ja bym poczekał, bo ile razy się kręci w tył wskazówkami? :) Zegarek jest z lipca 2018 r. wg numeru na deklu, ale kiedy był mechanizm robiony to nie wiem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.