Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

laser59

Werk przedwojenny zegara wiszącego - identyfikacja w celu naprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym  identyfikacje werku (producenta) w celu dokupienia (naprawy) poważnego uszkodzenia starego zegara (wykruszony ząb zębatki napędu chodu). Z góry dziękuję za każde info.

post-33809-0-30825100-1551035377_thumb.jpg

post-33809-0-37387700-1551035387_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mechanizm firmy FMS (Mauthe).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dzięki za błyskawiczną  identyfikację. To był znaczący producent zegarów w swoim czasie, ale czemu mój werk nie ma nabitego loga tej firmy. Są tylko nr serii (472704) i wartość 45/100(to jest chyba parametr dla wahadła). A czy na podstawie tego nr można określić rok wyprodukowania werku) . Brak tego loga nie pozwolił mi na znalezienie identyfikacyjnych fotek tej wersji mechanizmu w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45/100 to długość wahadła i ilość wahnięć na minutę. Przełom lat 20 ubiegłego wieku mniej więcej. Spora część zegarów Mauthe z tamtych lat nie ma sygnatury na werku, przy oznaczeniu na tarczy, nie wiem dlaczego.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.