Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MichalWPR

Paski podejścia kolejne

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa lata się przymierzałem, aż wreszcie kupiłem nici, parę kawałków skóry, slicker,  przebijaki oraz klej i gumę tragakantową i podjąłem próbę zmierzenia się z tematem. Najtrudniejsze było cięcie, ale po próbach przeprowadzonych na gumie, tekturze i co tam jeszcze znalazłem pod ręką (żeby nie marnować skóry), udało mi się uzyskać prostą linię. Oto dwa pierwsze paseczki.


W czarnym przydałaby się chyba jeszcze jedna szlufka, ale ta czarna skóra chromowa jakoś mi nie się nie podoba i nie mam do niego serca, więc pewnie zostanie tak, jak jest.

post-90507-0-70835700-1551096660_thumb.jpg

post-90507-0-68278600-1551096669_thumb.jpg

post-90507-0-62817300-1551096680_thumb.jpg

post-90507-0-65679100-1551096687_thumb.jpg

post-90507-0-25630900-1551096769_thumb.jpg

post-90507-0-80953700-1551096787_thumb.jpg

Edytowane przez MichalWPR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio pierwsze paseczki? Bo tak jakoś bardzo profesjonalnie wyglądają. Bardzo fajne i dar w ręku jest. Czekamy na więcej  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze. Wcześniej jedynie wykonałem próby szycia, wykańczania krawędzi i dziurkowania na odpadowych skrawkach skóry, które kupiłem na wagę właśnie do tego celu. Przed nimi popełniłem tylko jeden krzywo wycięty pasek z grubej skóry, na nitach, bo nie miałem jeszcze kleju ani nici.

 

Na razie, zmagam się z wykończeniem odciętych nici, żeby nie było wielkich kleksów z roztopionego poliestru. No i, póki co, robienie otworów pod szew to dla mnie czarna magia. Mam tylko przedwojenne radełko singera i szpilorek. Szew z tego wychodzi taki sobie, ale muszę sobie jeszcze pooglądać na YT i może coś wymyślę (albo kupię narzędzia).

 

A zacząłem tak, że wziąłem na wzór ten pasek, który mam w zdjęciu profilowym, zrobiony przez zawodowego kaletnika i poddałem go gruntownej analizie. :)

 

Żeby nie było, że tak idealnie jest, to zdjęcia drugiej strony pasków wrzucę wieczorem. :)

Edytowane przez MichalWPR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że wszystko jest pro. W brązowym, od zaplecza, trochę bieda. Czarny pod tym względem wyszedł o niebo lepiej, ale tam nie zapomniałem, że muszę wszyć szlufkę. Tutaj ledwo mi starczyło zakładki. I trochę zbyt frywolnie obszedłem się z zapalniczką. :)

post-90507-0-40691400-1551120501_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na problem z zamaskowaniem wszywanej szlufki to i tak udało Ci się wyjść z tego nieźle. Podoba mi się pomysł z tym krzyżowym przeszyciem. Na zdjęciach (zresztą też całkiem niezłych) wygląda, że udało Ci się symetrycznie wszystko, do tego nić też się ładnie układa. Tak przez ciekawość na jakie szerokie uszy robiłeś te paseczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wszystko wyszło- zazdroszczę, jak na pierwsze laski świetna robota. Korzystając z okazji muszę zapytać- czy do stworzenia tego paska potrzebne były Ci jakieś wyszukane warsztaty czy spokojnie można z tym działać w zaciszu pokojowym? Do szycia obowiązkowo maszyna jakas?

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na problem z zamaskowaniem wszywanej szlufki to i tak udało Ci się wyjść z tego nieźle. Podoba mi się pomysł z tym krzyżowym przeszyciem. Na zdjęciach (zresztą też całkiem niezłych) wygląda, że udało Ci się symetrycznie wszystko, do tego nić też się ładnie układa. Tak przez ciekawość na jakie szerokie uszy robiłeś te paseczki?

Dzięki. Na razie robię 18mm, bo wszystkie zegarki, które mam (poza G-Shockiem i Atlantikiem ze zintegrowaną bransoletą) to ruski oraz 60-letnia Delbana - wszystko 18 w uszach. Metodę mam taką, że biorę pasek-masówkę, jakąś Tekle, czy inne coś, i odrysowuję. A że nie mam innych, to... patrz wyżej. :)

 

Bardzo ładnie to wszystko wyszło- zazdroszczę, jak na pierwsze laski świetna robota. Korzystając z okazji muszę zapytać- czy do stworzenia tego paska potrzebne były Ci jakieś wyszukane warsztaty czy spokojnie można z tym działać w zaciszu pokojowym? Do szycia obowiązkowo maszyna jakas?

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Dzięki. Działam przy stole w salonie, a nawet na kanapie, przy niewielkim, acz bardzo ciężkim (a to zaleta) stoliku, na starej desce do krojenia. Mój zestaw do szycia:

post-90507-0-10110900-1551206151_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazlem chwilę, żeby dokończyć pasek, Pierwsze eksperymenty z szyciem w linii prostej. Chyba bedzie potrzebny jakiś przebijak do otworów pod szew. :)

post-90507-0-55380800-1551610132_thumb.jpg

post-90507-0-91228600-1551610141_thumb.jpg

post-90507-0-99669400-1551610154_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pasek 20mm wykonany z zapięcia kabury od PM-63. Chciałem zostawić otwór, na który oryginalnie był zapinany, ale nie wiem, czy przez to nie będzie za długi i jak się będzie układał. Być może szeroka szlufka to zrekompensuje. W tej chwili nie mam zegarka z uszami szerszymi niż 18mm żeby przymierzyć. No i nie mam też jeszcze klamry do niego.

 

Kombinowałem, żeby jakoś wstawić oryginalne zapięcie (taki aluminiowy grzybek), ale poległem. :) Nie poddaję się jednak i jeszcze będę rzeźbił.

post-90507-0-70120000-1552136699_thumb.jpg

post-90507-0-01600600-1552136710_thumb.jpg

post-90507-0-90607400-1552136718_thumb.jpg

Edytowane przez MichalWPR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zegarki z uszami 20mm, może pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam hurtem ostatnie produkcje. Nawet mnie to wciągnęło. Chyba pora wzbogacić warsztat o parę narzędzi. :)

post-90507-0-06532500-1555872922_thumb.jpg

post-90507-0-30336200-1555872928_thumb.jpg

post-90507-0-55535900-1555872935_thumb.jpg

post-90507-0-21024600-1555872944_thumb.jpg

post-90507-0-77214100-1555872976_thumb.jpg

post-90507-0-60178300-1555873438_thumb.jpg

Edytowane przez MichalWPR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne robota, wyglądają mega.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Dzięki, staram się, żeby każdy kolejny był bardziej dopracowany od poprzedniego, ale jeszcze długa droga przede mną. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz lepsze efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten niebieski przypadkiem nie jest na bazarku? też przykuł moją uwagę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten niebieski przypadkiem nie jest na bazarku? też przykuł moją uwagę 

Prawie identyczny, ale nie ten sam. Też mi się podobał, więc zrobiłem kolejny, w nieco ulepszonej wersji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I następne.... 

Bardzo ciekawy efekt... fajna struktura skory...co to konkretnie za material? 

Czy zakanczasz paski jakims wykrojnikiem? od szablonu czy recznie? Mam z tym problem. O ile sensownie mi idzie cala "konstrukcja, dziury to koncowki tragicznie... mam w planach kupno wycinaka do koncowek ale na razie probuje to robic recznie... i niestety pare razy cala robota poszla do kosza ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To z włoskiego bydlęcia. Do dostania na allegro. Co do końcówek, to w przypadku grubszych skór zwykle tnę na trzy (w poprzek i dwa skosy) i zaoblam papierem. Ja analogiczny problem mam z wybijaniem dziurek.

 

Przy cieńszych paskach zostaje zabawa w chirurga. Wykrojniki w PL widziałem tylko do pasków do spodni

Edytowane przez MichalWPR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na dziury mam taki dosyc prosty patent... z tworzywa porobilem takie szablony w ktorych otwory wybite sa rozmiar wiekszym wybijakiem niz to co chce miec na pasku... dziury w linii prostej i patterny na paski typu rally... sprawdza sie znakomicie;)

Edytowane przez William Blake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zgarnąłem tego niebieskiego. Jest świetny, bardzo miękki i przyjemny w dotyku. Świetna robota Michał!

post-35717-0-40245500-1559238598_thumb.jpg


instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.