Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Zegarek EDC do 15 tys. - IWC Omega Tag

iwc omega tag edc ingenieur

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 alabuz

alabuz
  • Użytkownik
  • 140 postów

Napisano 27 luty 2019 - 09:06

Chciałbym kontynuować temat, który założyłem 2 lata temu i zakończył się zakupem Orisa 65 Movember.  http://zegarkiclub.p...s/#entry1907991

Oczywiście jestem z niego bardzo zadowolony, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i obecnie skupiam się na wyborze zegarka, który planuję kupić za około rok czasu na swoje okrągłe urodziny.

Rozglądam się za zegarkiem, którego będę zakładał do pracy w biurze. Najczęściej chodzę w koszuli i marynarce, więc taki smart-casual.

Wymagania:

- cena: max 15 tys. zł

- wielkość: 38-41 mm i nie za gruby

- bransoleta

- stan: nowy lub używany (ale z papierami)

- preferowana jasna lub niebieska tarcza

- preferowany szwajcar

Po wstępnym rekonesansie, mam coraz większy mentlik w głowie.

* Pierwszy typ to IWC Ingenieur IW323904. Powiem tak, że gdyby był on dostępny od ręki jako nowy i w tej cenie to bym nie zakładał tego wątku i po prostu go kupił. Niestety mi nie udało się takiego znaleźć. Dostępny jest na chrono24, ale jako używkai nie do końca jestem przekonany do tej formy zakupu.

IWC-Ingenieur-IW323904.jpg

* Drugi typ to Omega Seamaster Aqua Terra w wersji 38mm (220.10.38.20.03.001). Zegarek też mi się podoba, ale jednak IWC bardzie trafia w mój gust (jednak Gerald Genta to był gość).

Omega-Aqua-Terra-220.10.38.20.03.001.jpg

* Podobają mi się również chronografy. Tutaj prym wiodą zegarki Tag Heuer, model Autavia oraz Monza. Niestety minusem jest cena w wersji na bransolecie oraz rozmiar (42mm). Natomiast stylistycznie bardzo się wpasowały w mój gust. Szczególnie Autavia, natomiast jest to już spory kawałem stali.

Tag17-wrist.jpg

TAG-Heuer-Monza-40th-Anniversary-Calibre-17-Baselworld-2016-6.jpg

Podsumowując, może macie jeszcze jakieś typy o których nie pomyślałem? Od razu napiszę, że rozważałem Tudora BB 58, ale mam swojego Orisa 65, a są one podobne stylistycznie, więc na razie nie. Ewentualnie gdzie szukać IWC oprócz chrono24? Dzięki.

Użytkownik alabuz edytował ten post 27 luty 2019 - 09:08

• 0

#2 Waheto

Waheto
  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 27 luty 2019 - 09:19

Fakt, BB58 byłyby tu idealny, ale zbyt podobny do Orisa.

Może zatem klasyk jak Omega Speedmaster - skoro lubisz chronografy.

Może taki Tudor?

https://wkruk.pl/zeg...ge-black-bay-36

Tylko on jest troche mniejszy bo 36mm. Mi się bardzo podoba, ma coś w sobie z Rolka Explorera.

• 0

#3 fanfar19

fanfar19
  • Użytkownik
  • 454 postów

Napisano 27 luty 2019 - 09:38

Troszkę w stylu Omegi - Tudor 1926 - wiem, że ETA-2824 w takiej cenie to trochę sporo ale w Oris nie przeszkadzało więc może i tutaj byłoby ok. A ta wersja w stali, z niebieskimi wskazówkami i indeksami wygląda naprawdę dobrze. Tylko rozpoznawalność inna. Jeśli to ma znaczenie.

W kwestii chronografów - patrzyłeś zwykłą Carrerę? Może czasami klasyk sprawdzi się najlepiej. Calibre 16, 17 lub 1887 są w wersji 41mm.

Taki np.

https://www.tagheuer...-cv201ar-ba0715

https://www.tagheuer...m-cv5111-fc6335

Użytkownik fanfar19 edytował ten post 27 luty 2019 - 09:42

• 0

#4 szuwi

szuwi
  • Użytkownik
  • 1403 postów

Napisano 27 luty 2019 - 09:59

Jeżeli podoba Ci się IWC, to nie kombinuj i nie kupuj innego, bo każdy inny będzie substytutem. Chrono24 nie ma się co bać - jest dla ludzi :-)
W założonym budżecie może być ciężko znaleźć ten model z papierami, a bez papierów ja bym nie kupił.

Użytkownik szuwi edytował ten post 27 luty 2019 - 10:04

• 0

#5 Claudiusz

Claudiusz
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 27 luty 2019 - 10:56

Jesli chodzi o typowy garniturowiec to jest ciekawa oferta jezeli takie lubisz
zegarki/Zenith/heri
www.apart.pl/zegarki/Zenith/heritag
  • 0

#6 alabuz

alabuz
  • Użytkownik
  • 140 postów

Napisano 27 luty 2019 - 12:27

* Tudor BB 36 - trochę za spokojny jak dla mnie, ale dzięki za propozycję.

* Omega Speedmaster - przymierzałem i nie zrobił na mnie dużego wrażenia, poza tym on najlepiej wygląda na pasku, natomiast teraz wolałbym zegarek na bransolecie.

* Tudor 1926 - ten mi się podoba, jest wersja 39mm (duży plus), muszę go przymierzyć, są jacyś użytkownicy tego zegarka na forum?

* Tag Heuer Carrera - tego też chętnie bym zobaczył na żywo, szczególnie srebrną wersję.

* Zenith - eleganckiego zegarka nie szukam, mam już swojego garniturowca i zakładam go bardzo rzadko, szkoda by mi było taki zegarek trzymać w pudełku.

Użytkownik alabuz edytował ten post 27 luty 2019 - 12:28

• 0

#7 fanfar19

fanfar19
  • Użytkownik
  • 454 postów

Napisano 27 luty 2019 - 17:03

Z Carrerą nie powinno być problemu. Jubitom ma ich sporo w swojej sieci - zawsze mogą ściągnąć jak na miejscu nie będzie. Kruk też jakieś ma.

Z Tudorem będzie trudniej - a z 1926 pewnie jeszcze trudniej.

Ale z tego pisałeś to masz jeszcze rok do zakupu :) Więc trochę czasu jest.

• 0

#8 meXy

meXy

Master

• Użytkownik
  • 3093 postów

Napisano 27 luty 2019 - 17:36

Aquatimer IWC z bazarku, wymiata konkurencję.
  • 0

#9 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 6635 postów

Napisano 27 luty 2019 - 19:04

Autavie są świetne, to jedyne obok Monaco Heuery które przyspieszają bicie mego serca. Ale budżet musiałbyś trochę naciągnąć.

Załączone miniatury

• 9331F4F6-7D2D-4975-B869-2F823296A593.jpeg

• 0

#10 Waheto

Waheto
  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 28 luty 2019 - 10:20

Racja, Autavie są pieknie. I drogie - nawet za modele vintage trzeba dużo zapłacić...

• 0

#11 Sebak

Sebak
  • Użytkownik
  • 907 postów

Napisano 28 luty 2019 - 19:42

Używany Rolex OP.
  • 0

#12 alabuz

alabuz
  • Użytkownik
  • 140 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 19:39

Na razie Rolexy do mnie nie gadają aż tak bardzo. Poza tym w tych pieniądzach mogłaby być to mission impossible.

Autavia jest świetna, to fakt, ale na razie mam zegarki na paskach i aż się prosi o zegarek na wygodnej bransolecie.

A co myślicie o Maurice Lacroix Aikon w wersji niebieskiej? Zdaje sobie sprawę, że przy odsprzedaży traci się na tej marce bardzo dużo, ale zegarek wygląda bardzo fajnie, trochę w stylu IWC Ingenieur.
  • 0

#13 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 6635 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 19:52

Autavia jest świetna, to fakt, ale na razie mam zegarki na paskach i aż się prosi o zegarek na wygodnej bransolecie.
.

To są paski customowe a dedykowana bransoleta jest bardzo wygodna i „ inna” od klasycznych „wielkoogniwowych” bransolet typowych dla innych Tagów, Brajtlingów, Omeg czy Rolexów ( no dobra Rolex próbuje przemycać jubilee do sportowych zegarków )
  • 0

#14 alabuz

alabuz
  • Użytkownik
  • 140 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 20:22

Mierzyłem Autavię na bransolecie. Dla mnie za bardzo bling bling. Choć pewnie oświetlenie w sklepie zrobiło swoje.ad6719a2ff2e6f31953e2937bebd0d5b.jpg
  • 0

#15 tbn

tbn
  • Użytkownik
  • 535 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 20:54

Ja bym się nie zastanawiał, bo ten IWC jest rewelacyjny. Jako, że bardzo lubię Omegę, ale akurat nie AT, to wrzucę taką alternatywną propozycję (jeden z najpiękniejszych modeli tej firmy moim zdaniem , niestety też tylko używka )

PA020184.jpg

https://www.fratello...ailmaster-39mm/

• 0

#16 StaryWilk

StaryWilk
  • Użytkownik
  • 1849 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 21:02

A co myślicie o Maurice Lacroix Aikon w wersji niebieskiej? Zdaje sobie sprawę, że przy odsprzedaży traci się na tej marce bardzo dużo, ale zegarek wygląda bardzo fajnie, trochę w stylu IWC Ingenieur.

Jeśli rozważasz Aikona, który nie spełnia rozmiarowo twoich pierwotnych założeń, przez co raczej bardzo wygodnym EDC nie będzie (chyba, że masz spory nadgarstek), a tym bardziej podoba Ci się design IWC Ingenieur - zajrzyj do tego wątku, a może coś ciekawego znajdziesz:

http://zegarkiclub.p...-w-stylu-genty/

• 0

#17 Passionat

Passionat
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 18:29

Ja bym się nie zastanawiał, bo ten IWC jest rewelacyjny. Jako, że bardzo lubię Omegę, ale akurat nie AT, to wrzucę taką alternatywną propozycję (jeden z najpiękniejszych modeli tej firmy moim zdaniem , niestety też tylko używka )

Piękna jest, nie znałem jej, teraz mnie również podoba się najbardziej.

• 0

#18 Mirosuaw

Mirosuaw
  • Użytkownik
  • 5603 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 18:46

Bardzo zbliżony stylistycznie do IWC, ale o klasę wyżej, będzie Rolex OP 39. Moim zdaniem rewelacyjny EDC, prosty i ponadczasowy. Szkoda, że nie chcesz dołożyć, raz kupujesz i masz zegarek z "dożywociem".

Rolex-Oyster-Perpetual-39-114300-watch-2

• 1

#19 mario1971

mario1971
  • Użytkownik
  • 4627 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 20:55

Bardzo zbliżony stylistycznie do IWC, ale o klasę wyżej, będzie Rolex OP 39. Moim zdaniem rewelacyjny EDC, prosty i ponadczasowy. Szkoda, że nie chcesz dołożyć, raz kupujesz i masz zegarek z "dożywociem".

Bingo :)

• 0

#20 alabuz

alabuz
  • Użytkownik
  • 140 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 19:23

Nie powiem, Rolex jest niezły i na pewno to byłby dobry wybór. Ale moim zdaniem powinienem jeszcze zaliczyć punkt pośredni między moimi obecnymi zegarkami, tj. Seiko, Glycine i Orisami a np. Rolexem. Budżet 15 tys. to i tak jest dużo jak dla mnie i prawdę mówiąc nie jestem na 100% przekonany czy tyle wydam na zegarek i rozważam też tańsze opcje. Jutro np. zamierzam podjechać do paru sklepów i poprzymierzać trochę zegarków. Na pewno chce dać szansę Maurice Lacroix Aikon z niebieską tarczą, ale pewnie okaże się za duży. Poszukam też Taga Carrera, może któryś Tudor. Natomiast dziękuję za kolejną propozycję.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: iwc, omega, tag, edc, ingenieur

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych