Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Orient Ray/Mako - porady

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 destroy.system

destroy.system
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 28 luty 2019 - 18:03

Cześć !

Ostatnio borykam się z problemem związanym z zakupem zegarka, a mianowicie jest tu kilka niewiadomych. Oczywiście padło na dość popularnego divera, tj. w tytule. Rozważam opcję zakupu nowego przez internet (Allegro), bądź  od osoby prywatnej (używany), a wszelkie czynności w przypadku zakupu odbędą  się wirtualnie. Generalnie opłaca się szukać używki i zaoszczędzić jakieś grosze ? Boję się głównie o stan techniczny i autentyczność  w tym wypadku.  Ktoś z was poleca jakieś zaufane źródła, a może sam ma coś do zaoferowania ? Jeszcze zastanawiam się co mają rozmiary np. XL, Big Mako do danego modelu, na co zwrócić uwagę ?

Dzięki i pozdrawiam !

• 0

#2 Claudiusz

Claudiusz
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 28 luty 2019 - 18:10

Tanio powinno byc na creationwatches.com
Sprawdz cene czy odpowiada
  • 0

#3 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13596 postów

Napisano 28 luty 2019 - 20:26

Wg. mnie przy tym budżecie warto kupić nowy zegarek.
W dobrych cenach pojawia się tutaj
http://www.dutyfreei...-divers-watches
Ray,Mako 41,5
Big Mako 44
  • 0

#4 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6146 postów

Napisano 28 luty 2019 - 21:02

Wg. mnie przy tym budżecie warto kupić nowy zegarek.
W dobrych cenach pojawia się tutaj
http://www.dutyfreei...-divers-watches
Ray,Mako 41,5
Big Mako 44

A w/g mnie nie ma znaczenia czy się kupi nowy czy używany w świetnym stanie - osobiście nie rozumiem parcia na "nowy zegarek" - zdarzyło mi się parę razy zakupić takowy ale zdecydowanie więcej czasomierzy z tych które przeszły przez moje ręce było używanych i nie narzekam - ale wiadomo co tam sobie ktoś lubi.

Co do Big Mako to o ile masz więcej niż 18cm obwodu nadgarstka to owszem się nada i jest szansa że będziesz zadowolony, jeśłi masz mniejszy nadgarstek to Ray/Mako zdecydowanie lepszą alternatywą jest.

W sumie niebieski Ray to był mój pierwszy świadomie kupiony automat, kupiłem go zaraz po zarejestrowaniu się na tym forum i ... mam go do dzisiaj - od tego czasu przez moją łapę przeszło sporo czasomierzy, większość poszło dalej na inne ręce a Ray pozostał i ma się dobrze. Mam też niebieskie Big Mako które też ma się nieźle... Moim zdaniem oba zegarki są bardzo ciekawe, sprawdzone i niezawodne warte swojej ceny i jakością wykonania, oraz urodą mogą śmiało i bez wstydu konkurować z DUŻO droższymi czasomierzami tzw "prestiżowych" marek...

• 0

#5 RiddickB

RiddickB
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 00:24

Fakt jak używany w świetnym stanie to niewielka różnica ale jednak przy tym budżecie to zysk w portfelu będzie niewielki. Mój głos na nowy, z creationwatches. Co do wielkości to już kwestia nadgarstka, tak jak Daito wspomniał.

• 0

#6 Claudiusz

Claudiusz
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 10:23

Daito
A jak szybka? Daje rade po kilku latach ?
Rozumiem ze to standard mineral
Pozdrawiam
Claudiusz
  • 0

#7 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13596 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 15:30

A w/g mnie nie ma znaczenia czy się kupi nowy czy używany w świetnym stanie - osobiście nie rozumiem parcia na "nowy zegarek" - zdarzyło mi się parę razy zakupić takowy ale zdecydowanie więcej czasomierzy z tych które przeszły przez moje ręce było używanych i nie narzekam - ale wiadomo co tam sobie ktoś lubi.

Co kto lubi :)

Ja jestem za nowymi , tym bardziej w tym budżecie.

Co do Big Mako to o ile masz więcej niż 18cm obwodu nadgarstka to owszem się nada i jest szansa że będziesz zadowolony, jeśłi masz mniejszy nadgarstek to Ray/Mako zdecydowanie lepszą alternatywą jest.

Big Mako , nawet pomimo swojego rozmiaru 44 mm,bardzo dobrze układa się nawet na mniejszych nadgarstkach.

W sumie niebieski Ray to był mój pierwszy świadomie kupiony automat, kupiłem go zaraz po zarejestrowaniu się na tym forum i ... mam go do dzisiaj - od tego czasu przez moją łapę przeszło sporo czasomierzy, większość poszło dalej na inne ręce a Ray pozostał i ma się dobrze. Mam też niebieskie Big Mako które też ma się nieźle... Moim zdaniem oba zegarki są bardzo ciekawe, sprawdzone i niezawodne warte swojej ceny i jakością wykonania, oraz urodą mogą śmiało i bez wstydu konkurować z DUŻO droższymi czasomierzami tzw "prestiżowych" marek...

To generalnie świetny wybór w tym budżecie.

• 0

#8 Karol1329

Karol1329
  • Użytkownik
  • 333 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 15:40

O autentyczność nie masz się co bać, nikt chyba nie zgłaszał podróbek tych orientów. 

Ale różnica między nowym i używanym jest tak mała, że nie bawiłbym się w używki.

• 0

#9 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13596 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 15:43

Ale różnica między nowym i używanym jest tak mała, że nie bawiłbym się w używki.

Właśnie.

• 0

#10 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6146 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 18:52

Daito
A jak szybka? Daje rade po kilku latach ?
Rozumiem ze to standard mineral
Pozdrawiam
Claudiusz

Nowy Ray ma szafir - z tego co mi się wydaje. Ja w swoim wymieniłem na szafirowe z niebieskim AR Big Mako jak dotąd nie dorobił się żadnej rysy  na mineralnym szkle ale ono nie "wystaje" jak w Ray'u

Big Mako , nawet pomimo swojego rozmiaru 44 mm,bardzo dobrze układa się nawet na mniejszych nadgarstkach.

To jak sobie tam nosiciel uważa - moim zdaniem 44mm to potężny zegarek niezależnie od budowy koperty, czy uszu. Świetnie to się Sumo układa albo Parnis diver - Big Mako moim zdaniem "tak se" bo ma długie uszy i jak pasek założysz to z reguły robi się "przeciąg" przy teleskopach co na mniejszych nadgarstkach wygląda średnio. 

Najlepiej znaleźć kogoś z podobnym nadgarstkiem i założyć mu zegarek na łapsko aby samemu spojrzeć z boku - ta metoda wyleczyła mnie definitywnie z kilku większych zegarków, bo choć jak na nie patrzyłem z perspektywy nosiciela to wydawały się O.K. to na cudzym nadgarstku wyglądały słabo...

Użytkownik Daito edytował ten post 01 marzec 2019 - 18:53

• 0

#11 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13596 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 18:58

Tak , zgoda , Sumo układa się świetnie , dlatego Big Mako w mojej ocenie bardzo dobrze ale nie świetnie . Lepiej od BIg Mako układ się np. M-Force.
Zawsze jednak najlepiej przymierzyć i ocenić .
  • 0

#12 brz

brz
  • Użytkownik
  • 793 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 19:03

Z własnego doświadczenia mogę dodać, że szkło w standardowym Rayu szału nie robi, chociaż w sumie ja to przez sen potrafię zegarek zarysować.

Użytkownik brz edytował ten post 01 marzec 2019 - 19:04

• 0

#13 Claudiusz

Claudiusz
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 19:13

Ok dzieki za odpowiedz
Pozdrawiam
Claudiusz
  • 0

#14 Boniek88

Boniek88
  • Użytkownik
  • 229 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 21:33

Napisałem na priv ale napiszę jeszcze tu. Mam do sprzedania całkowicie nowe Mako V3 na gumowym pasku. Gdybyś był zainteresowany to pisz na priv. Cena będzie bardzo dobra a jest na 24 miesięcznej europejskiej gwarancji.

Załączone miniatury

• IMG_20190219_164542262.jpg

• 0

#15 destroy.system

destroy.system
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 06 marzec 2019 - 22:46

Witam. Uwagę przykuł Orient Mako II (niebieski z częściową czerwoną otoczką) i zastanawiam się jeszcze nad niebieskim Ray'em. Jak wpasowują się te zegarki do waszej stylizacji ? Dobre na imprezę i innego typu okoliczności ? Kwestia gustu ? Przyciąga kobiece oko ?

Pozdrawiam !

• 0

#16 dziki dzik

dziki dzik
  • Użytkownik
  • 353 postów

Napisano 07 marzec 2019 - 13:25

Kobiece oko zdecydowanie bardziej przyciągnie Armani czy inny Kalvin Clein. Orienty są bardzo ładne, ale raczej nie są szpanerskie. A tych V3 nie widziałem, wydają się robić nieco większe wrażenie na zdjęciach, ale na żywo nie wiem. Do stylizacji to najlepiej czarna tarcza - do wszystkiego założysz, a niebieska - mam wątpliwości.

• 0

#17 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13596 postów

Napisano 07 marzec 2019 - 16:16

Nowy XL

Załączone miniatury

• 39C44035-A784-426E-B7F0-4BC3975D0967.jpeg

• 0

#18 Fifarafa

Fifarafa
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 14:20

Trochę odgrzebie. Jak sprawuje się to nowe XL '' kano''? Czaje się od jakiegoś czasu na orienta, najbardziej podoba mi się Orient Ray 2 niebieski, ale przy moim 18.5 cm nadgarstku obawiam się że będzie wyglądał jak bym go chrzesniakowi zabrał
  • 0

#19 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6146 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 15:03

Trochę odgrzebie. Jak sprawuje się to nowe XL '' kano''? Czaje się od jakiegoś czasu na orienta, najbardziej podoba mi się Orient Ray 2 niebieski, ale przy moim 18.5 cm nadgarstku obawiam się że będzie wyglądał jak bym go chrzesniakowi zabrał

18,5 cm to zjadam na śniadanie  :D a poważnie mówiąc wszystko zależy jak sobie temat sam poukładasz - przez kilkadziesiąt lat zegarek 32mm średnicy nie był zegarkiem małym a 37 to była "busola" - a ludzie wale nie byli mniejsi. 

U mnie na 21cm nadgarstku wygląda to tak:

DSC00166.jpg

DSC09836.jpg

lubię też trochę większe zegarki:

DSC09539.jpg

DSC01566.jpg

ale Ray wcale nie jest za mały... ;)

I na koniec takie porównanie - 45mm z 41,5mm - wcale nie ma jakiejś przepaści

DSC05324.jpg

• 0

#20 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13596 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 16:13

Bedzie ok.

Nowe XL u mnie bez problemu .

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych