Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
KazikRutkowski

Szkolenie w zawodzie zegarmistrza KURS

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, czy ktoś z kolegów uczących się na własną rękę umiejętności rozbierania i składania zegarków miał bezpośrednio kontakt  lub słyszał o kursach nauki zawodu zegarmistrza. Znalazłem firmę która prowadzi szkolenia w internecie.  Kurs przygotowany jest w taki sposób, aby zdobyć zarówno wiedzę teoretyczną, jak i wiedzę praktyczną. Pomoce naukowe można pobrać na swój dysk oraz wydrukować. Zapytałem czy można jakiś filmik zobaczyć jak wygląda ich materiał jednak nie ma u nich nic takiego. Kurs kosztuje 499 zł. Są komentarze ale z tego trudno wysnuć jakiś wniosek.

 

https://kkz.edu.pl/kursy/337/zegarmistrz-731106-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-mg13

 

 

Zakres jest dość interesujący:   Ukończenie kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz uzyskanie kwalifikacji zegarmistrza umożliwia m.in.: wykonywanie prac konserwacyjnych i naprawczych wszelkiego rodzaju zegarów i zegarków: naręcznych, pierścionkowych, kieszonkowych, zdobniczych, budzików, sportowych, ściennych, wieżowych i innych mechanicznych i elektronicznych; ustalanie przyczyn złego funkcjonowania mechanizmów, regulowanie i sprawdzanie działania naprawionego mechanizmu, wymienianie baterii, posługując się podstawowymi zestawami narzędzi zegarmistrzowskich, przyrządami pomiarowymi, tokarką zegarmistrzowską, wciskarką do kamieni, wiertarką, czyszczarką mechaniczną, sprawdzarką chodu zegarka i innym. Zegarmistrz może otworzyć własną działalność gospodarczą lub podjąć zatrudnienie w firmach specjalizujących się w zegarkach.

Edytowane przez KazikRutkowski

KazioR

https://www.kazior5.pl/zegary     Zegarmistrzostwo zawód trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzyłem w link, ale już nauczenie się samo posługiwania tokarką itp... pachnie mi przerostem czyjegoś EGO! Za 499zł nie można się tego nauczyć, nie jestem zegarmistrzem, ale inżynierem. Wiem ile czasu zajmuje nauka takich rzeczy. A już samo słowo zegarMISTRZ świadczy o posiadaniu dyplomu nie czeladniczego a zdaniu egzaminu na mistrza.

 

Myślę, że to jeszcze jedna ze szkół, która "handluje" papierkiem. Zakres opanowania materiału poprzez zegarki naręczne po zegary na wieży to tak jak nauczyć się całości prawa cywilnego, karnego, administracyjnego ... niby wszystko prawo, ale ...

 

Także uważam mimo, że nie czytałem odnośnika, szkoda tych 499zł


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Jak chcesz, to mogę Ci wysłać pakiet podręczników zegarmistrzowskich w formie cyfrowej. Potem napiszesz że je przeczytałeś, a ja wystawię Ci dyplom. I dorzucę słynnego Opla jako premię za najlepiej zdany kurs...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Napisałem do nich czy mogą umożliwić dostęp do jakiejś części tego kursu. Chciałem zapoznać się jakie to materiały czy sa filmy instruktażowe czy tylko sam skrypt. Odpisali, że to  Zespół Szkół KKZ jako instytucja oświatowa, z nadania powołana do zwiększania kwalifikacji, współpracuje z dziesiątkami specjalistów, w tym również z zakresu zegarmistrzostwa, a same materiały dydaktyczne dostępne w ramach kursów są stale udoskonalane i aktualizowane. Dodatkowo jakość świadczonych przez Instytucję szkoleń potwierdza certyfikat ISO. 
Materiały dydaktyczne w kursach dostępne są pod postacią plików PDF, które można pobrać na swój dysk oraz wydrukować. Taka forma szkolenia gwarantuje łatwe i intuicyjne przyswajanie wiedzy z zakresu wybranego kierunku kształcenia.Jednocześnie zapewniamy, iż wartość merytoryczna materiałów dydaktycznych pozwoli Panu na zdobycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

 

Dostępu nie ma, widać liczy się w tym wszystkim zaświadczenie do czego to ma uprawniać nie wiem. Otwarcie działalności gospodarczej po tak świetnym kursie podejrzewam szybko przyniesie porażkę.

 

Czyli nabijanie w butelkę.

 

@tarant -  jeżeli jesteś w posiadaniu w pdf jakiejś książki której nie ma w moim wykazie bardzo chętnie skorzystam z Twojej propozycji. Zbieram wszelkie materiały z tego zakresu.

 

post-105087-0-49271700-1551896620_thumb.jpg

Edytowane przez KazikRutkowski

KazioR

https://www.kazior5.pl/zegary     Zegarmistrzostwo zawód trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
Napisano (edytowane)

Każde nowo rozpoczynane hobby to minimum 1000zł/euro/$ . To taka sama prawidłowość jak przy zakupie samochodu. Określoną cenę można zapłacić przed a jak ktoś chce zaoszczędzić to zapłaci sumarycznie minimum tyle samo po zakupie. Po prostu więcej będzie pchał :) .

 

Materiały, jak ktoś nie ma kierunkowo-technicznego wykształcenia np. nie jest ślusarz, mechanikiem, ... to jedynie materiały. Nikt na sucho nie nauczy się operować pilnikiem czy rysunku złożeniowego. To jest etap uzupełniania brakującej wiedzy a nie nauka dodatkowego fachu czy nowego hobby. Nazwijmy to wpisowym.

 

Potem przychodzi długi etap doskonalenia. W tym przypadku wygląda to tak, że trzeba przerobić określoną liczbę mechanizmów w zakresie standardowego czyszczenia, przeglądu, regulacji by nabrać wprawy i np. nie pozostawiać po sobie śladów przeglądu. O aktach wandalizmu "fachowców" jest dosyć często na forum. Byłoby to straszne a jest śmieszne tylko dla tych, którzy we własnym zakresie grzebią w mechanizmach.

Poza tym przerobienie iluśtam mechanizmów powoduje nabranie manualnej wprawy, rzemiosła czyli mechanizm od odkręcenia dekielka do jego ponownego przykręcenia przechodzi cały proces w 30min. a roboty na samym mechanizmie jest bez perturbacji około kwadrans. Im więcej dumania tym więcej rys i partaniny :) .

 

Trzeci etap to coraz trudniejsze naprawy i powiększanie wiedzy "w głąb" określonych typowych mechanizmów. Typowe usterki, sposób ich usuwania. Jak ktoś na tym etapie zabiera się za np. toczenie osi, wstawianie czopów czy wymianę kamieni łożysk to już wie co robi i po co? A nie szamocze się bo tak mu w podręczniku zadano.

 

Dla tych co potrafią się sprężyć, mają już pewną wiedzę pierwsze dwa etapy a może i kawałek trzeciego zajmuje od 6. miesięcy do roku czasu i szybciej nie będzie. Tak podpowiada doświadczenie na podstawie tego jak poszerzali wiedzę Koledzy na forum.

Należy dodać, że ile razy by nie był powtórzony opis tego samego problemu to była zawsze udzielana, powtarzana odpowiedź. Aspekt dydaktyczny forum jest nie do przecenienia. Dzięki temu pytający dowiadywał się nie tylko sposobu rozwiązania problemu, o który pytał ale i zwykle kilku kroków na przód i alternatyw. To tak jak by maił nie jednego a przynajmniej 3. nauczycieli. To bardzo oszczędza czas i podnosi wydajność nauczania.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zastanawiam się czy nie zorganizować takiego kursu... Rozmawiałem z kolegami, którzy uczestniczyli w takowych, i chyba warto zorganizować coś tak " na uczciwie"... Myślę nad programem zajęć.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pasjonatòw jestem świeży w temacie,ale widze tu dużo ciekawych pomysłòw na rozwòj. Chciałem się dowiedzieć czy pomysł profesjonalnego szkolenia przez znawcòw tematu ruszył? Jak tak to chciałbym się zapisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2019 o 13:53, kiniol napisał:

Myślę nad programem zajęć.

Wymyśliłeś?

Może bym skorzystał.. wiedzy nigdy  za wiele ( tym bardziej profesjonalnej...)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Feymozim
      Naprawa Tag Heuer'a  Fotki poniżej 

    • Przez Feymozim
      Naprawa zegarka Borealis Cascais 30ATM na mechanizmie Miyota 9015   Fotki poniżej

    • Przez Feymozim
      Serwis Seiko 4R35-01R0





    • Przez Feymozim
      Witajcie, jestem Adam zajmuję się naprawą zegarków od 2016 roku. Chciałbym zaproponować swoje usługi gdyby ktoś byłby zainteresowany podsyłam link do mojej strony . Gwarantuje wysoką jakość wykonywanych moich usług. Zainteresowanych i osoby mające pytania zapraszam na priv. 
      https://www.facebook.com/profile.php?id=100035394744422
       
       
    • Przez pajakleon97
      Witam serdecznie
       
       Nie za bardzo dbam o zegarki i oto pojawily sie brzydkie rysy na bezelu w moim Glycine Combat Sub. Niezaladnie to wyglada a lubie ten zegarek i jak dla mnie byl dosc kosztowny wiec chcialbym go zatrzymac na dluzej. Wiecie moze gdzie we Wroclawiu moglbym ten bezel wymienic? Przy okazji zrobic tez przeglad bo mam wrazenie, ze rezerwa chodu krocej trzyma. Dobrze zeby bylo to tez oplacalne a nie w cenie nowego zegarka...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.