Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sikor44

Wynajem zegarków - skorzystałbyś ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim

 

Mam do Was kilka pytań, jako do pasjonatów i fanów zegarków.

Czy zapłacilibyście za możliwość korzystania z jakiegoś konkretnego zegarka, na okres tygodnia/miesiąca itp. bez konieczności kupowania go? Zakładając, że usługa jest door2door (zegarek jest dostarczany, a później odbierany od użytkownika).

Czy bylibyście chętni udostępnić zegarek komuś na taki wynajem? Załóżmy, że mamy trochę zegarków i nie ze wszystkich korzystamy regularnie, więc w tym czasie mógłby "zarabiać". Albo mamy zestaw zegarków, który służy wyłącznie jako aktywa. Zakładając, że jest zapewnione ubezpieczenie oraz okresowy serwis/konserwacja zegarków idących na najem oraz, że jest załatwiona odbiór zegarka wraz z odpowiednim zabezpieczeniem paczki.

 

Może w ogóle spotkaliście się już z takimi usługami, niekoniecznie w Polsce? Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie. Pozdrawiam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć Wszystkim

 

Mam do Was kilka pytań, jako do pasjonatów i fanów zegarków.

Czy zapłacilibyście za możliwość korzystania z jakiegoś konkretnego zegarka, na okres tygodnia/miesiąca itp. bez konieczności kupowania go? Zakładając, że usługa jest door2door (zegarek jest dostarczany, a później odbierany od użytkownika).

Czy bylibyście chętni udostępnić zegarek komuś na taki wynajem? Załóżmy, że mamy trochę zegarków i nie ze wszystkich korzystamy regularnie, więc w tym czasie mógłby "zarabiać". Albo mamy zestaw zegarków, który służy wyłącznie jako aktywa. Zakładając, że jest zapewnione ubezpieczenie oraz okresowy serwis/konserwacja zegarków idących na najem oraz, że jest załatwiona odbiór zegarka wraz z odpowiednim zabezpieczeniem paczki.

 

Może w ogóle spotkaliście się już z takimi usługami, niekoniecznie w Polsce? Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie. Pozdrawiam :)

Zdecydowanie nie. W obie strony. Sam się boję swoje nosić, żeby nie porysować, dodatkowo ktoś pójdzie grać w zegarku w baseball np i szukaj później przyczyny rozwalonego mechanizmu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z wynajmem samochodów, jachtów, samolotów itp. istnieje zbyt duże ryzyko uszkodzeń znacznie obniżających wartość zegarka. Niemożliwych do objęcia ubezpieczeniem. Nie chciałbym być ani wypożyczającym, ani pożyczającym.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Albo jest mój, albo nie. Albo mnie na niego stać, albo nie i tyle. ... bo pożyczyć po co... żeby poszpanować? ... hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieć więcej zegarków dobrej marki i wypożyczać jak samochody i zarabiać to czemu nie :) Ale nie słyszałem o wypożyczalni  zegarków.Ale mając jeden i kolega by np.chciał za stówę na noc pożyczyć to bym nie pożyczył. Sam też bym od kogoś nie pożyczył żeby poudawać kogoś kim nie jestem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej koledzy, nie chciałbym wypożyczać - w obie strony :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I podobnie ja. Dwie odpowiedzi. Nie i nie.

 

Nie chce pożyczać, nawet na dobrych warunkach, bo lubię mieć swój zegarek i samochòd tez. Niczego nie udaje, to co mam jest moje, mam to na co mnie stać i to co lubię niezależnie czy jest akurat modne i czy podoba sie innym. Swojego zegarka tez nie pożyczek nikomu, osobom zaufanym pozwalam obejrzeć i przymierzyć, samochod podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już ktoś pytał na forum, zdaje się w kontekscie wypożyczenia na ślub....

 

 

Jestem na nie w obu kwestiach, pożyczania i udostępniania do wypożyczenia.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak koledzy jestem na nie w obu przypadkach, pożyczania i wypożyczania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Pl, ale znam firmy wynajmujące zegarki.

20k $ rocznie abonament z dostępem do marek premium Patek AP Lange itp zegarek można nosić przsz miesiąc. Firma w czas trwania posiadania zegarka wlicza czas transportu wysyłki więc w ciągu roku z 10 zegarków można mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 20.000 $ to można całkiem fajną sztukę na własność mieć :P


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, nie spodziewałem się tylu odpowiedzi już po paru godzinach :) .

To o czym piszesz @Rebrov to dokładnie jak car cluby - są takie w Polsce (no a przynajmniej jeden który kojarzę).

 

W porównaniu z wynajmem samochodów, jachtów, samolotów itp. istnieje zbyt duże ryzyko uszkodzeń znacznie obniżających wartość zegarka. Niemożliwych do objęcia ubezpieczeniem. Nie chciałbym być ani wypożyczającym, ani pożyczającym.

 

 

Ale to ryzyko przy normalnym użytkowaniu przez kogoś bez kompetencji? Czy przy działaniu w złej wierze z premedytacją? Per analogię - aucie z car sharingu czy ze zwykłej wypożyczalni też klient "może" zrobić całkę.

Jak w ogóle wygląda sprawa ubezpieczeń zegarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem zadna firma w Polsce nie sprzedaje tego produktu, są oczywiscie ubezpieczenia łączone, ale to dość skomplikowane.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ale to ryzyko przy normalnym użytkowaniu przez kogoś bez kompetencji? Czy przy działaniu w złej wierze z premedytacją? Per analogię - aucie z car sharingu czy ze zwykłej wypożyczalni też klient "może" zrobić całkę.

Jak w ogóle wygląda sprawa ubezpieczeń zegarków?

 

Przy pechu choćby. Która firma ubezpieczy Ci np zegarek o wartości  30 tys. z piaskowaną kopertą od kosztów naprawy ryski przy prawym uchu i kto oceni spadek wartości? Na koszt naprawy błotnika w fabrycznym serwisie Jaguara dostaniesz wycenę, obliczysz utratę wartości itd. A tu?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, z jednym ale: pożyczyć zegarek na tydzień, żeby zorientować się, czy NAPRAWDĘ mi odpowiada i czy chcę go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Sikora44 sonduje grunt pod biznes, dla miłośników zegarków takie wypożyczenie zegarka jest nie do zaakceptowania, w obydwie strony.

Może jakiś próżny laik zegarkowy, dla jednodniowego szpanu skusiłby się na taki wynajem  :wacko: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę "przekręcając" klasyka -Pióra, żony i zegarka* się nie pożycza :)

 

*w oryginale gitary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może powinna obowiązywać jakaś  opłata rejestracyjna dla wszystkich nowych rejestrujących się użytkowników forum ???  Bo bywa tak, że jest rejestracja, pytanie ..., kilka postów 3 - 4 i nigdy więcej "Pan" użytkownik na forum się nie pojawia. 

Takich pytań i propozycji businessowych mam na skrzynce pocztowej po kilka dziennie ! Skoro ktoś chce robić biznes posiłkując się wiedzą z darmowego dostępu do wiedzy z forum   /i bardzo dobrze, bo tu jest dużo dobrej wiedzy !/ ,  to może forum  też by coś niecoś zarobiło na tym na swoje utrzymanie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze nie - pomysl totalnie z czapy... :blink::wacko:

Jednak w przypadku, kiedy ktos jest zainteresowany danym modelem a nigdzie go nie ma lub sama chwilowa przymiarka w salonie nie da mozliwosci sprawdzic jak zegarek bedzie sie nosic, lezec to moglyby sie faktycznie przydac porzadne repliki - oczywiscie jesli byloby to legalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że działanie watch sharing mogłoby mieć sens, szczególnie w kontekście wypożyczeń na ważniejsze uroczystości lub w celach testowych, przed właściwym zakupem. Zegarki to przedmioty jak każde inne, choć nie na tym forum :)

Pozostaje do rozwiązania kwestia ubezpieczenia takiego użyczenia i ew. odpowiedzialności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dla miłośników zegarków, jak i kolekcjonerów (myślę że możemy podzielić pasjonatów na takie dwie grupy) zegarek to zbyt osobisty przedmiot. Nikt z nas nie chciałby mieć zegarka "na chwilę", a tym bardziej pożyczać swojego ryzykując jego uszkodzeniem lub utratą. Za żadne pieniądze. Jeżeli to miał być temat do dyskusji na forum, to średnio trafiony - zbyt oczywista odpowiedź. Jeżeli przed biznesowy sondaż rynku, to tym bardziej. Forum to nie to miejsce. Pasjonaci zegarków są niewielkim procentem w konsumpcyjnym społeczeństwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało mi się zamienić zegarkami z kilkoma kolegami na jakiś czas. Zawsze wszystko było ok. Oczywiście znałem ich osobiście. Ale jakoś nie drżałem, że zegarek złapie jakąś ryskę, mógł ją złapać i na moim nadgarstku podczas normalnego noszenia. Wartość zegarka nawet nie była tutaj istotna. 

Czy można to przełożyć w jakiś sposób na wynajem? W końcu osobom obcym? Obcemu pewnie swojego zegarka bym nie pożyczył i nie słyszałem o takich praktykach. Czy z kolei sam był wypożyczył zegarek np. po to, żeby go potestować przed kupnem? Też nie. Bo albo mogę to zrobić na zlocie albo wydać jakieś pieniądze żeby go kupić i najwyżej sprzedać jeśli nie podejdzie. 


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że działanie watch sharing mogłoby mieć sens, szczególnie w kontekście wypożyczeń na ważniejsze uroczystości lub w celach testowych, przed właściwym zakupem. Zegarki to przedmioty jak każde inne, choć nie na tym forum :)

Pozostaje do rozwiązania kwestia ubezpieczenia takiego użyczenia i ew. odpowiedzialności.

 

 

Dokładnie to podejście miałem na myśli.

 

Absolutnie nie chciałem nikogo urazić, zmanipulować, nie był to żaden click bite itp. Uważam, że ludzie coraz bardziej odchodzą od "posiadania" na rzecz "używania" (wygoda, prostota itd.).

Sam bardzo lubię zegarki, aktualnie szukam czegoś do uzupełnienia kolekcji. Osobiście nie wyobrażam sobie, jak można wyjść z domu nie mając zegarka ... Zarejestrowany na forum jestem od dawna, nie są to moje pierwsze posty ;) , chociaż z reguły po prostu czytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chętnie bym wypożyczył na jakiś czas. Sprawdził czy ma coś w sobie. Tym bardziej w perspektywie kolejek w niektórych firmach. Czy jest sens zapisywać się i czekać wiele miesięcy.


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony wypożyczalnia tego typu nie powinna różnić się od wypożyczalni np. strojów na imprezy okolicznościowe (fraki, suknie, czy kostiumy). Nie doszukiwałbym się tu oznak snobizmu w zamyśle, żeby nosić zegarki droższe, niż te, na które mnie stać.

Z drugiej jednak strony zegarek jest chyba nieco bardziej osobisty, niż strój, bo wyprać go się nie da, choć może jest jakiś sposób skutecznego czyszczenia innego, niż za pomocą wody. W każdym razie ja nie jestem pewien, czy chciałbym nosić przedmiot, który styka się z moją skórą, a który nosiło kilkadziesiąt osób przede mną.
Pozostaje pewnie jeszcze kwestia jakiegoś ubezpieczenia od uszkodzeń.

Rozumiem jednak osoby, które chciałyby potestować jakiś czasomierz, zanim wydadzą na niego parę, parędziesiąt tys. zł. Ale tu znów kwestia higieny i ubezpieczenia.

Summa summarum, nie znajduję sposobu na wprowadzenie takiej usługi w zakresie zadowalającym wszystkich zainteresowanych.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Przez Feymozim
      Witajcie, jestem Adam zajmuję się naprawą zegarków od 2016 roku. Chciałbym zaproponować swoje usługi gdyby ktoś byłby zainteresowany podsyłam link do mojej strony . Gwarantuje wysoką jakość wykonywanych moich usług. Zainteresowanych i osoby mające pytania zapraszam na priv. 
      https://www.facebook.com/profile.php?id=100035394744422
       
       
    • Przez Kacperek_77u
      Cześć
      W tym temacie będe ukazywał swoje prace nad zegarkami
      Najpierw napiszę coś o sobie (miłego czytania 😝) :
      Zegarkami mechanicznymi interesowałem się od zawsze i zawsze chciałem taki mieć bo ,,ma duszę i pięknie tyka''. Pierwszy z jakim miałem do czynienia była męska zaria kupiona za 20zł 7 lat temu na targu w rzeszowie. Chodziła tylko dwa tygodnie bo niewiem jakim cudem ale czop osi sekundnowej zniknął a jak wiadomo 2009 bez niego chodził nie będzie. Porozbierałem ją z ciekawości, o dziwo poskładałem ją spowrotem i poszła w kąt razem z zainteresowaniem zegarkami. Jakieś dwa lata temu znowu ją odkopałem, znalazłem dawcę na allegro i coś nawet z tego poskładałem ale chodzic to nie chciało... Więc znowu poszła w kąt z zainteresowaniem-do czasu...
      W ubiegłym roku gdzieś na jesień przypadkiem znalazłem ofertę pudła części do owego mechanizmu i udało mi się je wyrwać za całe 15zł (radość.JPG). Przyszła paczka, zacząłem coś kręcić i wymodziłem w miare działający zegarek 😁
      Potem zakręciłem się w ruskich i dostałem bzika na punkcie sportivn. I w grudniu zakupiłem fajny egzemplarz aczkolwiek zauważyłem na zdjęciach że ma martwy włos więc podmianka była potrzebna (akurat z tamtymi częściami do zari udało mi się jeszcze kupić pare mechanizmów do pobied i kolejne pudło części więc no problemo o drugi włos). Pamiętam jak ćwiczyłem ruchy dzięki którym mógłbym zdjąć włos xd. Procesu podmianki opisywać nie będe bo za długo by to zeszło ale finalnie zegarek OŻYŁ! I tak już z rok będzie jak dłubie w zegarkach 😁
       
       
      Pierwsze co chciałbym wam pokazać z niedawnych prac to pierwsze poważniejsze wyprostowanie włosa w slavie któro zakończyło się niczym innym jak sukcesem 😁 
      Jak widać ktoś chciał ją przyśpieszyć ale potem stwierdził że jednak chodzi za szybko i zdecydowanym ruchem cofnął przesówkę uszkadzając włos...
      Więc akurat się złożyło że niedawno robiłem identyczną slave więc wziałem ją jako wzorzec i żeby nic nie wpadło do niej to poprostu zamiast dekla położyłem szkiełko
      Zbliżenie na wrorzec

      I o to pacjent po wyprostowaniu włosa (przy tego typu uszkodzeniach preferuję metodę ,,na żywca'' czyli poprostu prostuje włos gdy jest zamontowany z balansem tylko ewentualnie bawie się przesówkami 🙃)
      Teraz wystarczyło poprostu ustawić przesówkę z kołkiem włosa (będe wdzięczy za podanie jej profesjonalnej nazwy) żeby zegarek zaczął przyjemnie chodzić:

      20221224_002529.mp4
    • Przez RTK-WGM
      Dzięki comiesięcznej edycji klubowego konkursu foto,  szykuje się wyjątkowe spotkanie w Krakowie. Po kilkuczęściowym teoretycznym przewodniku fotografii przygotowanym przez "Gio" przyszedł czas na zajęcia praktyczne ! Miejsce spotkania to oczywiście Kraków, termin  9 -11 września.  Szczegóły sukcesywnie będą przekazywane  w tym wątku przez Andrzeja i Jana. Swoją pomoc w organizacji spotkania zadeklarował też Shreq.  Szykuje się foto - uczta w Krakowie !
       
      Informacje: https://zegarkiclub.pl/forum/topic/203069-warsztaty-zegarmistrzowskie-4-2022/
    • Przez sVAGier
      Witam wszystkim🙋🏻‍♂️. Mam na imię Łukasz i mam 31 lat. Jakiś czas temu zacząłem interesować się zegarkami. Mieszkam w UK
      Na chwile obecna mam 2 zegarki Casio gshock oraz (tak wiem🙄) Armani. Casio mam 3 a Armani 6 lat. Jak na razie żaden mnie nie zawiódł. Przy Armanim tylko koronka jest pęknięta nie wiem gdzie i jak 😅. Gshock raczej na co dzień i do pracy. To chyba tyle
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.