Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Opinia na temat zegarka orient FUA07004W0

Albo inne zegarki do 600zł orient damski zakup

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#21 tomek.wzr

tomek.wzr
  • Użytkownik
  • 467 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 18:20

Dziękuję wszystkim za takie zainteresowanie tematem:) Bardzo spodobał mi się ADRIATICA MOONPHASE FOR HER. Troszkę przekracza budżet, ale jest znośnie. Dalibyście radę zaproponować coś jeszcze w tym wzornictwie i w tym budżecie?

Casio Sheen to dobry kierunek. Można wybrać jednak coś lepszego np. od firmy Orient. :) Damska, kwarcowa wersja znanego modelu zegarka, do dostania poniżej 700 zł u naszych południowych sąsiadów. Nie są to fazy księżyca, tylko zwykłe oznaczenie dnia i nocy.

Schowek01.jpg

Użytkownik tomek.wzr edytował ten post 12 marzec 2019 - 18:45

• 0

#22 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 753 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 23:51

Casio Sheen to dobry kierunek. Można wybrać jednak coś lepszego np. od firmy Orient. :) Damska, kwarcowa wersja znanego modelu zegarka, do dostania poniżej 700 zł u naszych południowych sąsiadów. Nie są to fazy księżyca, tylko zwykłe oznaczenie dnia i nocy.

:)

Wyjaśnij jeszcze, na czym polega Twój żart, bo kolega Darkmiki gotów jest to wziąć na poważnie.

Ten Orient to typowa "chińszczyzna", tzn. zawiera niemal wszystkie typowe dla tanich chińskich zegarków chwyty - datownik w totalizatorze udający chronograf i wskaźnik Sun/Moon udający fazy Księżyca, a czeski sklep nie zapewnia obsługi gwarancyjnej (to dwa żarty w jednym, bo standardowa gwarancja Casio to 3, a nie 2, lata). Na Aliexpessie podobny zegarek można dostać za kilkanaście zielonych: https://pl.aliexpres...139&needQuery=n

@ZENO, dzięki, ale te Casio to szczerze mówiąc nie w jej guście. 

Udało mi się znaleźć filmik z Adriaticą MOONPHASE FOR HER i wydaje mi się trochę za duży (34mm). Moim zdaniem największa wielkość koperty to 30mm. MAcie jakieś propozycje dla takich wymagań? :)

34 mm to rozmiar w sam raz do damskiego stroju formalnego.

W sklepowych wyszukiwarkach możesz sprecyzować swój wybór (damski, złoty, poniżej 34 mm):

https://www.czaszega...&sort=price_asc

Jeśli chcesz mniejszy zegarek, to może taka Bulova:

W Polskiej dystrybucji kosztuje 800:

https://www.czaszega...mm-p-18306.html

Ale u sprawdzonego sprzedawcy na ebayu, kupisz za jakieś 400:

https://www.ebay.pl/...dcAAOSw3qRbx4v4

Bulova to bardzo dobra marka, mająca sporo więcej prestiżu niż Orient, Casio i Adriatica :)

• 0

#23 Admof

Admof
  • Użytkownik
  • 1697 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 03:39

Wyjaśnij jeszcze, na czym polega Twój żart, bo kolega Darkmiki gotów jest to wziąć na poważnie.

Ten Orient to typowa "chińszczyzna", tzn. zawiera niemal wszystkie typowe dla tanich chińskich zegarków chwyty - datownik w totalizatorze udający chronograf i wskaźnik Sun/Moon udający fazy Księżyca, a czeski sklep nie zapewnia obsługi gwarancyjnej (to dwa żarty w jednym, bo standardowa gwarancja Casio to 3, a nie 2, lata). Na Aliexpessie podobny zegarek można dostać za kilkanaście zielonych: https://pl.aliexpres...139&needQuery=n

Weź głupot ludziom do głowy nie wciskaj. Nie lubisz brandu, ale Orient to porządny japoński brand i nie robi lipnych zegarków, tylko porządne jakościowo. Chińska gówno jakość to jest w tych często polecanych przez Ciebie Ingersollach. Za gadanie głupot powinieneś dostać wakacje od forum, bo jeszcze jakiś laik weźmie Twoje "rewelacje" na poważnie.

• 6

#24 tomek.wzr

tomek.wzr
  • Użytkownik
  • 467 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 07:37

Sklep słowacki a nie czeski. Zapewnia taką samą obsługę gwarancyjną jak każdy inny poza oficjalną siecią dystrybucji. W razie konieczności skorzystania z gwarancji w przypadku sklepu słowackiego (który posiada polski adres do odsyłania produktów) będzie znacznie łatwiej niż przypadku amerykańskiego, znajdującego się w innej strefie celnej "watcheshalfprice". Kupowałem w "watcheshalfprice" i polecam, ale to Ty żartujesz skreślając sklep słowacki ze względu na obsługę gwarancyjną by następnie polecić sklep amerykański.

Mam teraz zegarki m.in. Bulova, Orient i Casio (w przeszłości inne modele tych firm), autorowi tematu radzę olać wszelkie "mądrości" zawarte w temacie dotyczące pozycjonowania tych marek, bo zbyt wiele z rzeczywistością wspólnego nie mają. Każda z nich jest warta polecenia. Prywatne uprzedzenia kolegi Zeno skutkujące notorycznym wprowadzaniem innych, często nieświadomych użytkowników w błąd nie powinny być tolerowane na poważnym forum zegarkowym.

Użytkownik tomek.wzr edytował ten post 13 marzec 2019 - 07:48

• 3

#25 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 753 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 08:23

Weź głupot ludziom do głowy nie wciskaj. Nie lubisz brandu, ale Orient to porządny japoński brand i nie robi lipnych zegarków, tylko porządne jakościowo. Chińska gówno jakość to jest w tych często polecanych przez Ciebie Ingersollach. Za gadanie głupot powinieneś dostać wakacje od forum, bo jeszcze jakiś laik weźmie Twoje "rewelacje" na poważnie.

Nie podniecaj się tak!

Nie przeklinaj, nie używaj brzydkich wyrazów...

Ani "lubię", ani "nie lubię" brandu, po prostu oceniam ofertę.

I zamiast nieelegancko pisać o tym, co Ci się o mnie wydaje, grozić banami za rzekome "nielubienie" brandu - odnieś się do proponowanego zegarka. Z jakiego powodu warto wydać na tego Orienta takie pieniądze? 

Merytorycznie - nie personalnie.

Za trudno?

:mellow:

Sklep słowacki a nie czeski. Zapewnia taką samą obsługę gwarancyjną jak każdy inny poza oficjalną siecią dystrybucji. W razie konieczności skorzystania z gwarancji w przypadku sklepu słowackiego (który posiada polski adres do odsyłania produktów) będzie znacznie łatwiej niż przypadku amerykańskiego, znajdującego się w innej strefie celnej "watcheshalfprice". Kupowałem w "watcheshalfprice" i polecam, ale to Ty żartujesz skreślając sklep słowacki ze względu na obsługę gwarancyjną by następnie polecić sklep amerykański.

Mam teraz zegarki m.in. Bulova, Orient i Casio (w przeszłości inne modele tych firm), autorowi tematu radzę olać wszelkie "mądrości" zawarte w temacie dotyczące pozycjonowania tych marek, bo zbyt wiele z rzeczywistością wspólnego nie mają. Każda z nich jest warta polecenia. Prywatne uprzedzenia kolegi Zeno skutkujące notorycznym wprowadzaniem innych, często nieświadomych użytkowników w błąd nie powinny być tolerowane na poważnym forum zegarkowym.

Kolejeny, który z braku argumentów grozi banem?

Tak się podniecać tym, że ktoś nie jest entuzjastycznie nastawiony do zegarków Orient?

Toż to niezdrowo...

Tak - sklep słowacki, a nie czeski. Tak - proponowałem zakupu na E-bayu.

Różnica taka, że Ty proponowałeś za grube pieniądze kupować zegarek warty grosze, a ja - proponowałem zakup zegarka za pół ceny.

Naprawdę miałem wrażenie, ze sobie jaja robisz proponujące tego Orienta B)

EDIT: Dyskutując o Oriencie nie dyskutujmy o pozycjonowaniu marek. Zgodnie z zasadą, że jeśli fakty nie zgadzają się z tezą, fakty należy ignorować :ph34r:

Użytkownik Zeno edytował ten post 13 marzec 2019 - 08:29

• 0

#26 wkamil

wkamil
  • Użytkownik
  • 720 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 08:56

Panie wszechpouczający, najwyraźniej nie znasz znaczenia zwrotu EOT, którym się posłużyłeś klika wpisów powyżej. I zakończ już te tanie psychoanalizy pt. co kto lubi albo nie lubi i z jakiego powodu. Zachowujesz się jak klasyczny troll. Masz coś do powiedzenia na temat zegarków, to pisz o nich, a nie co drugi wpis częstujesz nas swoimi wyobrażeniami na temat preferencji forumowiczów.
  • 3

#27 worientom

worientom
  • Użytkownik
  • 529 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 10:09

Koledzy, 10 oddechów i bez emocji ;)

Zamiast doradzić nowemu Forumowiczowi, zaczynamy polemiki dot. pozycjonowania. 

Ad rem: z tego, co wiem, wiele kobiet lubi zegarki czytelne, a zatem z podziałką minutową, a nie samymi indeksami (co wygląda fajnie, ale jest mniej praktyczne). 

WIem, że duzy wybór modeli kwarcowych oferuje adriatica, tylko nie wiem, jak to jest z mechanizmami kwarcowymi ronda - mój zegarek na ronda 515 chodzi o  18 lat, ale czytałem, ze rondy potrafią się popsuć. 

W stylistyce złotej (czyli PVD, co w adriatice jest zrobione porządnie), na bransolecie, z datownikiem, wystarczy wpisać w google adriatica damski złoty i oto wynik: https://www.google.c...iw=1280&bih=662

oczywiście można wpisac dowolną markę, zapamiętać oznaczenie modelu i szukac najlepszej oferty. 

Taki znalazłem, nie całozłoty, lecz tzw. bicolor, bardzo ładna luneta, klasyczny, szer. 30 mm: https://www.otozegar...ki-szwajcarskie

dysponując oznaczeniem modelu: Adriatica A3090.2111Q wpisujesz w google i szukasz najlepszej cenowo oferty: https://www.google.c...chrome&ie=UTF-8

ustawiając na szukanie obrazem, możesz znaleźć inne wersje kolorystyczne, zdjęcia w różnych ujęciach, etc. 

subtelniejsza wydaje się jednak wersja z białym cyferblatem, oznaczona jako: Adriatica A3090.2113Q

WAŻNE: jak widzisz, zegarki na żywo wyglądają inaczej, niż na zdjęciach producenta, robione w innym świetle i zapewne retuszowane. Szukaj zdjęć w tzw. realu. 

Jak widać, zegarek b. ładny na zdj. producenta, w moim subiektywnym odczuciu traci na zdj. w realu, co nie oznacza jednak, że na żywo nie wygląd jednak dobrze ;) Ale mogą być sytuacje odwrotne. Powodzenia 

1428669143_gallery02261_adriatica%201109

Użytkownik worientom edytował ten post 13 marzec 2019 - 10:12

• 0

#28 Szyszkops

Szyszkops
  • Użytkownik
  • 1704 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 10:35

Ad rem: z tego, co wiem, wiele kobiet lubi zegarki czytelne, a zatem z podziałką minutową, a nie samymi indeksami (co wygląda fajnie, ale jest mniej praktyczne).

A to ja mam inne doświadczenia zegarek, który spodobał się mojej żonie i który w konsekwencji posiada, jest, dla mnie przynajmniej, całkowicie nieczytelny IMG_5309.JPG

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Szyszkops edytował ten post 13 marzec 2019 - 10:36

• 0

#29 wkamil

wkamil
  • Użytkownik
  • 720 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 10:38

A to ja mam inne doświadczenia zegarek, który spodobał się mojej żonie i który w konsekwencji posiada, jest, dla mnie przynajmniej, całkowicie nieczytelny attachicon.gifIMG_5309.JPG

Też mam taką obserwację. Koleżanka pokazała mi kiedyś kilka swoich typów. Wszystkie miały gołe tarcze bez indeksów. Trzeba się zapytać konkretnej osoby (◔‿◔)
  • 0

#30 maniucha_maniek

maniucha_maniek
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 12:17

..............no i jak się teraz czują właściciele orientów oraz sprzedajacy te czasomierze na forumowym bazarku ? ceny polecą w dół o jakieś 30% gdyż Zeno pojechał po marce :)  a tak serio kupuj to co podoba się żonie, niech decyduje sama, moja żona wybierała już sporo zegarków w swoim życiu, zawsze tylko i wyłącznie z bardzo delikatną sugestią z mojej strony, w tym wypadku zadowolenie kobiety jest bezcenne, nawet jeśli to maiłby być Michael Cors ;)

• 1

#31 worientom

worientom
  • Użytkownik
  • 529 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 12:26

A to ja mam inne doświadczenia zegarek, który spodobał się mojej żonie i który w konsekwencji posiada, jest, dla mnie przynajmniej, całkowicie nieczytelny attachicon.gifIMG_5309.JPG

Wiele zalezy od tego, czy to ma być przede wszystkim ozdoba, czy przede wszystkim zegarek ;) Jesli ma być niespodzianką, a nie jest sie na 100% pewnym preferencji zegarkowych osoby obadrowanej, najbezpieczniej kupić tam, gdzie jest duży wybór różnych modeli i gdzie można zamienić nieużywany produkt lub odstąpić od umowy sprzedaży i wybrać inny... 

Użytkownik worientom edytował ten post 13 marzec 2019 - 12:28

• 0

#32 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 753 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 13:49

Zachowujesz się jak klasyczny troll. Masz coś do powiedzenia na temat zegarków, to pisz o nich...

Właśnie przejrzałem Twoje wpisy w tym temacie.

ROFL

^^^ Klasyka: Ingersoll Springfield. 

Porządna marka z tradycjami, rozmiar 30 mm, mała sekunda nadaje ton vintage, cena więcej niż rozsądna: 

https://zegarownia.p...fild-inq025whrs

:D

• 0

#33 wkamil

wkamil
  • Użytkownik
  • 720 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 14:01

Właśnie przejrzałem Twoje wpisy w tym temacie.
ROFL

https://www.youtube....h?v=GtCgpKAwQ-w

^^^ Klasyka: Ingersoll Springfield.
Porządna marka z tradycjami, rozmiar 30 mm, mała sekunda nadaje ton vintage, cena więcej niż rozsądna:
https://zegarownia.p...fild-inq025whrs

:D

A powinieneś zacząć od swoich ROFL.
  • 0

#34 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 22233 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 14:04

Nie szkoda wam czasu? ;)

• 0

#35 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 753 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 14:29

Nie.

Forum ma być miejscem wymiany poglądów i zdobywania wiedzy. To też jest wiedza. Specyficzna, ale jest.

Gdy ktoś zainteresowany zegarkami przeczyta tę dyskusję, to zobaczy, że większość argumentów o przewagach Orienta nad każdym innym zegarkiem to fochy, wycieczki osobiste, brzydkie słowa i straszenie banami.

I dowie się, że zegarki można wybierać opierając się na ścisłych podstawach: technice, designie, cenie, warunkach gwarancji. 

Żeby nie było - Orient to porządna firma robiąca porządne zegarki. Ale nie jedyna B)

..............no i jak się teraz czują właściciele orientów oraz sprzedajacy te czasomierze na forumowym bazarku ? ceny polecą w dół o jakieś 30% gdyż Zeno pojechał po marce :) 

A teraz przeczytaj moje posty i sprawdź, czy naprawdę "pojechałem po marce", czy tylko odradzałem kupno kwarcowego Orienta w prezencie :rolleyes:

Użytkownik Zeno edytował ten post 13 marzec 2019 - 14:34

• 0

#36 maniucha_maniek

maniucha_maniek
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 16:08

Nie no wcale, określene chinszczyzna to pozytyw i zaleta dla orienta, ta dacia też nie należy do topowych marek :) pozdrawiam

Użytkownik maniucha_maniek edytował ten post 13 marzec 2019 - 16:35

• 0

#37 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 753 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 18:24

Nie no wcale, określene chinszczyzna to pozytyw i zaleta dla orienta, ta dacia też nie należy do topowych marek :) pozdrawiam

..............no i jak się teraz czują właściciele Dacii oraz sprzedający te samochody ? ceny polecą w dół o jakieś 30% gdyż maniucha_maniek pojechał po marce :D

Poza tym nigdy nie napisałem że marka Orient to "chińszczyzna" - ale to drobiazg, prawda?

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co się komu wydaje.

• 0

#38 dodge66

dodge66
  • Użytkownik
  • 3174 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 19:25

Poza tym nigdy nie napisałem że marka Orient to "chińszczyzna" - ale to drobiazg, prawda?

Ten Orient to typowa "chińszczyzna"

Dyskutując o Oriencie nie dyskutujmy o pozycjonowaniu marek.

Na kilka japońskich marek znanych w Polsce [...] marka Orient jest lokowana najniżej.

Pulsar to marka [...] wyżej niż Orient [...]

[...] nigdzie nie wyjaśniam popularności Orienta

[...] skąd się bierze powodzenie marki Orient na Forum:
1/ z pogardy dla zegarków kwarcowych
2/ z nieznajomości rynku
3/ z niepotrzebnego rozemocjonowania

Użytkownik dodge66 edytował ten post 13 marzec 2019 - 19:30

• 8

#39 wkamil

wkamil
  • Użytkownik
  • 720 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 19:31

Ten Orient to typowa "chińszczyzna"

Dyskutując o Oriencie nie dyskutujmy o pozycjonowaniu marek.

Na kilka japońskich marek znanych w Polsce [...] marka Orient jest lokowana najniżej.

Pulsar to marka [...] wyżej niż Orient [...]

[...] nigdzie nie wyjaśniam popularności Orienta

[...] skąd się bierze powodzenie marki Orient na Forum:
1/ z pogardy dla zegarków kwarcowych
2/ z nieznajomości rynku
3/ z niepotrzebnego rozemocjonowania

Poczekaj, i tak wykręci kota ogonem.
  • 0

#40 dodge66

dodge66
  • Użytkownik
  • 3174 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 19:33

Orient to porządna firma robiąca porządne zegarki.

Orienta to - od biedy - można kupić mechanicznego. Od biedy, bo to synonim taniochy, wielu kojarzący się z bazarową elegancją.

[...] zachwyty nad Orientem? Bardzo przeciętne budżetowe zegarki o nudnym - i wtórnym - designie, kojarzące się z bazarem.

Poczekaj, i tak wykręci kota ogonem.

Jestem o tym przekonany :lol: Ale wszyscy wiemy że...

Trudno jest dyskutować z osobami tak niezorientowanymi w temacie

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: orient, damski, zakup

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych