Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Opinia na temat zegarka orient FUA07004W0

Albo inne zegarki do 600zł orient damski zakup

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#41 Krygo

Krygo
  • Użytkownik
  • 3162 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 19:38

BUSTED! :D

• 0

#42 mario1971

mario1971
  • Użytkownik
  • 2714 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 19:41

Bigos z kapustą i grzybami proszę;) A tak na poważnie to Wy się nie znacie na zegarkach...
  • 1

#43 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 20829 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 19:43

O kwarcowego Orienta :P , kobitka pewnie nawet go nie dostanie.... :lol:

Dajcie spokój panowie:

80261_putin-nominowany-do-pokojowej.jpg

• 0

#44 mario1971

mario1971
  • Użytkownik
  • 2714 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 19:57

Marek, dobra dusza z Ciebie...czasami;) Doradź zatem Koledze - twórcy wątku odpowiedni zegarek :)
  • 0

#45 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 20829 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 20:05

W założonym budżecie:

Oba są na bransolecie, co jest istotne, dwa dodatkowe paski ( niski koszt)i i kobieta może kolorystycznie skomponować ze strojem ;)

https://www.google.c...4QvhcIQw&adurl=

https://www.google.c...4QvhcIWw&adurl=

• 0

#46 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 12965 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 20:57

Bigos z kapustą i grzybami proszę ;) A tak na poważnie to Wy się nie znacie na zegarkach...

To już było wyjaśnione :D

BUSTED! :D

Wątpię :)

• 0

#47 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 642 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 21:20

Poczekaj, i tak wykręci kota ogonem.

Ale po co wykręcać kota ogonem?

Wystarczy merytorycznie uzasadnić, że któraś z moich opinii jest błędna. 

Tylko tyle.

Przykro mi, że przerasta to Wasze możliwości...

• 0

#48 wkamil

wkamil
  • Użytkownik
  • 715 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 21:24

A nie mówiłem (◔‿◔)
  • 1

#49 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 12965 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 21:55

Wracając do tematu , przy podobnym dylemacie dotyczącym wyboru damskiego zegarkac , proponowane były modele Seiko i Citizena.
Orienta , mimo wszystko nie śmiałem proponować , bojąc się negatywnych skojarzeń :)
Ostatecznie wybór padł na zegarek wybrany przez panią dla której miał być przeznaczony.

Załączone miniatury

• F948D9BE-902B-4407-AC63-66293B4213DC.jpeg

• 0

#50 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 20829 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 00:41

10.png

https://zegarkiipasj...-historia-marki

• 0

#51 worientom

worientom
  • Użytkownik
  • 513 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 10:44

Niewykluczone, że kontrowersje wynikają z nieporozumienia. Kolega Zeno wypowiedział się o kwarcowych modelach orienta. Jednakże, skoro tak, to nie powinien używać porównania do znanych wszystkim orientów patelni popularnych w PRL w latach 80-tych, które były zegarkami mechanicznymi. Być może o jarmarcznej niekiedy stylistyce - to kwestia gustu - ale na pewno porządnie wykonanymi z porządnymi mechanizmami orienta. 

Patelnie nie mają zaś nic wspólnego (stylistycznie rzecz jasna) z innymi, bardzo gustownymi, ciekawymi, zupełnie odmiennymi stylistycznie współczesnymi modelami orienta, jak choćby: bambino, curator, millenium, ray, mako etc. etc. Żaden ze wspomnianych nie wygląda jarmarcznie.

Kolegę Zeno zapraszam na strony dedykowane orientom. Przyznam szczerze, że mi, początkowo, marka orient również kojarzyła się z różnokolorowymi świecącymi patelniami z czasów PRL. Niemniej gdy poznałem współczensne modele, to nawet bizantyjskie logo orienta wydało mi się inne. A i orienty z ubiegłych dziesięcioleci, to przecież nie tylko patelnie i "tri stary":..

Użytkownik worientom edytował ten post 14 marzec 2019 - 10:54

• 1

#52 dodge66

dodge66
  • Użytkownik
  • 2919 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 11:07

Wystarczy merytorycznie uzasadnić, że któraś z moich opinii jest błędna.

Tylko do której z Twoich opinii mamy się odnieść? Do stanowiska poniżej:

Orient to porządna firma robiąca porządne zegarki.

Czy może do stwierdzenia, że Orient to...

Bardzo przeciętne budżetowe zegarki o nudnym - i wtórnym - designie, kojarzące się z bazarem. A doradzanie zakupu takiego czegoś, to nawet nie jest pójście po linii najmniejszego oporu tylko sabotaż.

Wybacz @Zeno, ale dałeś w tym temacie tyle materiału, że trudno się powstrzymać :lol: Poczytaj o Oriencie, przejrzyj jego ofertę, zapoznaj się z jego zegarkami i przestań propagować własne uprzedzenia do danej marki. Jest to krzywdzące, szczególnie w tym dziale.

• 2

#53 darkmiki

darkmiki
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 23 marzec 2019 - 15:19

Dzięki wielkie za zainteresowanie, kupiłem w końcu Adriatica Moonphase for her, bardzo się żonie spodobał:D:D

• 0

#54 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 642 postów

Napisano 23 marzec 2019 - 19:03

Tylko do której z Twoich opinii mamy się odnieść?

Do całości, a nie do wybranych fragmentów.

Orient to tania marka, mająca u wielu fatalną opinię, robiąca jednak porządne - choć przeciętne i nudne - mechaniczne zegarki budżetowe i dużo gorsze zegarki kwarcowe. 

Ale odnieś się merytorycznie, bo żal tracić czas na kolejnego fanboja z zerową wiedzą :(

Dzięki wielkie za zainteresowanie, kupiłem w końcu Adriatica Moonphase for her, bardzo się żonie spodobał :D:D

Bardzo dobry wybór. Gratuluję zakupu, cieszę się, że żona zadowolona :)

• 0

#55 maniucha_maniek

maniucha_maniek
  • Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 23 marzec 2019 - 19:16

Zeno do tej "fatalnej opinii" to może już wyluzuj, masz traumę to Twoja sprawa, nie warto siać fermentu zwłaszcza gdy jest subiektywny, tak na przyszłość nie wypowiadaj się na tematy które z góry jesteś negatywnie nastawiony, pewnie twoje fantastyczne zegary odmierzają inaczej czas od owych orientów ale niestety muszę Cię rozczarować gdyż wygląda to tak samo :) pozdrawiam
  • 2

#56 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 642 postów

Napisano 23 marzec 2019 - 21:00

Zeno do tej "fatalnej opinii" to może już wyluzuj, masz traumę to Twoja sprawa, nie warto siać fermentu zwłaszcza gdy jest subiektywny, tak na przyszłość nie wypowiadaj się na tematy które z góry jesteś negatywnie nastawiony, pewnie twoje fantastyczne zegary odmierzają inaczej czas od owych orientów ale niestety muszę Cię rozczarować gdyż wygląda to tak samo :) pozdrawiam

Ja wiem, że jak się nie ma merytorycznych argumentów, to można napisać o oponencie, że ma "traumę", "negatywne nastawienie", i "jest uprzedzony". 

Parafrazując Twoją wypowiedź, udzielę Ci rady:

Tak na przyszłość nie wypowiadaj się na tematy o których nie możesz niczego merytorycznego powiedzieć.

Drodzy fanboje Orienta:

Jak już się zorientujecie, że moja jedyna zbrodnia polega na braku entuzjazmu do marki Orient; jak już się zorientujecie, że Wasze ataki personalne były zupełnie niepotrzebne; jak już się zorientujecie, że udało się Wam przekonać mnie, iż bazarowe dziedzictwo tej marki wciąż żyje; jak już napiszecie cokolwiek merytorycznego, to wówczas wrócimy do dyskusji.

A na razie piszcie bzdurne posty i zachwycajcie się sobą nawzajem B)

• 0

#57 dodge66

dodge66
  • Użytkownik
  • 2919 postów

Napisano 23 marzec 2019 - 21:26

odnieś się merytorycznie

Zeno, bardzo chętnie odniosę się merytorycznie do Twoich postów, gdy tylko zaczną one zawierać merytoryczną treść. Obawiam się, że subiektywne spostrzeżenia i opinie o danej marce nie wystarczą, aby poprowadzić merytoryczną dyskusje.

Pozwól jednak, że udzielę Ci Twojej własnej porady:

Tak na przyszłość nie wypowiadaj się na tematy o których nie możesz niczego merytorycznego powiedzieć.

• 4

#58 wkamil

wkamil
  • Użytkownik
  • 715 postów

Napisano 23 marzec 2019 - 21:29

Ja wiem, że jak się nie ma merytorycznych argumentów, to można napisać o oponencie, że ma "traumę", "negatywne nastawienie", i "jest uprzedzony".

Parafrazując Twoją wypowiedź, udzielę Ci rady:

Drodzy fanboje Orienta:

Jak już się zorientujecie, że moja jedyna zbrodnia polega na braku entuzjazmu do marki Orient; jak już się zorientujecie, że Wasze ataki personalne były zupełnie niepotrzebne; jak już się zorientujecie, że udało się Wam przekonać mnie, iż bazarowe dziedzictwo tej marki wciąż żyje; jak już napiszecie cokolwiek merytorycznego, to wówczas wrócimy do dyskusji.
A na razie piszcie bzdurne posty i zachwycajcie się sobą nawzajem B)

"bazarowe dziedzictwo"
Chłopie, jakie ty masz kompleksy, jak stąd, do bazaru. Co najmniej.
  • 2

#59 maniucha_maniek

maniucha_maniek
  • Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 23 marzec 2019 - 22:26

Zeno pewnie ciężko Ci w życiu, merytorycznie temat ujmując bez znajomości źródła, jesteśmy tu po to aby pomagać, czy trauma dotyczy bezpośrednio orienta ? Jeśli tak myślisz, to za prawdę powiadam Ci że to bardzo dobry producent czasomierzy i w żaden sposób odstający od innych pseudo podrabianych szwajcarów, a wierz mi że w życiu widziałem już wiele zegarków :)

Użytkownik maniucha_maniek edytował ten post 23 marzec 2019 - 22:27

• 1

#60 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 642 postów

Napisano 23 marzec 2019 - 22:46

^^^

^^^

Bardzo dziękuję kolegom za psychoanalizę, ale świadczy ona raczej w Was, niż o mnie.

Zeno, bardzo chętnie odniosę się merytorycznie do Twoich postów, gdy tylko zaczną one zawierać merytoryczną treść. Obawiam się, że subiektywne spostrzeżenia i opinie o danej marce nie wystarczą, aby poprowadzić merytoryczną dyskusje.

Pomogę i przypomnę swoje wypowiedzi z tego wątku:

1/ Na kilka japońskich marek znanych w Polsce (Orient, Lorus, Casio, G-Shock, Orient-Star, Pulsar, Seiko, Citizen, Grand Seiko) marka Orient jest lokowana najniżej.

Fakt: wystarczy sprawdzić ceny, np na chrono24.

Nieco bardziej skomplikowaną metodą jest porównanie linii marki Orient z przekształceniami własnościowymi - na przykład momentu wyodrębnienia marki Orient-Star.

Która z japońskich marek lokowana jest niżej niż Orient?

2/ W wątku "zegarki, których byś nie kupił" była chyba najczęściej wymienianą marką. Pokoleniu pamiętającemu lata 80.-90. kojarzy się z  cinkciarzami, bazarem, disco-polo w chodnikowym wydaniu.

To opinie - ale nie moje.

Fakt: wielu ludzi - ale nie ja - ma o Oriencie bazarową opinię.

I co na to poradzisz?

3/ Ten Orient to typowa "chińszczyzna", tzn. zawiera niemal wszystkie typowe dla tanich chińskich zegarków chwyty - datownik w totalizatorze udający chronograf i wskaźnik Sun/Moon udający fazy Księżyca.

Moja opinia dotyczyła jednego z Orientów.

Fakt: można ją odnieść do wielu Orientów. Np. wskaźnik Sun/Moon udający fazy Księżyca - obecny w niemal każdym "eleganckim" zegarku z aliexpressu - jest bardzo często spotykany w Orientach i niezmiernie rzadko w zegarkach innych marek uznawanych za porządne.

Potrafisz wymienić więcej zegarków Sun/Moon Tissota, niż ja Orienta?

4/ Orienta to - od biedy - można kupić mechanicznego. [...] Technicznie w porządku, choć w tym budżecie kwarcowego można znaleźć coś bardziej interesującego.

Fakt: Tanie kwarcowe Orienty mają przeszacowaną - na przykład wobec Casio - cenę.

Potrafisz znaleźć ciekawszego Orienta niż ja Casio? (BTW: ja potrafię, ale nie jest on dostępny w PL.)

5/ A doradzanie zakupu takiego czegoś, to nawet nie jest pójście po linii najmniejszego oporu tylko sabotaż.

Fakt: wypowiedź odnosiła się do najczęstszej chyba odpowiedzi, na pytanie "co mechanicznego kupić za 500 zł?". To zabija inwencję. Tymczasem świat jest pełen zegarków mechanicznych w tej cenie, mających dużo bardziej interesujący i oryginalny design i lepsze wykonanie oraz paramtry. Orient Bambino to nie jest panaceum - inaczej wszyscy by go nosili.

Są bardziej interesujące zegarki poniżej 500 PLN od Orienta Bambino?

6/ Coś innego, co nie zostało podane wprost, ale przewijało się na drugim planie:

Wbrew legendom zegarki Orient nie są wyjątkowe, bo całe mnóstwo firm korzysta wyłącznie z in-housowych mechanizmów (Orient nie jest nawet najtańszą z nich). To fakt. Orient nie jest wyjątkowo ekskluzywny, bo - wbrew legendom - sprzedaje swoje werki innym markom. To także fakt. Większość zegarków Orienta ma wtórny design, brak im markowego "flagshipa".

A może się mylę?

7/ I na zakończenie moja opinia, do której możesz się odnieść:

Orient to tania marka, mająca u wielu fatalną opinię, robiąca jednak porządne - choć przeciętne i nudne - mechaniczne zegarki budżetowe i dużo gorsze zegarki kwarcowe.

Czy to naprawdę jest fatalna opinia?

A może po prostu rozsądna, choć mało entuzjastyczna?

7 - słownie "siedem" - wypowiedzi merytorycznych. Liczę, że się do nich odniesiesz.

B)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: orient, damski, zakup

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych